Peklo / Hlavní zprávy / Stačilo pár střídání a už jsem nebyl nervózní, směje se dvougólový Lappin

Stačilo pár střídání a už jsem nebyl nervózní, směje se dvougólový Lappin

Nikým nedraftovaný americký útočník podepsal s Ďábly kontrakt v letošním březnu. Třiadvacetiletý Nick Lappin poté zářil v Albany, kde během 23 utkání (včetně play-off) zaznamenal 14 bodů.

V noci se také představil v dresu New Jersey Devils, který hájil během domácího zápasu s Philadelphií. A byl to právě on, který se největší měrou podílel na výhře. Dal obě branky a ještě jednou trefil tyčku.

„Myslím si, že dnes to celkem vyšlo,“ řekl Lappin, který v zápase strávil na ledě 16 minut a 31 sekund. „Před zápasem jsem byl nervózní, abych se přiznal. Po pár střídáních to za mě ale opadlo. Navíc jsem dnes nastoupil s dvojicí kvalitních spoluhráčů,“ pochválil za výpomoc Sergeje Kalinina s Pavlem Zachou.

Svůj zápas za tým z NHL si Lappin náležitě užil. „Snažím se makat tak tvrdě, jak jen to umím. O tomhle jsem snil od malička, vždycky jsem na to tak trochu myslel. Poslední rok se mi podařil, pak se mi navíc celkem vedlo i v Albany,“ raduje se Nick Lappin, o něhož mělo zájem více týmů z NHL, ale rodák z Genevy v Illinois si zvolil New Jersey.

Jeden velký nedostatek ale zápas s Philadelphií měl. Šlo o velký počet vyloučení, kterých bylo hned osm. „To s klukama rozhodně budeme muset ještě probrat,“ ví trenér John Hynes, který zápas sledoval z tribuny. „Byla to hákování, podražení… To se nesmí stávat. Pozitivní ale je, že jsme ta oslabení ubránili,“ míní kouč.

Sestřih utkání s Flyers:

Například takový Beau Bennett, pro něhož to byl debut v dresu Ďáblů, mířil na trestnou dvakrát. Jednou za podražení (00:10) a jednou za držení protihráče (47:36). „Vloni jsme v prvním přáteláku s Columbusem hráli asi 12 přesilovek. Je znát, že se teprve rozehráváme po letní přestávce. Proto jsou zde hákování a držení,“ říká Bennett. „Brzy se to jistě zlepší, v sezoně už se to tak často objevovat nebude.“

Ačkoliv Ďáblové vyhráli 2:0, měli několik dalších možností, aby skóre bylo vyšší. „Ano, to je pravda,“ uznává John Hynes. „Důležité ale je, že jsme si ty šance vypracovali. Byli jsme schopní držet se v útočném pásmu, takhle nějak chceme hrát,“ říká.

Brankář Keith Kinkaid toho na práci moc neměl, jeho konkurent o post náhradníka Scott Wedgewood si zato v Montrealu zachytal podstatně více.

Sestřih utkání s Canadiens:

„Asi bych byl rád, kdyby mě soupeř více prověřil,“ směje se Kinkaid. „Je vždycky dobře, když na vás jde více střel. Ale dnes jsem všechny zastavil, to je to nejdůležitější.“

Devils zblokovali celkem pět střel, dvě z nich srazil mimo branku útočník Carter Camper. „Kluci přede mnou odvedli skvělou práci. Byli schopní se obětovat pro tým, všichni makáme za jednoho,“ pochvaloval si Keith Kinkaid.

Foto: AP Photo/Mel Evans

Komentáře

Čtěte také

Nová sezóna přinese i šest domácích zápasů v řadě

Rozpis zápasů nového ročníku NHL 2019/2020 je již oficiálně představen, v tomto článku vám přinášíme stručný výtah těch nejzajímavějších a nejdůležitějších termínů, které si nesmíte nechat ujít. Přípravné zápasy jsou naplánovány na září tohoto roku, bude se jednat sedm utkání, které mají prověřit hráče Devils v ostrých zápasech a budou nápomocny trenérům k rozhodnutí o …

Leave a Reply

Your email address will not be published.