Peklo / Hlavní zprávy / Jak se dařilo Ďáblům na mistrovství světa 2016 v Rusku?

Jak se dařilo Ďáblům na mistrovství světa 2016 v Rusku?

Jelikož hokejisté New Jersey Devils počtvrté v řadě nepostoupili do play-off NHL, mohli na světový šampionát, který se konal v Moskvě a Petrohradě, vyslat své zástupce. Celkem se do ruských velkoměst vydalo šest hráčů, hlavní trenér a jeho asistent.

ŠVÉDSKO ADAM LARSSON

Larsson_Eger
Švédové na turnaji vypadli ve čtvrtfinále, kde podlehli pozdějším šampionům z Kanady. Adam Larsson odehrál na turnaji dohromady osm zápasů, v nichž vstřelil jednu branku a na další tři přihrával.

Avizovaný gól dal při výhře 7:3 nad Kazachstánem, v témže zápase si připsal i jednu ze svých asistencí. Na ledě v tomto utkání strávil téměř 29 minut, nejvíce z celého týmu. Kromě čtyř bodů si na mistrovství připsal i čtyři trestné minuty.

USA TRENÉR JOHN HYNES, DAVID WARSOFSKY, STEVEN SANTINI, KEITH KINKAID, MILES WOOD

Warsofsky_Tellinger
David Warsofsky na turnaji svými výkony poměrně překvapoval. Čtvrté Americe pomohl svou kvalitní defenzivní hrou ve všech deseti zápasech, mimo to se ale prezentoval také kvalitní ofenzivní hrou. Ta mu v konečném zúčtování přinesla jednu branku (v semifinále s Kanadou) ze 13 střel a čtyři asistence. Po utkání se Slovenskem o postup do play-off byl vyzpovídán pro server hokej.cz.

Kinkaid_Eger1
Američané do turnaje vstoupili s nejasnou brankářskou jedničkou. Zpočátku dostávali rovnoměrný prostor Keith Kinkaid a Mike Condon z Montrealu. Nakonec se ale gólman Ďáblů stal tím, kdo toho odchytal více zasáhl celkem do šesti duelů, včetně těch v play-off. Skvělým výkonem vyřadil Českou republiku ve čtvrtfinále (byl zvolen první hvězdou zápasu), držel naděje USA v semifinále, ale v boji o třetí místo s domácí sbornou nedochytal. Celkem měl nelichotivou úspěšnost zákroků 87.07%.

DSC_1142
S americkým mladým týmem se moc nepočítalo, přesto se svěřenci hlavního trenéra New Jersey Johna Hynese prezentovali pěknými výkony. Po čtvrtém místě v základní skupině B to nakonec dotáhli na “bramborovou” medaili. Nejmladší hlavní kouč v uplynulé sezoně NHL tak získal další cenné zkušenosti a vylepšil své renomé.

Ve výběru USA byli i další dva mladí Ďáblové, kteří si v závěrečném zápase základní části proti Torontu Maple Leafs odbyli svůj debut v nejslavnější hokejové soutěži na světě. Talentovaný obránce Steven Santini nebodoval, útočník Miles Wood skóroval při výhře 6:3 nad Běloruskem.

RUSKO SERGEJ KALININ

Kalinin_Eger
Neúnavný ruský bojovník si vysloužil nominaci na své druhé mistrovství světa v kariéře. Opět zanechal pěkný dojem, když si v deseti zápasech připsal celkem tři asistence. Většinou nastupoval ve formaci s Těleginem a Ljubimovem, poslední zápas ale odehrál s křídly Plotnikovem a Širokovem. Často byl nasazován na oslabení, ve kterých plnil svoji práci dobře.

NĚMECKO ASISTENT TRENÉRA GEOFF WARD

Poté, co se loni Ward stal s německým Adlerem Mannheim mistrem DEL, byl zvolen jako asistent trenéra Pata Cortiny u národního týmu Německa. Letos dostal tuto důvěru znovu, tentokráte po boku bývalého útočníka Marca Sturma. S reprezentačním týmem společně došli až do čtvrtfinále, kde jim stopku vystavilo Rusko. Ďáblové o tohoto asistenta kouče možná ale přijdou, začíná se totiž spekulovat, že by se mohl stát novým hlavním trenérem Calgary Flames.

Foto: iihf.com, Michal Eger, Martin Tellinger

Komentáře

Čtěte také

Co může Pavel Zacha přinést do své čtvrté sezony?

Trénikový kemp začíná za pár týdnů a osud českého útočníka zatím není znám. Co ale způsobuje prodlužování jednání o jeho smlouvě? Co může nabídnout týmu ve své čtvrté sezoně? Pojďme se ale nejprve podívat na jeho působení v lonském ročníku 2018/19. Dalo by se řící, že Zachova sezona byla docela jízda. Poté, co v prvních …

Leave a Reply

Your email address will not be published.