Peklo / Hlavní zprávy / GM Ray Shero priviedol počas draftu zraneniami poznačeného Bennetta

GM Ray Shero priviedol počas draftu zraneniami poznačeného Bennetta

New Jersey sa počas víkendového draftu postaralo o dve výmeny. Prvá prišla v prvom kole, ale týkala sa iba draftových pozícií. O dve kolá neskôr prišiel do tímu útočník Beau Bennett, ktorý doteraz pôsobil len v Pittsburghu Penguins.

Vedenie Devils poslalo ako protihodnotu voľbu v treťom kole, z ktorej si Tučniaci vybrali Connora Halla.

Bennett bol pennsylvánskym celkom draftovaný v roku 2010 z celkovej 20. pozície. Bol to práve súčasný generálny manažér Devils Ray Shero, kto vtedy stál na pódiu ako manažér Penguins a vybral si práve Bennetta. Rodák z Kalifornie sa pozná aj so súčasným hlavným trénerom Johnom Hynesom z pôsobenia vo farmárskom tíme Wilkes-Barre/Scranton.

24-ročný útočník sa nedokázal natrvalo usadiť v NHL a posledné tri sezóny pendloval medzi farmou a prvým tímom. Príčinou sú časté zranenia, najmä zranenie ramena,pre ktoré pauzoval od decembra až po koniec marca. V ostatnej sezóne poberal plat 800,000 amerických dolárov, pričom za prvý tím odohral 33 stretnutí so ziskom 12 bodov (6 gólov a 6 asistencií) a vo vyraďovacej časti stihol odohrať jeden zápas.

Ak je Bennett zdravý, tak dokáže hrať na vysokej úrovni, býva na správnom mieste a vie si podržať puk, ale rozhodujúcim faktorom uňho zostáva naďalej zdravie. Za prvý tím neodohral viac ako 49 zápasov v jednej sezóne a dovedna nastúpil na 129 zápasov, v ktorých strelil 16 gólov a pridal 29 asistencií. Ďalších 21 štartov pridal v play-off.


zdroj: nj.com; fireandice.northjersey.com

zdroj obrázku: nhl.com

Čtěte také

Star Wars night uvede Devils vs. Blackhawks

Po třídenním volnu naskakují Ďáblové opět na led, tentokrát na domácí půdě Prudential Center přivítají Chicago Blackhawks. Dnešní utkání je prvním z celkových dvou tuto sezonu (druhý zápase se hraje na Štědrý den od 2:30 hod). V loňském ročníku to byly také dvě utkání, z nichž první vyhráli Devils 8:5 a ve druhém zase Blackhawks 5:2.  Od sezony …

Ďáble, co na to říkáš...?