Peklo / Hlavní zprávy / Devils posílí nejlepší obránce finské ligy Yohann Auvitu

Devils posílí nejlepší obránce finské ligy Yohann Auvitu

26letý francouzský obránce podepsal s New Jersey Devils roční dvoucestný kontrakt. Generální manažer Ray Shero tuto zprávu potvrdil k dnešnímu dni.

Několikanásobný reprezentant ze země galského kohouta hrál již od sezony 2008/2009 ve Finsku za JYP Jyväskylä. Poslední dva ročníky však strávil v týmu HIFK Helsinky. A nehrál žádnou vedlejší roli, naopak!

Skvěle se mu podařil uplynulý rok. Auvitu si v něm připsal celkem 21 bodů ve 48 zápasech základní části, v play-off bodoval během 18 utkání třináctkrát.

Nejenže se dostal do All-star týmu finské ligy a byl nejproduktivnějším bekem v celém play-off, ale rovněž tento vítěz European Trophy ze sezony 2013/2014 obdržel cenu Pekky Rautakallia pro nejlepšího obránce SM-liigy!

Celkem odehrál Auvitu ve finské nejvyšší soutěži 269 duelů, dal 32 gólů a přidal 49 asistencí. Za národní tým nastoupil k více než 70 utkáním, pravidelně patří mezi opory francouzského nároďáku.

Hodně štěstí u Ďáblů!

STATISTIKY PO KLIKNUTÍ ZDE

foto: mtv.fi

Komentáře

Čtěte také

Zkušenosti, které získám na MS, mi pomohou i v New Jersey, věří John Hynes

John Hynes míří na třetí akci se seniorským národním týmem USA. Po mistrovství světa v roce 2016 a Světovém poháru v další sezoně zaujme letos roli asistenta kouče Jeffa Blashilla na šampionátu na Slovensku. Ačkoliv by pochopitelně vedl raději Ďábly v boji za Stanley Cupem, je ze šance být opět na MS nadšený. „Ta příležitost …

Ďáble, co na to říkáš...?