Peklo / Hlavní zprávy / S draftem jsme spokojení, říká šéf skautingu Paul Castron

S draftem jsme spokojení, říká šéf skautingu Paul Castron

Na vstupním draftu NHL 2016 si Devils v prvním kole vybrali Michaela McLeoda, v těch zbylých několik dalších hráčů, z nichž naprostá většina jsou útočníci. Navíc výměnou za volbu ve třetím kole přišel z Pittsburghu forvard Beau Bennett.

Server thedraftanalyst.com rozebral draftované hráče všech 30 týmů a u Ďáblů udělil známku A, tedy tu nejlepší. Šest z devíti voleb bylo použit na útočníky: centři Michael McLeod a Brandon Gignac, levá křídla Michail Malcev a Jesper Bratt a pravá křídla Nathan Bastian a Joseph Anderson nyní budou bojovat o místo v organizaci New Jersey Devils.

Doplnili je brankář Evan Cormier s obránci Jegorem Rykovem a Jeremym Daviesem.

Draft v rozhovoru pro klubové stránky New Jersey Devils zhodnotil šéf amatérského skautingu Paul Castron.

Jaké máte pocity z toho, koho Ďáblové draftovali?
Jsme nadšení. Nyní pro ty kluky začne těžká dřina. Za několik týdnů začne vývojový kemp pro nováčky, takže se těšíme, až je v New Jersey uvidíme.

Jak moc pro vás útočníci byli prioritou?
Takhle jsme to nebrali. Měli jsme seznam hráčů, kde bylo hodně útočníků. Ale stejně nemůžeme kontrolovat, co si zvolí týmy před námi. Třeba jsme chtěli nějakého obránce, ale tým před námi ho vzal a jako dalšího v pořadí jsme měli napsaného útočníka. Postupujeme podle seznamu.

Co říkáte na to, že se vám podařilo draftovat spoluhráče z jedné lajny Michaela McLeoda a Nathana Bastiana?
V této sezoně toho spolu odehráli opravdu spoustu. Pokud budou hrát i v příští sezoně v OHL, zřejmě oba budou hrát na centru, takže už spolu v lajně nebudou. Jedině na přesilových hrách. Oba to jsou šikovní hráči, kteří tvrdě dřou.

Jak moc velký vliv na jejich draftování mělo jejich přátelství?
Prakticky žádný.

Ale může jim to pomoci, nemyslíte?
To určitě ano. Byli jsme blízko, abychom draftovali ještě jednoho jejich kamaráda v pozdějších kolech, ale už si ho vybral někdo jiný. Každopádně jsem si jistý, že to nijak nebude škodit.

Co byste řekl o draftování brankáře Evana Cormiera?
Evan má spoustu skělých vlastností. Je velký. Scott Clemmensen, který se zabývá vývojem našich brankářů, ho několikrát viděl chytat a při této volbě jsme se s ním o tom poradili.

Draftovali jste i dva ruské hráče. Co víte o nich?
Malcev je vysoký útočník, který je opravdu šikovný a má výborné hokejové smysly. Rykov je obránce s dobrou postavou, který si zahrál na mládežnickém šampionátu. Je opravdu dobrý univerzální obránce.

A co Švéd Jesper Bratt?
Velice dobrý forvard, který je hodně rychlý. Navíc je hodně šikovný, ale není moc vysoký. Postavu ale špatnou vůbec nemá.

Jak byste tedy celkově zhodnotil draftované hráče?
Jsme opravdu šťastní. Nyní ale začíná ta tvrdá dřina, jak jsem již říkal. Každý začíná od nuly, vůbec nezáleží, kdy jsme dané hráče draftovali. Bude záležet jen na tom, jak moc ti hráči budou chtít.

foto: nj.com

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …

Leave a Reply

Your email address will not be published.