Peklo / Reporty / Ďáblové oba přátelské zápasy vyhráli! Zářili hlavně brankáři

Ďáblové oba přátelské zápasy vyhráli! Zářili hlavně brankáři

Tak tohle je parádní úvod do přípraveného období před ročníkem 2016/2017. Devils hned na začátek hráli souběžně dva zápasy, a oba zvládli vyhrát. Na domácím ledě porazili 2:0 Philadelphii, v Montrealu uspěli 3:2.

New Jersey Devils 2:0 Philadelphia Flyers
Utkání s Letci vyšlo Ďáblům velmi dobře. Ačkoliv hráli velký počet oslabení, svého soupeře po většinu zápasu přehrávali. Gólově se ale prosadili až ve 38. minutě, kdy skóre zápasu otevřel Nick Lappin. Ten se postaral také o navýšení na 2:0 gólem do prázdné brány. Před zraky 7 415 diváků tak New Jersey dokázalo zvítězit. O čisté konto se podělili Keith Kinkaid s Andersem Lindbäckem, především druhý jmenovaný toho měl na práci mnoho.

Branky a nahrávky: 38. Lappin (Kalinin, Scarlett), 60. Lappin.
Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 30:21 (13:4, 9:10, 8:7).
Sestava Devils: Kinkaid (od 30. Lindbäck) – Greene, Severson, Stollery, Lovejoy, Gormley, Scarlett – Cammalleri, Zajac, Bennett – Coleman, Josefson, Gibbons – Kalinin, Zacha, Lappin – Gazdic, Camper, Wood.
Sestava Flyers: Lyon (Dekanich) – Provorov, Manning, Hägg, Myers, Brennan, Pettersson – Laughton, Miele, Konecny – Leier, Knight, Aube-Kubel – Straka, Zengerle, Martel – Bunnaman, Salinitri, Ljubimov.

Montreal Canadiens 2:3 New Jersey Devils
I druhé utkání skončilo vítězstvím Devils. Tým vedený asistentem kouče Alainem Nasreddinem sice od páté minutě prohrával, díky dvěma trefám Henriquea v přesilovce ale skóre otočil. Vítěznou branku v čase 54:13 zaznamenal letos v prvním kole draftovaný Michael McLeod, Canadiens už pouze snížili. I v tomto zápase se vyznamenali brankáři New Jersey, jak Scott Wedgewood, tak Mackenzie Blackwood prokázali, že mají velký talent.

Branky a nahrávky: 5. Eisenschmid (Audette, Ščerbak), 57. Redmond (Andrighetto, Desharnais) – 12. Henrique (Mozík, Auvitu), 31. Henrique (Bastian, Auvitu), 55. McLeod (MacWilliam, Blandisi).
Vyloučení: 5:5, navíc Smith-Pelly (NJD) 10 min. OT. Využití: 0:2. Střely na branku: 41:27 (16:7, 11:6, 14:14).
Sestava Canadiens: Condon (od 31. Lindgren) – Petry, Barberio, Alexandrov, Redmond, Hanley, Juulsen – Lehkonen, Galchenyuk, Gallagher – Carr, Desharnais, Andrighetto – Ščerbak, Audette, Eisenschmid – Terry, De La Rose, Farnham.
Sestava Devils: Wedgewood (od 41. Blackwood) – Moore, Mozík, Merrill, Santini, Auvitu, MacWilliam – Hall, Henrique, Smith-Pelly – Speers, McLeod, Blandisi – Bastian, Fiddler, Quenneville – Pietila, Sexton, Thomson.

Čtěte také

Devils 4-2 Penguins

Ďáble, co na to říkáš...?