Peklo / Hlavní zprávy / Devils posílí nejlepší obránce finské ligy Yohann Auvitu

Devils posílí nejlepší obránce finské ligy Yohann Auvitu

26letý francouzský obránce podepsal s New Jersey Devils roční dvoucestný kontrakt. Generální manažer Ray Shero tuto zprávu potvrdil k dnešnímu dni.

Několikanásobný reprezentant ze země galského kohouta hrál již od sezony 2008/2009 ve Finsku za JYP Jyväskylä. Poslední dva ročníky však strávil v týmu HIFK Helsinky. A nehrál žádnou vedlejší roli, naopak!

Skvěle se mu podařil uplynulý rok. Auvitu si v něm připsal celkem 21 bodů ve 48 zápasech základní části, v play-off bodoval během 18 utkání třináctkrát.

Nejenže se dostal do All-star týmu finské ligy a byl nejproduktivnějším bekem v celém play-off, ale rovněž tento vítěz European Trophy ze sezony 2013/2014 obdržel cenu Pekky Rautakallia pro nejlepšího obránce SM-liigy!

Celkem odehrál Auvitu ve finské nejvyšší soutěži 269 duelů, dal 32 gólů a přidal 49 asistencí. Za národní tým nastoupil k více než 70 utkáním, pravidelně patří mezi opory francouzského nároďáku.

Hodně štěstí u Ďáblů!

STATISTIKY PO KLIKNUTÍ ZDE

foto: mtv.fi

Čtěte také

Příprava začíná: Devils prověří dvojzápas

A nyní už začíná jít do tuhého. Po přípravném kempu jsou na řadě přípravné zápasy, které budou ukazatalem pro realizační tým, kdo bude pravidelně nastupovat v prvním týmu Devils. Začínáme již dnes v noci, Ďáblové se rozdělí na dva týmy a nastoupí doma proti Bruins a ve stejný čas se představí na ledě Canadiens. Oba …

Leave a Reply

Your email address will not be published.