Peklo / Hlavní zprávy / Turnaj 3 na 3 rozhodl v nájezdech Michael McLeod

Turnaj 3 na 3 rozhodl v nájezdech Michael McLeod

Na včerejším kempu nováčků se konal atraktivní turnaj čtyř týmů ve hře tři na tři. Proti sobě se utkaly čtyři symbolicky pojmenované týmy – Team Stevens, Team Brodeur, Team Daneyko a Team Niedermayer.

SOUPISKY
Team Brodeur: Morris Santini, Bayreuther Quenneville, Kujawinski, Dudek, Shero, Seney.
Team Daneyko: Appleby White, Berzolla, Cockerill Wood, Mandát, Pratt, Cangelosi.
Team Niedermayer: Cormier Auvitu, Biega Bastian, Lappin, Baddock, Rooney, Speers.
Team Stevens: Blackwood Jacobs, McInnis, Savage Coleman, McLeod, Gignac, Anderson.

Neúčastnili se: Pavel Zacha a Joseph Blandisi. Oba jsou zranění a během kempu nováčků se nezapojí do akcí na ledě.

Jako posledně se turnaj konal v tréninkové hale Barnabas Health Hockey House, která je součástí Prudential Center.

Do finále se dostaly týmy Stevens a Brodeur, přičemž prvně jmenovaný se radoval ze zisku putovní trofeje. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Michael McLeod, který prostřelil brankáře Matta Morrise, jenž byl do kempu pozván jako nedraftovaný hráč.

„Bylo to opravdu skvělé zahrát si před přítomnými fanoušky a ochutnat, jaké to je. Každý se hodně snažil ukázat jim to nejlepší, co v sobě máme. Já také,“ řekl Michael McLeod.

Turnaj 3 na 3 je každoroční součástí kempu nováčků a hlavní kouč Albany Rick Kowalsky si ho nemůže vynachválit. „Nemají moc prostoru a stále hrají pod velkým tlakem, čemuž musí přizpůsobit svoji hru. Díky tomu pak vidíte, jak ty situace zvládají a co při nich vymýšlí. Kluci si to velmi užili, byl to další skvělý den na kempu,“ pochvaloval si kanadský trenér.

„Je prostě výborné sledovat při tomto turnaji hráče. Mají malý prostor a vy si jen všímáte, jestli třeba s pukem zajíždí do rohu a jak o něj bojují. Ke konci už se pochopitelně unaví, a tak to je spíše o psychice,“ říká sympatický lodivod střídačky Albany Devils v AHL. „I pro brankáře je to velká zkouška. Jde na nich hodně rychlých střel, spousta dorážek. Není to jako při zápase.“

Kowalsky také pochvaloval herní styl McLeoda. „Líbilo se mi, že se snažil puk udržet i v době, kdy se ho o něj někdo snažil obrat. Umí ho výborně bránit a i když je pod velkým tlakem, je schopen zakládat velké akce. To, že dal vítězný gól v nájezdech, pro něj byla perfektní třešnička na dortu,“ řekl trenér Albany Devils.

„Mnoho hráčů tady podalo dobré výkony. Zaujalo mě, jak jsou někteří z nich rychlí. Nejdůležitější na tom všem ale bylo poznat jejich bojovnost a snahu vyhrávat,“ prozradil Kowalsky.

Dnes mají mladí talenti Devils na programu den „bez ledu“. Jak ale prozradil Rick Kowalsky, flákat se nebudou. Čeká je tvrdá dřina v posilovně, aby nabrali potřebnou sílu. Tak jim všem držme palce, aby to přežili :-)

foto: Twitter New Jersey Devils

Čtěte také

Blue Jackets 5-0 Devils

Ďáble, co na to říkáš...?