Peklo / Hlavní zprávy / První sraz českých a slovenských fanoušků New Jersey se vydařil

První sraz českých a slovenských fanoušků New Jersey se vydařil

Třetí červencovou sobotu v roce 2016 se konal první sraz českých a slovenských fanoušků New Jersey Devils. Po více jak čtyř letech jsme tak zorganizovali něco, čemu nejspíše někteří ani nevěřili. A jak to tedy vypadalo?

Celá akce, pořádaná naším fanklubem, začínala v pražském klubu Zephyr na Michalské 13. Začátek srazu byl naplánován na patnáctou hodinu. V přízemí se rýsoval krásný prostor pro všechny návštěvníky.

Když jsme dorazili já (David Panuška alias Panny) s Michalem Belšánem (Belly), byl na místě již Jan Zhejbal (Honis), který byl vlastně takovým základním kamenem celé akce. Právě on se postaral o uzavřenou společnost ve výše zmíněném podniku. Náš věkově nejstarší redaktor našeho webu (ale stále mladík), jenž byl letos v dubnu i na třech zápasech Devils přímo v Prudential Center, připravil pro návštěvníky plátno se sestřihy například z play-off 2012, zákroků a gólů Martina Brodeura, cest ke Stanleyovým pohárům a podobně, takže kulisa byla úžasná.

My, jako admini a redaktoři, vás přivítali v redakční tričkách, které zařídil také Honis. Ten za menší příplatek rozdával také samolepky s logem našeho fanklubu, nechybělo ani originální logo. Na vítěze našeho kvízu navíc čekala cena v podobě originální vlaječky z Prudential Center a další odměny. No a na další sraz chystáme také trička pro fanoušky!

Nakonec dorazili tři věrní fanoušci (Tomáš Látr, Matěj Kaštánek, Ján Franko). „Počet mě osobně poměrně zklamal, nicméně těm třem hrdinům patří velký dík, že přišli!“ řekl šéfredaktor stránek Belly. V tu dobu byla zábava v plném proudu, postupně všichni tři borci vyplnili kvíz. Vítězem se nakonec stal slovenský student žijící v Praze, Ján Franko.

Byl to spíše sraz redaktorů, ale já s tímto pro první ročník počítal. :) doplnil Bellyho Nieds.

Až nastal správný čas, vydali jsme se na Náplavku. Pravda, překvapilo nás po vypotácení se z podzemního klubu tolik světla, co si budeme povídat…

V sobotu bylo krásné počasí, a tak bylo na Náplavce, jak je tomu zvykem, plno. Přeci jen jsme našli místo, kde jsme nadále mohli pokračovat v diskuzi o hokeji New Jersey Devils a dalších tématech.

Udělali jsme samozřejmě pár fotek a každou chvilkou jsme na dálku podporovali klub našeho srdce pokřikem „Let’s go Devils!“, který se ale moc nelíbil pánovi, na němž plandalo triko se znakem Philadelphie Flyers.

Z Náplavky pokračovala zúžená skupina, kterou již opustili slovenští bratia, do dalšího podniku na Andělu, kde jsme tento nadmíru povedený sraz zakončili.

Je těžké trefit se všem do plánu. Hodně fanoušků dalo najevo, že by přišlo, ale nemohlo z důvodu pracovních či jiných. My doufáme (a nyní již střádáme plány na další střetnutí), že se příště potkáme ještě s více lidmi a užijeme si ďábelskou atmosféru minimálně tak, jako letos!

FANOUŠEK JÁN FRANKO: Na zraz som sa veľmi tešil, hlavne na príležitosť osobne spoznať ľudí, ktorých články čítam už dlhší čas. Ukázalo sa, že je to skvelá parta, strávil som s nimi parádny večer, výborne sme si pokecali o NJD a hokeji obecne, dozvedel som sa veľa o tom ako fanclub funguje a odniesol si aj niekoľko pekných NJD dárkov. Na ďalší ďábelský zraz v ČR alebo SR rozhodne plánujem doraziť!

Ještě jednou velký dík všem, kteří se zúčastnili!

Čtěte také

Alain Nasreddine pravděpodobně nedokáže opravit všechny chyby v týmu

Generální manažer Devils Ray Shero po prohře 1:7 proti Sabres odvolal Johna Hynese z postu hlavního trenéra a jeho místo převzal dočasně asistent Alain Nasreddine. Pro Ďábly to znamená změnu, ale rozhodně ne vyřešení všech problémů, které je nyní trápí. New Jersey Devils měli před sezonou silné léto ve smyslu nabírání posil. V červnu získali …

Ďáble, co na to říkáš...?