Peklo / Albany Devils / Albany v play-off čeká nejlepší tým základní části

Albany v play-off čeká nejlepší tým základní části

Úvod vyřazovací fáze AHL proti Utice zvládli. Ve druhém kole play-off se však hokejisté Albany střetnout s nejsilnějším možným soupeřem. Devils se připravují na sérii s Torontem Marlies, které vyhrálo základní část AHL.

Ďábelská farma vyřadila Uticu ve čtyřech utkáních a oslavila vcelku přesvědčivý triumf 3:1 na zápasy. Jedinou porážku Devils inkasovali ve třetím duelu série, kdy záložní celek Vancouveru Canucks zvítězil 2:1 po prodloužení. V součtu však Albany nastřílelo 15 branek, hned dvakrát více než Comets, a zaslouženě postoupilo. Finále Severní divize, v němž se Devils utkají s Torontem, ale bude ve všech ohledech mnohem náročnější. Marlies letos ze šesti vzájemných střetnutí prohráli jen dvě. Vítěz základní části dohromady nasbíral 114 bodů, což je ještě o dvanáct bodů více, než uhrálo právě druhé Albany.

Druhé kolo play-off se hraje na čtyři vítězné zápasy se specifickým hracím harmonogramem. Série odstartuje dvěma duely v Torontu, pro třetí až páté utkání se pořadatelství prohazuje. Případná poslední dvě měření sil by se konala opět na kanadské půdě. „Tento systém je pro nás výhodný. Do Toronta totiž pokaždé cestujeme autobusem minimálně sedm hodin,“ kvituje systém rozložení utkání trenér Albany Rick Kowalsky.

Na soupisce Ďáblů figuruje šest hráčů, kteří se narodili v kanadské provincii Ontario, kde leží také Toronto. Konkrétně se jedná o Brandona Burlona, Josepha Blandisiho, Ryana Kujawinského, Matta Lorita, Bena Thomsona a gólmanskou hvězdu Scotta Wedgewooda. „Přijdou se podívat kamarádi i rodina. Je určitě příjemné mít v hledišti takovou podporu,“ říká Wedgewood. Zároveň ale nezapomíná, že se celý tým musí stoprocentně koncentrovat pouze na hru.

Rozpis druhého kola play-off AHL

4. května 2016 Toronto Marlies – Albany Devils
6. května 2016 Toronto Marlies – Albany Devils
8. května 2016 Albany Devils – Toronto Marlies
10. května 2016 Albany Devils – Toronto Marlies
*12. května 2016 Albany Devils – Toronto Marlies
*14. května 2016 Toronto Marlies – Albany Devils
*16. května 2016 Toronto Marlies – Albany Devils

* – případná utkání

foto: thealbanydevils.com

Čtěte také

Na Devils čekají Žraloci, prodlouží Ďáblové vítěznou sérii?

Ďáblové se spokojeně vyhřívají na první pozici Metropolitní divize s 12 body na svém kontě. Jejich nadcházející soupeř má ale starosti naprosto opačné. Účastník vyřazovacích bojů loňské sezony, San Jose Sharks, který si rozhodně brousí zuby na play-off, musí ihned od začátku soutěže dohánět bodovou ztrátu. Záporná bilance tří porážek a dvou výher znamená čtyři body …

Ďáble, co na to říkáš...?