Peklo / Ohlasy / Patrik Eliáš po návratu: Popravdě to nebylo tak špatné

Patrik Eliáš po návratu: Popravdě to nebylo tak špatné

Patrik Eliáš hrál poprvé od prosince minulého roku. Devils sice prohráli 1-3 s Buffalem, ale sám Patrik Eliáš se cítil docela dobře.

,,Nehrál jsme od 19. prosince a popravdě to nebylo tak špatné,” řekl. ,,Fyzicky to bylo fajn. Hokejově to bylo ze začátku trochu horší, prvních pár přihrávek, či střel, ale celkově to na první zápas nebylo tak špatné.”

Byla to dlouhá cesta, pro legendu Devils, která 12. ledna podstoupila operaci kolena. Fanoušci ho však pořádně přivítali. 14 773 diváků jásalo, když se Eliáš poprvé objevil na ledě. Dokonce i v průběhu hry se Eliášovi dostalo dalších ovací.

,,Naši fanoušci byli ke mně vstřícní velmi dlouho a vždy je hezké si to znova uvědomit,” řekl Patrik Eliáš.

Eliáš hrál v lajně s Josefsonem a Sislem. Celkově odehrál 20 střídání s celkovým časem na ledě 14:15. Na bránu nevystřelil, pouze jednou mimo.

Jeho největší šance přišla v čase 27:46, kdy ho Adam Larsson vybídl přihrávkou ke skórování, ale Eliášovi puk sklouzl a utekl.

,,Bylo to dobře zahrané,” řekl. ,,Tak čtyři roky zpátky jsme něco podobného s Larssonem zahráli ve Winnipegu, ale já jsem to teď překombinoval. Byl jsem tak nadšený, že jsem chtěl ještě udělat kličku do backhandu, ale měl jsme to raději vystřelit.”

I přes to byl kouč John Hynes rád, že ho má zpátky.

,,Myslím si, že Patrik přišel a odehrál dobrý zápas,” řekl Hynes. ,,Vypadalo to, že měl několik šancí ke skórování. Bylo na něm vidět, že to hokejové cítění tam stále je, i kondičně vypadal dobře. Takže si myslím, že to pro něj byl dobrý první zápas. Bylo dobré ho mít zase zpátky, doufejme, že postupem času nabere zase starou formu a bude hrát ještě dlouho.”

Vypadá to, že Eliáš nastoupí i příští zápas. Jeho koleno se totiž nijak negativně neozvalo.

,,To je něco, o čem jsme spolu již mluvili. Nechceme to uspěchat, chceme si být jistí, že vše bude OK,” řekl Hynes. ,,Někdy se vám nahromadí adrenalin a vy nic nevnímáte. Uvidíme, jak na tom Patrik bude. Pořád máme před zápasem s Tampou dost času.”

Eliáš chce samozřejmě hrát i poslední zápas proti Torontu, co se stane pak je však nejasné.

Na konci této sezóny Eliášovi končí kontrakt a jeho budoucnost je těžko odhadnutelná. Sám Eliáš říká, že se stále nerozhodl. Podle svých slov bude trénovat přes léto a podle toho, jak se bude cítit, se rozhodne.

Poté, co letos odehrál pouze 13 zápas, si to nechce zopakovat i příští sezónu.

,,Mám dost času o tom přemýšlet, nechci však dostat žádný tým do situace jako byla tento rok,” řekl. ,,Být mimo hru na tak dlouho, to není dobré pro nikoho, ale uvidíme, jak se budu cítit.”

Vypadá to tedy, že Eliáš chce pokračovat, pokud mu tedy tělo neřekne, že je na čase skončit.

,,Uvidíme,” řekl Eliáš. ,,Čeká mě dlouhá cesta, kdo ví co se stane?! Opravdu doufám, že to není rozloučení, ale jeden nikdy neví.”

Hynes řekl, že teď ještě neví, zdali bude chtít Eliáše i na další sezónu.

,,Ještě jsem o příští sezóně nepřemýšlel,” řekl Hynes. ,,Rád bych ho měl zpátky pro příští zápas a vidět, jestli se mu podaří hrát. Až po sezóně můžeme myslet na takové věci.”


V kabině Devils nebylo vůbec veselo. Ďáblové nebyli schopni skórovat ve hře 5 na 5 po čtvrté v řadě.

,,Není to výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat,” řekl Cory Schneider, který si připsal 15 zákroků v zápase. ,,Nebyl to od nás dobrý výkon. Musíme to v posledních dvou zápasech vynahradit.”

Devils vystřelili za první dvě třetiny na brankáře Chada Johnsona pouze 11 střel. Ryan O´Reilly vstřelil přesilovkový gól v 25. minutě zápasu. Na začátku třetí třetiny skóroval Johan Larsson a Devils už prohrávali 2-0. Josefson sice dokázal zdramatizovat zápas, ale závěrečné slovo měli opět hráči Buffala, konkrétně Eichel, který upravil na 3-1 z pohledu Sabres.

,,Ve hře 5 na 5 jsme nedali gól ve třech zápasech před Buffalem,” řekl kapitán Andy Greene. ,,Musíme být o hodně hladovější v ofenzivním pásmu. V obranném a neutrálním pásmu hrajeme dobře, ale v útoku se nám nedaří, vůbec netvoříme.”

Hynes odmítl výmluvu, že by tým nehrál tak dobře proto, že už se nemůže dostat do play-off.

,,Mluvili jsme o tom, že chceme být tým, který se dokáže měřit s každým,” řekl Hynes. ,,Tyto zápasy jsou o tom, abychom hráli pro fanoušky, pro dres, který nosíme, pro organizaci. Pro věci, které jsme přes rok udělali, a na které jsme hrdí. Dnes jsme tak ale nehráli. Jasně, není tu odpověď na otázku proč tomu tak bylo, ale náš úkol je jí najít. Musíme si o dnešním výkonu promluvit a hlavně ho již neopakovat.”


Hynes taktéž řekl, že v jednom z posledních zápasů se objeví určitě i Kinkaid.


Dnešní zápas byl posledním pro dlouholetého reportéra Toma Gulittiho. Ten se po dlouholeté spolupráci s organizací Devils přesouvá do redakce nhl.com. Tom Guliiti představoval asi nejlepší zdroj informací o Devils a všichni hráči New Jersey si ho nesmírně vážili. To dokazuje i přiložené video. Hodně štěstí a úspěchů přeje i celá redakce NJD CZ/SK.

zdroj: Fire & Ice Blog
zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?