Peklo / Hlavní zprávy / Devils získali druhou volbu v draftu 2018 a smlouvu Savarda

Devils získali druhou volbu v draftu 2018 a smlouvu Savarda

Zatímco současná sezona teprve vrcholí, ďáblové nelení a chystají se již na tu nastávající! Ray Shero získal z Floridy. 2. volbu v draftu a smlouvu Marca Savarda.

Rozhodnutí Raye Shera angažovat tohoto forvarda je z důvodu tzv. platové podlahy. Stejně jako platový strop, který udává maximální součet všech platů a tento strop nesmí být překročen, funguje i platová podlaha opačným směrem. Savard od sezony 2011 neodehrál ani zápas kvůli otřesu mozku a následnému pootřesovému syndromu. Marc trpěl bolestmi hlavy, ztrátou pamětí a depresemi.

Tento 38letý centr, narozený v hlavním kanadském městě, byl vyměněn ze svého současného působiště na Floridě za útočníky Grahama Blacka a Paula Thompsona.

Marc si odkroutil v NHL již 14 sezon, odehrál celkem 807 zápasů, nastřílel 207 gólů a přihrál na dalších 499. Odehrál také 25 zápasů v play-off, ve kterých posbíral 22 bodů za 8 gólů a 14 přihrávek. Postupně prošel týmy Rangers, Flames, Thrashers, Bostonem a Floridou, za kterou nakonec ale nenastoupil ani jednou.

Co se týče Thompsona, ten za Devils odehrál celkem 3 zápasy, nepřipsal si ale ani jeden bod. Graham Black, 5. volba Devils v draftu 2012, se do A-týmu zatím neprosadila a a odehrál pouze 2 sezony v Albany. Ve 48 zápasech si připsal 14 bodů.

Komentáře

Čtěte také

Jack Hughes poprvé v Newarku. Představil číslo a vtipkoval

Jack Hughes, jednička draftu a rodící se superstar NHL, má po pátečním vybrání nabitý program. Z Vancouveru letěl rovnou do New Jersey, účastnil se zápasu slavných Yankees a v úterý jej již čekala první návštěva Prudential Center. Na baseballovém zápase Yankees byl osmnáctiletý Američan dokonce zvěčněn s Adamem Sandlerem, tedy představitelem Happyho Gilmora ze stejnojmenného …

Ďáble, co na to říkáš...?