Peklo / Hráči / New Jersey stavilo na rýchlosť, do organizácie mieri center Michael McLeod

New Jersey stavilo na rýchlosť, do organizácie mieri center Michael McLeod

Diabli mali najskôr vyberať v prvom kole z celkového 11. miesta, ale po výmene s Ottawou sa posunuli o pozíciu nižšie. GM Ray Shero sa postavil na pódiu k mikrofónu a z 12. pozície zahlásil meno Michael McLeod.

Kanadský mladík odohral predošlé dve sezóny v tíme Mississauga Steelheads z OHL. V sezóne 2015-16 dal 21 gólov a pridal 40 asistencií. Predstavil sa aj v národnom tíme na majstrovstvách sveta do 18 rokov, kde strelil dva góly a na ďalšie dva prihral v siedmich odohraných zápasoch.

Organizácia dúfa, že práve tento mladý útočník by mal pozdvihnúť ofenzívu tímu a zlepšiť priemer strelených gólov, v ktorom bolo New Jersey najhoršie spomedzi všetkých tímov NHL (2,22).

“Je to zatiaľ jednoznačne najväčší deň môjho života,” neskrýval radosť McLeod. “Je to naozaj špeciálny deň.”

McLeod priznal, že pri ceste na pódium sa mu trochu roztriasli nohy. Ďalej povedal, že vôbec nevedel, či si ho Diabli vyberú, ale pred draftom s ním viedli príjemný rozhovor na Draft Combine. Na záver dodal, že je neskutočne šťastný z príchodu do organizácie Devils.

“Viem o niektorých minulých úspechoch tímu,” pokračuje McLeod. “Sledoval som, ako vyhrali Stanleyho pohár a som naozaj nadšený.”

Jeho kariérne štatistiky ukazujú, že by mohol byť dobrým hráčom v NHL a jeho štýl hry by bol pre tím z Newarku prospešný.

“Chceme, aby sme boli schopní hrať hokej vo vysokom tempe,” povedal tréner John Hynes. “Ak sa teraz pozriete celoplošne na NHL, najlepšie tímy dokážu hrať vo vysokom tempe a pritom využívajú svoje schopnosti – McLeod to môže dokázať.”

“Má dobrú postavu,” pokračuje Hynes. “Hrá na pozícii centra, čo je podľa nás naozaj dôležitá a cenná pozícia na to, aby sme okolo nej boli schopní postaviť tím. A áno, tento hráč patrí aj na presilové hry a my sme z neho naozaj nadšení. Dúfajme, že na našu hru v blízkej budúcnosti bude mať vplyv.”

Hynes očakáva od McLeoda body v presilových hrách, kde by sa mala ukázať jeho šikovnosť a rýchlosť. Kanadský mladík sa tomu nebráni.

“Myslím, že do tímu prinesiem veľa rýchlosti a energie a hry na oboch koncoch ľadu,” dodáva na záver McLeod. “Môžem hrať presilovky, ale aj oslabenia. Budem robiť všetko, čo mi tréner povie.”


zdroj: fireandice.northjersey.com

zdroj obrázku: devils.nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …

Ďáble, co na to říkáš...?