Peklo / Binghamton Devils / Bývalý tahoun, nebo vicemistři? Albany čeká na soupeře pro play-off

Bývalý tahoun, nebo vicemistři? Albany čeká na soupeře pro play-off

Závěr základní části AHL bude ještě dramatický. Farma Devils si sice již s předstihem zajistila postup do play-off, svého protivníka pro první kolo Calder Cupu ale ani před posledním hracím víkendem dlouhodobé fáze nezná. Ve hře je hned několik potenciálních rivalů.

Albany předvádělo po celou základní část vyrovnané výkony, díky nimž obsadilo druhou příčku Severní divize za naprosto suverénním Torontem. Záložní celek Devils se tak po roční pauze opět zapojí do bojů o ligový triumf. Přestože do samotného startu vyřazovací části stále zbývá odehrát pár posledních utkání, Albany už může pomalu spekulovat o možném soupeři pro čtvrtfinále Východní konference. Jelikož Devils skončí v Severní divizi druzí, potkají se buď s pátým mužstvem Atlantické divize, nebo se třetím týmem své divize. Protivníkem Albany bude z této dvojice družstvo, které získá větší počet bodů.

I přes čtrnáctibodový odstup od Albany patří třetí místo Severní divize Utice. Hráči Comets se v minulém ročníku dostali až do finále Calder Cupu, kde však podlehli Manchesteru Monarchs 1:4 na zápasy. Hlavní hvězdou týmu je Alexandre Grenier, jenž letos na farmě získal 47 bodů (16+31) během 66 duelů. Za Comets nastupuje také Jordan Subban, jehož dva sourozenci, P.K. a Malcolm, mají zkušenosti s NHL. Utica ovšem bude muset ještě minimálně jednou naplno bodovat a spoléhat na souhru dalších výsledků, aby jejím soupeřem byli právě Devils.

Rival Albany pravděpodobněji vzejde z dua Bridgeport – Hartford. Obě mužstva bojují o poslední postupové páté místo Atlantické divize. Sound Tigers mají o dva body více než Hartford a za aktuální situace by se utkali s výběrem Ricka Kowalského oni. Wolf Pack má navíc odehráno o zápas více, a jestliže chce do play-off, nesmí už ani jednou zaváhat. Hokejisté Bridgeportu na druhou stranu čekají měření sil s papírovými favority z Portlandu a Providence. Série mezi Devils a Sound Tigers by byla speciální pro Joea Whitneyho, který před sezónou přestoupil z Albany právě do Bridgeportu a stále je historicky nejproduktivnějším hráčem ďábelské farmy.

O definitivním složení dvojic pro play-off AHL se rozhodne v neděli, kdy jsou na programu utkání závěrečného kola základní části.

foto: circlingthewagon.com, audhoc.com

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …

Ďáble, co na to říkáš...?