Peklo / Sezona 2016/2017 / New Jersey Devils odtajnili pozvané hráče na rozvojový kemp

New Jersey Devils odtajnili pozvané hráče na rozvojový kemp

Tým New Jersey Devils dnes oznámil nominaci na rozvojový kemp 2016. Ten bude probíhat od úterý 12. července do soboty 16. července v Barnabas Health Hockey House v Prudential Center.

Z nových hráčů New Jersey Devils se ukáže například nejlepší obránce finské soutěže Yohann Auvitu. Chybět nebudou ani čerstvě draftovaní hráči Michael McLeod, Nathan Bastian, Joey Andreson, Brandon Gignac, Evan Cormier, Jesper Bratt. Z draftovaných hráčů se tedy neukáže pouze útočník Michail Malcev, obránce Jegor Rykov a další obránce Jeremy Davies.

ČESKÁ STOPA: V kempu se předvedou i dva čeští zástupci. Pavel Zacha zabojuje o místo v základní sestavě a Jan Mandát o prosazení se v AHL.

Největší hvězdy kempu

Útočníci

Kromě mladičkých, neznámých hráčů, se ukáže i několik známějších mladíků. Mezi ně rozhodně patří například Miles Wood, který si minulý rok zahrál i jeden zápas v NHL.

Dalším zvučným jménem je John Quenneville, který v minulý rok hrál za Brandon Wheat Kings ve WHL a připsal si v 57 zápasech 73 bodů za 31 gólů a 42 asistencí.

Dalším zajímavým hráčem je americký křídelník Nick Lappin. Ten hrál minulou sezónu NCAA, ale nakonec se dostal až do Albany, kde stihl odehrát 12 zápasů v základní části a následně 11 dalších v play-off. Celkově si připsal v AHL 8 gólů a 6 asistencí.

Asi největším jménem mezi útočníky však bude Joseph Blandisi, který si minulou sezónu vydobyl místo v hlavním týmu. Ve své premiérové sezóně odehrál 41 utkání a připsal si 5 gólů a 12 asistencí.

Obránci

Yohann Auvitu, o tomto hráči již byla řeč. A myslím si, že o něm ještě párkrát uslyšíme. Tento Francouz byl vyhlášen nejlepším obráncem finské ligy a také zde vyhrál titul. Auvitu se mimo jiné ukázal i na mistrovství světa, kde reprezentoval svou rodnou zemi. A to ne poprvé, nýbrž již posedmé! Kdo to ve svých 26 letech může říci? Na konci sezóny přišla zpráva, že s ním Devils podepsali roční smlouvu, podaří se mu třeba i nahlédnout do NHL?

Dalším zajímavým hráčem je Joshua Jacobs. Tento mladý, talentovaný obránce odehrál minulou sezónu ve stejném týmu jako Pavel Zacha – Sarnia Sting. Za 67 utkání si připsal 4 góly a 20 asistencí.

Asi nejznámějším obráncem pro fanouška Devils je však nejspíše Steven Santini. Ten sice minulý rok hrál za Boston College, ale připsal si i premiérový start za hlavní tým New Jersey. A aby těch premiér nebylo málo, tak odměnou mu byl start na mistrovství světa v týmu USA.

Brankáři

Nejlepší gólman OHL a jeden z největších brankářských talentů – to je Mackenzie Blackwood. Tento 19 let starý Kanaďan by měl v následujícím roce hájit barvy Albany. A kdo ví? Když se mu bude dařit, možná se podívá i do NHL. V zámoří ho popisují asi takto: ,,Gólman, který zůstává v klidu a hraje na plno za všech okolností. Je jedno, jestli jeho tým prohrává o pět gólů, nebo o deset vede. Nikdy si nemůžete stěžovat na brankáře, který se snaží tak moc, jako Mackenzie Blackwood.”

Zajímavost na konec

V kempu se ukáže i syn generálního manažera Raye Shera. Chris Shero je dvacetiletý útočník, který však nemá žádné větší úspěchy. Minulou sezónu odehrál pouze jediný zápas za Boston College, kam zamířil po roce stráveném v USPHL, kde odehrál za South Shore Kings 31 zápasů a připsal si tři asistence.

 SOUPISKA NOMINOVANÝCH HRÁČŮ NA ROZVOJOVÝ KEMP NEW JERSEY DEVILS

Brankáři:

55 KEN APPLEBY G
60 EVAN CORMIER G
65 MATT MORRIS G
70 MACKENZIE BLACKWOOD G

Obránci:

33 YOHANN AUVITU D
34 STEVEN SANTINI D
61 JOSHUA JACOBS D
68 COLTON WHITE D
71 ZACH BERZOLLA D
72 GAVIN BAYREUTHER D
73 LUKE MCINNIS D
76 GARRET COCKERILL D
77 MARC BIEGA D
78 SCOTT SAVAGE D

Útočníci:

37 PAVEL ZACHA F
40 BLAKE COLEMAN F
41 MICHAEL MCLEOD F
42 NATHAN BASTIAN F
44 MILES WOOD F
45 BRANDON GIGNAC F
47 JOHN QUENNEVILLE F
48 NICK LAPPIN F
49 JOEY ANDERSON F
52 BRANDON BADDOCK F
54 RYAN KUJAWINSKI F
57 JAN MANDÁT F
58 KEVIN ROONEY F
59 J.D. DUDEK F
62 CHRIS SHERO F
63 JESPER BRATT F
64 JOSEPH BLANDISI F
66 AUSTIN CANGELOSI F
67 BRETT SENEY F
74 BLAKE SPEERS F

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …

Ďáble, co na to říkáš...?