Peklo / Hlavní zprávy / Brankáři Ďáblů: Nejlepším byl dle očekávání Martin Brodeur

Brankáři Ďáblů: Nejlepším byl dle očekávání Martin Brodeur

AUTOR ČLÁNKU: JAN ZHEJBAL

Dnes si dáme statistický den. Jako první přichází na řadu strážci svatyně.

Ano, řeč bude o brankářích, kteří prošli týmem New Jersey Devils od počátku, kdy byl tým ještě v Kansas City, až po současnost.

Celkem se na tomto postu vystřídalo 44 hokejistů, kteří odehráli dohromady 3545 zápasů. Bylo zaznamenáno 179 čistých kont a 99 bodů (2 góly a 97 asistencí). Oba vstřelené góly měl na své hokejce Martin Brodeur.

Právě Martin Brodeur byl nejlepším gólmanem Ďáblů, jeho výkony byly, a snad ještě budou, inspirací pro nastupující generace.

Jeho statistiky nesou tyto údaje: 20 odehraných sezón, kdy nastoupil k 1259 zápasům s rekordem 688-394-154, ve 124 utkáních neobdržel žádnou branku a třikrát dovedl tým až k nejcennějšímu poháru, ke Stanley Cupu. Dres s jeho číslem 30 byl vyřazen z klubového číselníku a Martin Brodeur 9. února 2016 oficiálně a definitivně ukončil hráčskou kariéru.

Brankáři Devils nenesou břemeno Ďáblů jen tak, jejich výbušná povaha se projevila na 625 trestných minutách. Nejvíce trestaným byl opět Martin Brodeur (122), ale v závěsu za ním Sean Burke (116).

Je nutno říci, že týmem Ďáblů prošlo i několik slavných jmen. Vzpomeňme například na brankáře, jako byli Michel Plasse, Bill McKenzie, Alain Chevrier, Glenn Resch, Chris Terreri, Johan Hedberg, John Vanbiesbrouck, zmiňovaný Sean Burke a mnoho dalších.

Současný tým má na postu jedničky Coryho Schneidera (v sezóně 2015-16 92,4% úspěšnosti zákroků, rekord 27-25-6) a na postu náhradníka Keitha Kinkaida (90,4%, 20-9-9).

V uplynulé sezoně se v brance objevil i talent Scott Wedgewood, chytající na farmě v týmu Albany Devils, který si svými výkony říkal o zapsání na soupisku prvního týmu. Nastoupil na 4 utkání a zaznamenal 95,4% úspěšnosti a jedno čisté konto.

A jak vydíte současné gólmany Devils Vy?

foto: northjersey.com

Komentáře

Čtěte také

Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Dlouhé spekulace a dohady jsou u konce. Jedničkou draftu 2019 a novým mladíkem v organizaci Devils je americký supertalent Jack Hughes! Jeho jméno bylo očekávaně zahlášeno v Rogers Aréně, kde se letošní draft koná. O celý moment se postaral Martin Brodeur, člen síně slávy hokeje, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a legenda New Jersey Devils. Hned …

Ďáble, co na to říkáš...?