New Jersey Devils – Buffalo Sabres
(37-34-8) – (33-35-11)
06.04.2016 – 01:00 – Prudential Center, Newark

1. Třetina

První třetina byla v podání obou týmů velmi vlažná. Ani přesilová hra, kterou si zahráli domácí nebyla nijak zajímavá. Hrálo se hlavně ve středním pásmu a ani jeden tým nebyl schopen si vypracovat nějakou vyloženější šanci. Až ve 13. minutě jsme se dočkali dávky lepšího hokeje. To když Buffalo zatlačilo New Jersey a připsalo si i pár záludných střel, které však v bráně neskončily. V 15. minutě se Palmieri dostal do příležitosti po chybě obránců Šavlí. Jeho střela však nebyla nijak přesná, ani tvrdá. 3 minuty před koncem přišel čas na Českou souhru. Eliáš zpoza brány nahrál na Vojtu Mozíka a ten svým projektilem zaměstnal strážce svatyně hostů. Domácí si vytvořili na konci třetiny tlak, ale gólu jsme se již nedočkali.

Střely na branku v 1. třetině: 5-5
2. Třetina

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Nepřesnost střídala nepřesnost a náznaků šancí pramálo. K zajímavé střele od modré se znova dostal Mozík, který je dnes očividně při chuti. Devils poté zamkli soupeře a Patrik Eliáš málem vstřelil gól, v rohodující chvíli mu však sklouzl puk z hokejky. Domácí si však vybojovali přesilovou hru. Ta se jim však povedla asi tak jako ta první a proto zůstal stav v polovině utkání 0-0. Po obří chybě obrany Devils šli Šavle málem do vedení. O´Reilly však v obrovské šanci minul. Sabres vycítili šanci a zatlačili soupeře. V 33. minutě byl vyloučen Palmieri a hosty tak čekala přesilovka. K puku se dostal O´Reilly a potvrdil, proč má nejvíce bodů z hráčů Sabres. Svou tvrdou střelou vyhnal všechny pavouky z šibenice Schneidera. Pietika krátce na to zahrál vysokou holí a Devils šli znova do oslabení. Buffalo sice přesilovku nezahrálo nijak skvěle, ale i tak šli málem do vedení 2-0. To když trefil Schlemka puk do kolena a Schneider měl co dělat, aby ho vyrazil. Vstřelený gól trochu oživil hru a dvě minuty před koncem čekala domácí další přesilovka. Ta sice byla dnes nejlepší, ale ani tak to nestačilo na vyrovnání.

Střely na branku ve 2. třetině: 6-9
3. Třetina

Hned na začátku třetiny podklouzl Severson a Larsson si s nabídnutou šancí poradil. 2-0 pro Sabres. Hned poté byl vyloučen Boucher za prodloužení a Ďáblům se vzdalovala šance na body z dnešního zápasu. Buffalo sice početní výhodu nevyužilo, ale Devils rychle utíkal čas. V 47. minutě se dostal ke střele Sislo, ale ani jeho střela neměla šanci na úspěch. Hned na to byl vyloučen hráč Buffala a domácí tak čekala další přesilovka. Ta pouze podtrhla špatný výkon Ďáblů. New Jersey se sice snažilo, ale jejich hře něco chybělo. Byla bez nápadu a překvapení. Hosté tak neměli problém s bráněním domácího týmu. 5:40 do konce třetiny však byla Devils přisouzena další přesilovka a tu již domácí využili, dělovou ránou se prosadil Josefson. Zápas nabral nový rozměr a domácí vybojovali další přesilovou hru! 3:40 před koncem zápasu se tak naskytla skvěla šance k vyrovnání. Všechno snažení Devils však utnul Eichel gólem do prázdné brány po chybě Sisla.

Střely na branku ve 3. třetině: 8-4
Střely na branku (celkově): 19-18

Branky: 55. Josefson (Kennedy, Palmieri) – 35. R. O’Reilly (Eichel, Ristolainen), 41. J. Larsson, 60. Eichel

• Pokud by dnes NJD vyhrálo, tak by to byla 3. výhra nad Sabres v sezóně. Znamenalo by to, že Ďáblové s Buffalem neztratili tuto sezónu ani bod.
  • Buffalo nastoupilo bez 2 nejproduktivnějších hráčů týmu – O´Reillyho a Eichela.
  • Do utkání zasáhl po dlouhém zranění Patrik Eliáš

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, A. Larsson, Moore, Severson, Schlemko, Mozík – Kennedy, Henrique “A”, Smith-Pelly – Boucher, Zajac “A”, Palmieri – Eliáš, Josefson, Sislo – Pietila, Kalinin, S. Gionta.

Buffalo Sabres: Johnson (Lieuwen) – Gorges “A”, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Pysyk, Nelson – Girgensons, R. O’Reilly “A”, Fasching – Deslauriers, Eichel, Reinhart – Foligno, J. Larsson, B. Gionta “C” – C. O’Reilly, Legwand, Moulson.

Rozhodčí: Pollock, McIsaac – Kovachik, Brisebois

Eliášův tým ovládl turnaj, zaujal Ty Smith

Druhý den Development kempu New Jersey Devils se nesl ve znamení turnaje tří hráčů proti třem. Celky byly rozděleny na čtyři týmy (Team Niedermayer, Stevens, Eliáš a Brodeur). Z výhry se nakonec radoval tým pojmenovaný po třebíčském rodákovi. Ty Smith zaujal a mohl by být velkou posilou do obrany Devils, nabízíme rozhovor.