Peklo / Hlavní zprávy / GM Ray Shero priviedol počas draftu zraneniami poznačeného Bennetta

GM Ray Shero priviedol počas draftu zraneniami poznačeného Bennetta

New Jersey sa počas víkendového draftu postaralo o dve výmeny. Prvá prišla v prvom kole, ale týkala sa iba draftových pozícií. O dve kolá neskôr prišiel do tímu útočník Beau Bennett, ktorý doteraz pôsobil len v Pittsburghu Penguins.

Vedenie Devils poslalo ako protihodnotu voľbu v treťom kole, z ktorej si Tučniaci vybrali Connora Halla.

Bennett bol pennsylvánskym celkom draftovaný v roku 2010 z celkovej 20. pozície. Bol to práve súčasný generálny manažér Devils Ray Shero, kto vtedy stál na pódiu ako manažér Penguins a vybral si práve Bennetta. Rodák z Kalifornie sa pozná aj so súčasným hlavným trénerom Johnom Hynesom z pôsobenia vo farmárskom tíme Wilkes-Barre/Scranton.

24-ročný útočník sa nedokázal natrvalo usadiť v NHL a posledné tri sezóny pendloval medzi farmou a prvým tímom. Príčinou sú časté zranenia, najmä zranenie ramena,pre ktoré pauzoval od decembra až po koniec marca. V ostatnej sezóne poberal plat 800,000 amerických dolárov, pričom za prvý tím odohral 33 stretnutí so ziskom 12 bodov (6 gólov a 6 asistencií) a vo vyraďovacej časti stihol odohrať jeden zápas.

Ak je Bennett zdravý, tak dokáže hrať na vysokej úrovni, býva na správnom mieste a vie si podržať puk, ale rozhodujúcim faktorom uňho zostáva naďalej zdravie. Za prvý tím neodohral viac ako 49 zápasov v jednej sezóne a dovedna nastúpil na 129 zápasov, v ktorých strelil 16 gólov a pridal 29 asistencií. Ďalších 21 štartov pridal v play-off.


zdroj: nj.com; fireandice.northjersey.com

zdroj obrázku: nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Kdo je Nikita Gusev? Bude přínosem pro Devils?

Očekávaný podpis nového hráče se včera odpoledne stal skutečností. Ray Shero ukázal svůj obchodní um a z Vegas Golden Knights získal levé křídlo, rodáka z Ruska, Nikitu Guseva. Kdo je vlastně Nikita Gusev? Odkud přišel a jak moc dobrý hráč to je, si teď představíme. Příchod sedmadvacetiletého útočníka byl již několik týdnů předmětem diskuzí na …

Leave a Reply

Your email address will not be published.