Peklo / Preview / Předposlední zápas je tu! Ďáblové hostí Tampu Bay

Předposlední zápas je tu! Ďáblové hostí Tampu Bay

Lightning již mají jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. Devils mají zase jasno, že už jim do konce sezony zbývají pouze dva zápasy. V dnešním utkání tak nepůjde o nic velkého.

Větší motivaci budou mít asi Bolts. Ti totiž odehráli 80 zápasů a získali v nich 95 bodů, což jim stačí na druhé místo v Atlantické divizi. A na něm by rádi zůstali, nicméně na záda jim dýchá Detroit, který má o dva body méně.

V uvedeném období dokázala Tampa Bay nastřílet dohromady 221 branek a inkasovala jich 194. Brankový rozdíl má tedy +27, druhý nejlepší v Atlantické divizi (první Florida má +35).

Lightning naposledy změřili síly s Jezdci z New Yorku. První třetina jim vyšla výborně, když se ujali dvoubrankového vedení. Soupeř ho ale v průběhu utkání dokázal zvrátit ve svůj prospěch a nakonec to byl on, kdo slavil dvoubodový zisk.

Rangers 3:2 Lightning
37. Stepan (Zuccarello, Yandle), 43. Stepan (Zuccarello, Klein), 45. Kreider (Staal, Stepan) – 3. Šustr (Namestnikov, Marchessault), 7. Boyle (Palát, Johnson)

PŘEDSTAVENÍ KÁDRU
Brankáři: Ben Bishop, Andrej Vasilevskij
Jedničkou je první jmenovaný. Zatím naskočil do 60 zápasů a inkasoval v nich celkem 121 branek, což činí průměr 2.06 a úspěšnost zákroků 92.7%. Záda mu kryje 21letý Rus Vasilevskij, který si zatím zachytal 23krát s úspěšností 91.3%. Do jednoho zápasu naskočil i Kristers Gudlevskis, ze 32 střel inkasoval jen jednou.

Obránci: Matthew Carle, Braydon Coburn, Jason Garrison, Victor Hedman, Nikita Nestěrov, Anton Strålman, Andrej Šustr, Matt Taormina
Největší bodový příděl z defenzivních borců zaznamenal Hedman. V 78 zápasech dal totiž deset branek a na dalších 37 přihrál. Výborně ale hraje i švédský obránce Anton Strålman (9+25) či plzeňský odchovanec Andrej Šustr (4+16).

Útočníci: Mike Blunden, Brian Boyle, J.T. Brown, Ryan Callahan, Erik Condra, Jonathan Drouin, Valtteri Filppula, Tyler Johnson, Alex Killorn, Nikita Kučerov, Jonathan Marchessault, Vladislav Namestnikov, Ondřej Palát, Cedric Paquette, Steven Stamkos
Nejproduktivnějším útočníkem celku je ruský mladík Nikita Kučerov. 30 branek a 35 asistencí v 76 duelech je parádní bilance. O bod za ním je nejlepší střelec týmu Steven Stamkos (36+28), další hvězda. Své si ale odehrají i Killorn (14+26), Johnson (14+24) a Palát (15+23).

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Zatím je ovládla Tampa Bay. Oba dosavadní duely totiž vyhrála, navíc z nich má jasné skóre 7:1. V prvním případě dokonce zvítězila v Prudential Center 4:0, v tom druhém doma uspěla v poměru 3:1. Ďáblové tak soupeři mají co vracet.

Devils 0:4 Lightning
16. Killorn (Stamkos, Callahan), 34. Palát (Johnson), 39. Stamkos (Strålman, Callahan), 52. Carle (Palát, Šustr)

Lightning 3:1 Devils
30. Hedman (Palát, Kučerov), 52. Boyle (Nestěrov, Kučerov), 60. Kučerov (Hedman, Paquette) – 40. Henrique (Kennedy, Severson)

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY
Devils: Kinkaid – Greene, Larsson, Moore, Severson, Schlemko, Mozík – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Eliáš, Josefson, Blandisi – Pietila, Kalinin, Gionta.
Lightning: Bishop – Garrison, Šustr, Nestěrov, Carle, Taormina, Coburn – Palát, Johnson, Kučerov – Killorn, Filppula, Brown – Paquette, Namestnikov, Drouin – Blunden, Boyle, Condra.

Čtěte také

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník. Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci …

Leave a Reply

Your email address will not be published.