Peklo / Hlavní zprávy / Na angažmá v New Jersey se hodně těším, říká Taylor Hall

Na angažmá v New Jersey se hodně těším, říká Taylor Hall

Včera byl v NHL velký den, a to ještě ani nezačal trh s volnými hráči. Vedle výměny Subbana (Montreal) za Webera (Nashville) a podpisu nové smlouvy Stevena Stamkose přišla ještě jedna novinka, která fanoušky Devils zajímala pochopitelně nejvíce.

Z Edmontonu totiž Ďábly posílil levý křídelník Taylor Hall, jedenáctý nejlepší střelec celé soutěže za posledních pět let dohromady. New Jersey za něj Olejářům poslalo obránce Adama Larssona.

Být vytrejdován samozřejmě není vždy zrovna nejpříjemnější věc. „Trochu mě to zklamalo,“ přiznává Hall. „Vybudoval jsem si vztah k týmu, městu i fanouškům. Nejsem zklamaný, že jdu sem. Naopak, na angažmá v New Jersey se hodně těším! Opravdu tu o mě stáli. Těším se na tu šanci,“ dodal.

Hallův sedmiletý kontrakt se tedy přesouvá k Ďáblům. Momentálně vstupuje do svého čtvrtého roku, pod platový strop se každoročně počítá šest milionů dolarů. Finance ale Devils rozhodně netrápí.

Kanadský reprezentant se v týmu znovu potká s Adamem Henriquem, se kterým vyhrál dvakrát juniorský Memorial Cup. „Rád ho znovu uvidím, těším se na něj. Určitě mi to tu vše ukáže, bude s ním sranda,“ věří Hall. „Je to skvělý hráč. Těším se na spolupráci s mnoha hokejisty ze sestavy Devils!“

Ačkoliv je příchod Halla u Devils hodně oslavován, čtyřiadvacetiletý útočník ví, že se bude muset hodně snažit, aby se ukázal v dobrém světle. „Stejně tak, jako jsem to dělal v Edmontonu. Vždy jsem se snažil ze sebe vydat to nejlepší jak na ledě, tak mimo něj,“ říká Taylor Hall. „Udělám vše, co bude v mých silách, aby se Devils cítili pyšní, že udělali tento trejd!“

„Na tu výzvu jsem připraven, do nového týmu se těším. Až v tréninkovém kempu strávím nějaký čas s trenéry, manažerem a lidmi okolo týmu, bude to super. Slyšel jsem o této organizaci jen dobré věci,“ prozradil Taylor Hall v konferenčním hovoru se zámořskými novináři.

Proč se Ray Shero rozhodl angažovat zrovna Halla výměnou za Larssona? Má k tomu několik důvodů: „Zaprvé, Hall je jedno z nejlepších levých křídel v lize. Zadruhé, je ve skvělém věku. Zatřetí, je velice rychlý a začtvrté, výrazně posune náš tým.“

Podle Shera by příchod Halla měl pomoci i ostatním hráčům. A kdo nyní nahradí Adama Larssona v obraně? „Na odpověď na tuto otázku byste měli vyhledat naše trenéry,“ usmál se generální manažer New Jersey Devils.

Foto: Michal Eger

Čtěte také

Potřetí v historii Devils vyzvou Vegas

Vegas a New Jersey mají proti sobě pouze dvě odehraná utkání, ano Vegas je od loňského ročníku nováčkem NHL. S finalistou bojů o Stanley Cup se dnes v noci poperou potřetí a všichni dobře víme, jak moc důležité body to jsou.

Jeden komentář

  1. Ale jo, potřebujeme střílet góly a aby se hrál atraktivní hokej.

Ďáble, co na to říkáš...?