Peklo / Hlavní zprávy / “Palmieri bude podpísaný,” ubezpečuje fanúšikov Shero

“Palmieri bude podpísaný,” ubezpečuje fanúšikov Shero

GM Ray Shero vie, že sa prestavba tímu nemôže zbytočne unáhliť. Robí malé, ale dôležité kroky a pri každom rozhodnutí myslí na budúcnosť. Podpis obmedzeného voľného hráča Kylea Palmieriho bude pre tímovú budúcnosť veľmi dôležitý a bude patriť medzi priority.

Americký krídelník prišiel pred rokom do tímu z Newarku a tento prestup môžme označiť za Sherov najlepší krok vo funkcii generálneho manažéra Devils.

Palmieri nevynechal ani jeden zápas základnej časti a v prelomovej sezóne sa stal najlepším strelcom tímu, keď strelil 30 gólov a sezónu zakončil s 57 bodmi. 25-ročný útočník je jedným z hráčov, ktorí by mohli Diablov vrátiť do bojov o play-off, a tak sa očakáva, že dostane ponuku na dlhodobú zmluvu.

Palmieri má status RFA a fanúšikovia čakajú, kedy bude na stole nová zmluva aj s hráčovým podpisom.

“Nevieme, či to bude jedným alebo druhým spôsobom, ale bude určite podpísaný. Po sezóne sa stal voľným hráčom,” začal Shero. “To bol jeden z dôvodov, prečo sem prišiel – nie je len dobrým hráčom, ale máme šancu si ho udržať na niekoľko rokov.”

“Očakávam dlhodobý kontrakt, ak to bude možné, ak nie, stále má právo na arbitráž. Chceme s ním uzavrieť zmluvu jednou alebo druhou cestou.”

Tréner John Hynes bol s výkonmi svojho zverenca veľmi spokojný a hráč s číslom 21 zapadol do štýlu hry mladého kouča. Palmieri pozerá na budúcnosť tímu veľmi optimisticky, páči sa mu práca a smer, akým sa uberá prestavba. Po sezóne mu skončila trojročná zmluva, ktorú podpísal s tímom Anaheim Ducks, pričom si v ostatnom ročníku prišiel na 1,46 milióna amerických dolárov.

“Myslím, že sme si navzájom pomohli,” pokračuje Shero. “Nám prospel jeho príchod a jemu to prišlo tiež vhod. Dúfam, že si spolu sadneme a niečo vymyslíme, aby boli s podmienkami spokojné obe strany.”

Generálny manažér má dostatok času na to, aby si premyslel ponuku, ktorá bude ideálna pre obe strany. Po tejto sezóne budú mať Diabli voľné miesto pod platovým stropom a bola by veľká škoda, ak by Palmieri nezostal Diablom aj naďalej.


zdroj: Steve Politi, nj.com

zdroj obrázku: Andy Marlin/GettyImages, NHL.com

Komentáře

Čtěte také

Pět otázek pro Jacka Hughese

Termín draftu 2019 se nemilosrdně blíží a týmy NHL se seznamují s TOP prospekty, kteří mají velkou šanci dostat se do nejvyšší hokejové ligy. Jack Hughes řekl, že během svého rozhovoru s manažerským týmem a skauty NHL týmů mu New Jersey Devils nedali žádný náznak, že by byl vybrán na prvním místě v letošním ročníku …

Ďáble, co na to říkáš...?