Peklo / Ohlasy / Za gól jsem rád, ale jen o tom to není, ví dříč Miles Wood

Za gól jsem rád, ale jen o tom to není, ví dříč Miles Wood

Ďáblové hráli v noci v Barclays Center s místními NY Islanders, kterým však podlehli 3:4. A před odvetou, která je čeká v noci ze středy na čtvrtek, plánují zúžit kádr. Mladíci se ovšem v noci rvali statečně, kouč Hynes to tak rozhodně nebude mít jednoduché.

„Máme v kempu několik hráčů, kteří na tréninku makají opravdu hodně,“ pochvaluje si americký trenér. „Budou to těžká rozhodnutí.“

V brance Ďáblů se poprvé v přípravě objevil Cory Schneider, který si připsal 26 zákroků a odchytal celé utkání. V odvetném zápase by měl chytat dvě třetiny, generálku s Rangers odchytá celou. To znamená, že pro jednoho z dvojice Keith Kinkaid Scott Wedgewood zbývá jen jedna třetina.

„Bylo skvělé mít Coryho opět v brance,“ míní John Hynes. „Nechytal přibližně tři týdny a i pro něj je samozřejmě dobré, že tam mohl být celý zápas. Mířilo na něj několik střel, Islanders vyvíjeli tlak na branku… Myslím si, že si vedl dobře,“ chválí trenér.

To americký reprezentační gólman se sebou už tak spokojený nebyl. „Spoluhráči přede mnou opravdu skvěle makali. Bylo by skvělé, kdybych je za to odměnil vítězstvím,“ litoval Schneider. „Bojovali, nevzdali se. Opravdu příjemně mě to překvapilo, takže by bylo super, kdybych jeden nebo dva góly chytil,“ vyčítal si.

Asi nejlepší výkon podala formace s Jacobem Josefsonem na centru a Reidem Boucherem s Blakem Speersem na křídlech. „Odvedli dobrou práci. Všichni tři byli silní na kotouči,“ hodnotí hlavní trenér Ďáblů. „I když přišli o kotouč, tak se ho snažili získat zpět. To bylo vidět třeba u jejich gólu. To přesně chceme vidět!“ říká Hynes.

„Myslím si, že se nám dařilo,“ dodává sám Josefson. „Ale je to těžké, když prohrajete. Byli jsme silní na puku a vyhráli několik soubojů, podporovali jsme se vzájemně, především v útočném pásmu. Tam jsme strávili mnoho času, Bouch a Speers odehráli také skvělé utkání,“ řekl švédský centr.

Jedním z nejlepších Ďáblů byl ale také útočník Miles Wood, který si odbyl debut v NHL v posledním zápase sezony 2015/2016 proti Torontu. Navíc vstřelil svoji druhou branku v přípravě na nový ročník.

„Woody si počínal dobře, ještě k tomu se mu podařilo skórovat,“ nechal se slyšet trenér John Hynes. „To je velmi důležité a nikdo by to neměl zpochybňovat. Hrál s velkým nasazený, využil svých parametrů. Přáli jsme si, aby ve hře něco zlepšil, a on to dokázal.“

„Samozřejmě jsem rád, že jsem dal gól, to v kempu hodně pomůže. Ale jen o tom to není,“ ví Wood. „Musíte se přizpůsobit hernímu systému a plnit úkoly trenéra. Skórovat pomáhá, nicméně vy musíte odvést daleko větší práci,“ dodává forvard.

„A jestli zůstanu v kádru? To už není úplně na mně. Já jsem se snažil odvést to nejlepší, v tom budu i pokračovat, ale finální rozhodnutí je na trenérech,“ uzavírá Miles Wood rozhovor.

Čtěte také

Devils v poslednom zápase na tripe vyzvú Winnipeg Jets!

Hráči New Jersey dnes ukončia svoj sedem zápasový neúspešný trip po klziskách súperov, keď si skrížia hokejky proti mužstvu Jets. Podarí sa Diablom pripísať druhú výhru na tripe?  Zápasy Jets v sezóne 2018/19: Hokejisti Jets v aktuálnej sezóne odohrali 15 zápasov, v ktorých si pripísali 19 bodov (9-5-1). Pri tomto bodovom zisku im patrí v …

Ďáble, co na to říkáš...?