Peklo / Hlavní zprávy / Wood splnil cieľ, ktorý si stanovil na začiatku sezóny

Wood splnil cieľ, ktorý si stanovil na začiatku sezóny

Miles Wood zažíva prelomovú sezónu, po prvýkrát v kariére sa dostal medzi mužov a splnil si predsezónny cieľ, keď sa dostal do záverečnej nominácie USA na majstrovstvách sveta.

Wood odohral v minulej sezóne 17 stretnutí za Noble&Greenough (stredoškolský tím). V tomto ročníku obliekal dres Boston College, kde zbieral takmer bod na zápas a po úspešnej sezóne, ktorú zakončil účinkovaním vo Frozen Four, sa dočkal aj prvého profesionálneho kontraktu od New Jersey Devils.

Diabli si Wooda vybrali vo štvrtom kole draftu 2013. Mladý Američan si za predvedené výkony zaslúžil aj nomináciu do reprezentácie a posilnil tím USA na MS v Rusku.

20-ročný mladík ešte nikdy nemal nabitejší ročník. V minulej sezóne reprezentoval Spojené štáty na juniorských MS a tesne pred začiatkom sezóny sa nechal počuť, že jeho cieľom bolo hrať práve na prebiehajúcich majstrovstvách.

“Minulý rok som sledoval, ako si na turnaji zahrali Jack (Eichel) a (Dylan) Larkin a dodalo mi to nádej, že by som si mohol túto príležitosť zaslúžiť aj ja. Bol to môj cieľ od štartu sezóny,” povedal Wood.

Seniorský hokej je veľmi rýchly, tvrdý a výrazne sa líši od univerzitného. Po pár zápasoch to pocítil aj Wood.

“Konečne som si uvedomil rýchlosť hráčov, ktorí sú tu,” pokračuje Wood. “Nemáte na ľade toľko priestoru a času ako na univerzite. Musíte vedieť, kam chcete ísť ešte predtým, ako sa ku vám dostane puk. Hráči sú oveľa rýchlejší a silnejší, takže musím viac rozmýšľať a využívať moju rýchlosť a silu ako výhodu.”

Na lavičku zámorského výberu bol nominovaný tréner Diablov John Hynes, a tak ho môže vidieť hrať na veľkom turnaji a dávať mu cenné rady.

“Rýchlosť a veľkosť sú jeho najväčšie zbrane, keď dostane príležitosť použiť ich v zápase, tak sú veľakrát rozdielovými prvkami v hre,” povedal na adresu mladého útočníka Hynes. “Keď sa snažíte z mladého hráča urobiť profesionála, tak sa niekedy stane, že má problém používať jeho silné stránky, ale on sa s tým vysporiadal naozaj dobre. Ťažko ho odstavíte od puku a celý zápas hrá vo vysokom tempe.”

Wood sa môže svojmu zamestnávateľovi ukázať a získať potrebnú dôveru pred letným kempom. Manažment ho pozorne sleduje a dúfa, že sa jeho výkon bude naďalej zlepšovať.

“Veľmi rýchlo sa učí a má príkladnú pracovnú morálku,” pokračuje Hynes. “Vyzerá byť jeden z tých chlapcov, ktorý môže hrať na hocijakej úrovni, rýchlo si zvyknúť a nastaviť svoju hru tak, aby využíval všetky svoje schopnosti.”

V sobotnom zápase proti Bielorusku si na konto pripísal prvý gól a Američania nakoniec vyhrali 6-3. Začal si viac dôverovať a na mužstve vidí zlepšovanie od zápasu k zápasu. Organizácia Devils by bola rada, ak by sa dokázal presadiť aj v zostávajúcich zápasoch, ktoré odohrá zámorský výber na šampionáte.

“Ako organizácia sme naozaj šťastní za to, že je tu, pretože zbiera skúsenosti zo seniorského hokeja a môže hrať a nastupovať proti naozaj dobrým hráčom a samozrejme, je skvelé, že s ním môžme pracovať,” dodáva Hynes. “Je veľmi spoločenský a má v sebe veľa energie a presne to je spôsob, akým sa prezentuje aj na ľade.”


zdroj: Devils.nhl.com

zdroj obrázku: reuters.com

Komentáře

Čtěte také

Kdo je Nikita Gusev? Bude přínosem pro Devils?

Očekávaný podpis nového hráče se včera odpoledne stal skutečností. Ray Shero ukázal svůj obchodní um a z Vegas Golden Knights získal levé křídlo, rodáka z Ruska, Nikitu Guseva. Kdo je vlastně Nikita Gusev? Odkud přišel a jak moc dobrý hráč to je, si teď představíme. Příchod sedmadvacetiletého útočníka byl již několik týdnů předmětem diskuzí na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.