Peklo / Ohlasy / Cítil jsem tam skvěle, říká střelec branky Miles Wood

Cítil jsem tam skvěle, říká střelec branky Miles Wood

Zbývalo 7 minut do konce druhé třetiny a Devils prohrávají 2-0. Pohotovou střelou z první a z poměrně složité pozice snížil na 2-1 Miles Wood, který v sestavě nahradil Smith-Pelleyho dolečujícího zranění v horní polovině těla.

Myslím, že Pavel (Zacha, pozn. red) vyhodil puk, já za ním vyjel, upadl jsem ale Gibbons udělal perfektní práci. Dostal jsem puk do dobré pozice a snažil se vystřelit, jak nejrychleji to bylo možné, popisuje svůj první gól Wood.

Byl tak jediným hráčem, který odehrál takzvaný back-to-back zápas. V předvčerejším zápase totiž hráli ďáblové v kompletně obměněné sestavě. Jednadvacetiletý Wood, který byl draftován ve čtvrtém kole roku 2013, zažil svůj debut v NHL loňské sezoně a ve včerejším zápase byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Cítil jsem se tam skvěle. Byla to opravdu smršť událostí, rychlá otočka z minulé noci. Připomnělo mi to události, jako když jsem byl povolán v loni. Neměl jsem vůbec čas o tom přemýšlet.

Kádr Ďáblů byl nyní ještě tak široký, že zápas proti Flyers a  ten dnešní odehráli úplně jiní hráči. Předpokládáme, že po tomto zápase dojde k zúžení kádru a k tomu se také Wood vyjádřil:

Samozřejmě, že o tom přemýšlíte. Já jen ale kontroluji věci, které můžu kontrolovat a zaměřuji se na ně. Každý tréninkový den je pro mě velmi pozitivním krokem. Doufám, že jsem udělal dojem.

K jeho výkonům pak trenér Hynes dodal:

Umí využívat své silné stránky, je ve středu všeho. Jeho hlavní devízou je především rychlost a živelnost. Když se podívám na zápas zpětně, jeho silné stránky ovlivňují hru a to je dobrá věc pro každého hráče.

Ve včerejším zápase hájil branku Wedgewood, který pochytal 28 střel, tři prošly za jeho záda. Byl to jeho celý první odchytaný zápas v přípravě. Kouč Hynes byl s jeho výkonem spokojen, přestože sám Scott přiznal svůj výrazný podíl na druhé brance, kdy nekontroloval puk v rukavici, čehož využil Pirri. Ten se stal se dvěma brankami a jednou asistencí první hvězdou zápasu a byl defacto u všeho důležitého.

Druhý gól bych rád vzal zpět. Uprostřed sezony by se mi tohle nestalo, ujistil Wedgewood.

Příprava pokračuje 2. října v 1:00 a soupeřem budou opět Rangers, nyní se bude ale hrát v Prudentil Center.

Rozpis přípravných zápasů najdete zde!

Čtěte také

Devils v poslednom zápase na tripe vyzvú Winnipeg Jets!

Hráči New Jersey dnes ukončia svoj sedem zápasový neúspešný trip po klziskách súperov, keď si skrížia hokejky proti mužstvu Jets. Podarí sa Diablom pripísať druhú výhru na tripe?  Zápasy Jets v sezóne 2018/19: Hokejisti Jets v aktuálnej sezóne odohrali 15 zápasov, v ktorých si pripísali 19 bodov (9-5-1). Pri tomto bodovom zisku im patrí v …

Ďáble, co na to říkáš...?