Peklo / Ohlasy / Cítil jsem tam skvěle, říká střelec branky Miles Wood

Cítil jsem tam skvěle, říká střelec branky Miles Wood

Zbývalo 7 minut do konce druhé třetiny a Devils prohrávají 2-0. Pohotovou střelou z první a z poměrně složité pozice snížil na 2-1 Miles Wood, který v sestavě nahradil Smith-Pelleyho dolečujícího zranění v horní polovině těla.

Myslím, že Pavel (Zacha, pozn. red) vyhodil puk, já za ním vyjel, upadl jsem ale Gibbons udělal perfektní práci. Dostal jsem puk do dobré pozice a snažil se vystřelit, jak nejrychleji to bylo možné, popisuje svůj první gól Wood.

Byl tak jediným hráčem, který odehrál takzvaný back-to-back zápas. V předvčerejším zápase totiž hráli ďáblové v kompletně obměněné sestavě. Jednadvacetiletý Wood, který byl draftován ve čtvrtém kole roku 2013, zažil svůj debut v NHL loňské sezoně a ve včerejším zápase byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Cítil jsem se tam skvěle. Byla to opravdu smršť událostí, rychlá otočka z minulé noci. Připomnělo mi to události, jako když jsem byl povolán v loni. Neměl jsem vůbec čas o tom přemýšlet.

Kádr Ďáblů byl nyní ještě tak široký, že zápas proti Flyers a  ten dnešní odehráli úplně jiní hráči. Předpokládáme, že po tomto zápase dojde k zúžení kádru a k tomu se také Wood vyjádřil:

Samozřejmě, že o tom přemýšlíte. Já jen ale kontroluji věci, které můžu kontrolovat a zaměřuji se na ně. Každý tréninkový den je pro mě velmi pozitivním krokem. Doufám, že jsem udělal dojem.

K jeho výkonům pak trenér Hynes dodal:

Umí využívat své silné stránky, je ve středu všeho. Jeho hlavní devízou je především rychlost a živelnost. Když se podívám na zápas zpětně, jeho silné stránky ovlivňují hru a to je dobrá věc pro každého hráče.

Ve včerejším zápase hájil branku Wedgewood, který pochytal 28 střel, tři prošly za jeho záda. Byl to jeho celý první odchytaný zápas v přípravě. Kouč Hynes byl s jeho výkonem spokojen, přestože sám Scott přiznal svůj výrazný podíl na druhé brance, kdy nekontroloval puk v rukavici, čehož využil Pirri. Ten se stal se dvěma brankami a jednou asistencí první hvězdou zápasu a byl defacto u všeho důležitého.

Druhý gól bych rád vzal zpět. Uprostřed sezony by se mi tohle nestalo, ujistil Wedgewood.

Příprava pokračuje 2. října v 1:00 a soupeřem budou opět Rangers, nyní se bude ale hrát v Prudentil Center.

Rozpis přípravných zápasů najdete zde!

Čtěte také

Jaká budoucnost čeká obránce Johna Moorea?

Ray Shero musí rozhodnout o 11 volných hráčích (sedm nechráněných, čtyři chránění) ze soupisky hlavního týmu v letní přestávce. Jedním z těchto hráčů je i John Moore, obránce, který má za sebou nejlepší sezónu u Devils.

Ďáble, co na to říkáš...?