Peklo / Hlavní zprávy / Draftovou loterii vyhrálo Toronto

Draftovou loterii vyhrálo Toronto

Pozornost týmů, které se sezony 2015/16 již neúčastní, je upřena směrem k 24. a 25. červnu. V tento termín proběhne výběr mladých nadějí v Buffalu, v domácím stánku Sabers – ve First Niagara Center.

Část práce byla ale odvedena již v uplynulém týdnu, kdy musela proběhnout tzv. draftová loterie, kterou vyhrálo Toronto. My jsme také samozřejmě s napětím vyhlíželi, jak vysoko se Ďáblové dostanou. Nakonec to bylo až téměř na závěr 15členné skupiny – Ďáblům patří 11. pozice.

Jak to funguje?

Podle čeho se vůbec rozhoduje kdy, a který tým bude volit? Loterie se každý rok účastní 14 týmů, tedy všechny ty, které nezasáhly do bojů o Stanley Cup.

Draftová loterie rozhodne o třech týmech, ze kterých vzejde 1., 2. a 3. volba. Od 4. do 14. místa pak závisí pozice na počtu bodů získaných v základní části uplynulého ročníku. O pořadí na 15. až 30. místě pak rozhoduje výsledek z play-off.

 1. Toronto Maple Leafs
 2. Winnipeg Jets
 3. Columbus Blue Jackets
 4. Edmonton Oilers
 5. Vancouver Canucks
 6. Calgary Flames
 7. Arizona Coyotes
 8. Buffalo Sabres
 9. Montreal Canadiens
 10. Colorado Avalanche
 11. New Jersey Devils
 12. Ottawa Senators
 13. Carolina Hurricanes
 14. Boston Bruins

Loterii tedy vyhrálo Toronto, které na 1. místě nevybíralo od roku 1985. Tehdy si vybrali Wendela Clarka, kterému se podařilo v NHL dobře uchytit. V NHL odehrál bezmála 900 zápasů a posbíral přes 600 bodů. Zvládnul odehrát 18. sezon a kariéru ukončil v roce 2000 právě v Maple Leafs.

A docela hlasitě se mluví o jednom hráči, po kterém možná šáhnou i letos. Pravděpodobnou jedničkou letošního draftu by mohl být Auston Matthews, v současnosti hrající švýcarskou NLA. V případě, že by se Matthews opravdu stal jedničkou, stal by se prvním rodilým američanem od chvíle, kdy byl jako první zvolen chicagský Kane.

Na videu přiloženém níže se můžete podívat, jak celá loterie probíhala. Letos provedl losování prezident NHL, Gary Bettman.


Přestože draft proběhne až za necelé dva měsíce, my už se poctivě připravujeme! Takto bude zbarven náš profil na Facebooku! 3:)
Draft2015_Buffalo

Dalšími nadějemi, o kterých se v souvislosti s letošním draftem mluví nejvíce, jsou finská dvojka Patrik Laine a Jesse Puljujärvi. Následovat by je měli Pierre-Luc Dubois, Matthew Tkachuk, Alexander Nylander, Jakob Chychrun a Olli Juolevi. Vypadá to letos pro Finsko na velmi zajímavý draft.

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins

Ďáble, co na to říkáš...?