Peklo / Hlavní zprávy / Hlavním cílem na kempu nováčků je zanechat dobrý dojem, ví Santini

Hlavním cílem na kempu nováčků je zanechat dobrý dojem, ví Santini

Jeden z nejtalentovanějších defenzivních prospektů Devils, Steven Santini, cítí, že je šance probojovat se do prvního týmu Devils. Organizaci opustil Adam Larsson, kterého sice nahradil Ben Lovejoy, ale pro amerického beka je vidina NHL reálná.

Rodák z New Yorku už zažil svou premiéru v NHL. Podobně jako Pavel Zacha či Miles Wood nastoupil v posledním utkání sezóny proti Torontu. Do statistik se dokázal zapsat jedním pobytem na trestné lavici. Devils tehdy vyhráli nad kanadským celkem 5:1 .

Po většinu sezóny ale nastupovala první volba Devils z draftu roku 2013 za Boston College v NCAA. Urostlý a vysoký bek si zde připsal devatenáct bodů za jednu branku a osmnáct asistencí. Jednadvacetiletý obránce se krátce po svých narozeninách dočkal tříleté nováčkovské smlouvy od Devils.

„Není to jen o bodech, ale posbíral jsem jich devatenáct, což je můj kariérní rekord. To je pro mě, jako defenzivního obránce, pozitivní počin. Myslím si, že se mi dařilo tvořit hru a podporovat útok. Byl jsem jistější s pukem,“ shrnul svůj poslední rok mezi juniory v Bostonu.

„Na tomto kempu si nevybojujete místo v týmu, ale ani ho neztratíte. Hlavním cílem je zanechat dobrý dojem,“ popisuje své pocity skromně téměř dvoumetrový bek. „Pro mě se nic nemění. Stále tvrdě pracuji, jsem přátelský k lidem v mém okolí, dělám správné věci a budu věřit, že se dostanu do prvního týmu,“ pokračuje Santini.

Již sedmou sezonu v roli hlavního kouče Albany Devils načne Rick Kowalsky, čtyřiačtyřicetiletý kanadský sympaťák. Během přípravných kempů si prohlédl již několik budoucích hráčů pro jeho výběr. Došlo i na řeč ohledně Santiniho.

„Viděl jsem ho již na několika vývojových kempech. Umí skvěle vytěžit z toho, když má soupeř hlavu dolů. Nebojí se rozdat hit, což bylo vždy jeho předností,“ začíná hodnotit svého nového svěřence Rick Kowalsky.

„Santini může být skálopevným obráncem se schopností hrát rychlý defenzivní hokej, ukončovat akce soupeře, vybojovávat puky zpět a zakládat akce na druhé straně kluziště,“ vidí přednosti amerického obránce respektovaný kouč.

Komentáře

Čtěte také

Nový analytik Ďáblů Tyler Dellow: Pomůžeme jak trenérům, tak manažerovi Sherovi

Tyler Dellow. Že vám to jméno nic neříká? To vůbec nevadí, my vám ho představíme! Jedná se o nového viceprezidenta analytického oddělení New Jersey Devils. Dellow dosud pracoval například jako redaktor Sportsnet či jeho vlastní stránky mc79hockey.com. Jeho práce s analytikou zaujala v NHL již v roce 2014, kdy začal pracovat v organizaci Edmontonu Oilers …

Ďáble, co na to říkáš...?