Peklo / Ohlasy / Hynes: Měli jsme šanci utkání vyrovnat, místo toho jsme inkasovali

Hynes: Měli jsme šanci utkání vyrovnat, místo toho jsme inkasovali

Ďáblové hráli v noci druhý duel s Tampou Bay během posledního týdne. I napodruhé ovšem prohráli o dva góly. Dnes jim nebylo přáno, a i když se zlepšili oproti minulému utkání, podlehli celku z Floridy 2:4. 

Hráči s nejvíce body v zápase

V zápase se čtyři hráči prosadili dvěma kanadskými body. Z New Jersey si připsal dva góly Sergej Kalinin, který byl vyhlášen první hvězdou utkání. Stephen Gionta bral dvě asistence, stejně jako Mathew Carle z Tampy. Finský útočník Valtteri Filppula zaznamenal 1 gól a 1 asistenci.

Devils se v dubnu nedaří, zápas rozhodl kanadský mladík Drouin

New Jersey v dubnu ještě nevyhrálo a po dnešním duelu má na kontě 4 prohry v tomto jarním měsíci. Vítězný gól vsítil Jonathan Drouin. Po úterní prohře s Buffalem Hynes zamíchal se sestavou. Dal příležitost mladším hráčům, kteří se snaží udělat si v sestavě místo na příští sezónu.

Hráči si musí zasloužit místo v sestavě na příští sezónu

Faktem je, že máme hodně hráčů, kteří chtějí zůstat v kádru do příští sezóny. “Chtějí se ukázat,” dodává Hynes. Často je ten poslední dojem, tím nejdůležitějším.

“Tyhle děti tomu musí porozumět.” řekl Hynes. “Musí přijít a hrát s nasazením. Dělají dojem a nejlepším způsobem, jak se zapsat, je zanechat pozitivní dojem.” 

New Jersey v dubnu počítá prohry

Šňůra proher Devils se natáhla na čtyři zápasy. Nevyhráli od té doby, co byli vyřazeni z možnosti zahrát si play off.

Lepší výkon než v úterý na výhru stejně nestačil

Kouč Hynes avšak viděl pár dobrých okamžiků na čtvrteční prohře s Lightning. Ano, viděl jsem na hráčích mnohem větší soutěživost a snahu.” Pěl chválu na své svěřence trenér Hynes. Sice jsme nevyhráli a nebodovali, ale byli jsme lepším týmem než v úterý proti Buffalu.

Měli jsme šanci utkání vyrovnat,” říká Hynes sebevědomě. “Avšak puk skončil za dalších 20 vteřin v naší síti. Nejdříve měl obrovskou šanci skórovat Henrique, neuspěl. Bishop ho jen tak tak “vyčapal.” Následně jsme inkasovali z protiútoku. To je ten rozdíl, kdy se zápas láme. Když nedáte gól, dá ho soupeř, tam se vše rozhoduje.”

Drouin se zaskvěl rozhodujícím gólem

Tampě chybělo dost hráčů ze základní soupisky. Mimo byli Stamkos, Callahan, Hedman, i Stralman. Zpátky do NHL byl z nižší ligy povolán Jonathan Drouin, který se v NHL objevil naposled v prosinci. Nyní překonal Kinkaida, brankáře Ďáblů, střelou zápěstím a upravil skóre na 3:1 pro Blesky.

Nováček Joe Blandisi roste v kvalitního hráče

Centr Joe Blandisi byl pětkrát vyloučen při páteční porážce, ale Hynes se o jeho exces nezajímal v konečném souhrnu.

Vlastně přesně naopak.

Hrál s chutí a zaujetím, říká Hynes na adresu Jednadvacetiletého Blandisiho. Je jeden z těch mladších, kteří se snaží najít svoje místo v sestavě. Když jste útočník a nedáváte góly , jak jinak můžete týmu pomoci? Avšak jedna věc, o které jsme mluvili je, abyste byl cenný pro tým a hrál na maximum svých možností. Hynes dále chválí Blandisiho. “Pořád roste a zlepšuje se.”

 


 

Zdroj: Fire and Ice blog, Andy Vazquez

Foto: Mike Stobe, NHL.com

Čtěte také

Kdo bude další generální manažer Devils?

V minulém týdnu se organizace Devils rozhodla ukončit pracovní poměr s Rayem Sherem, který ve funkci generálního manažera pobýval posledních 5 let. Na přechodnou dobu jej bude zastupovat Tom Fitzgerald, ale nový GM se dle informací jeho z majitelů Devils Joshe Harrise rozhodně bude hledat. Kdo se nabízí? Nabízí se několik jmen, která nyní figurují …

Ďáble, co na to říkáš...?