Peklo / Ohlasy / Hynes: Byli jsme mockrát vylučování. To musíme zlepšit

Hynes: Byli jsme mockrát vylučování. To musíme zlepšit

Dnes v noci Ďáblové podlehli Ostrovanům těsně 3:2, i přestože měli převahu. Kdyby to byla jen ojedinělá událost, tak by kouč John Hynes nebyl po zápase tak naštvaný. Hodně trestných minut bylo tématem po celou předsezónní přípravu.

Seděli jsme devětkrát na trestné lavici. To není dobré. Musíme to jednoznačně zlepšit,” přiznává Hynes. Zároveň musíme zlepšit hru v oslabeních.”

Greeneovo vyjádření k oslabením

Určitě je to něco na co si zatím nemůžeme zvyknout. Kolik jsme jich měli? Šest?“… Devět, řekli Greeneovi. Ježíši,” reagoval Greene.

Musíme se hlavně vyvarovat takových těch háčků a faulů hokejkou,” dodává Henrique. Devils dnes byli vyloučeni třikrát za hákování, dvakrát za podražení, jedno nedovolené bránění, a také zdržování hry, hrubost a nesportovní chování.

Henrique radí: “Je to věc, kterou musíme zlepšit, Nesmíme se nechat vyloučit více jak čtyřikrát za zápas.”

Situace okolo Schneidera

Cory Schneider měl odchytat jen dvě třetiny, ale nakonec byl rád, že chytal celé utkání. Připsal si 30 zákroků, a vypadal ve větší formě než v pondělí. Kontroloval dorážky, dobře odhadoval směr střel, a skvěle vyčapal” Barzala a Cizikase, kteří měli odkrytou klec.

Nevadí mi odehrát celý zápas, cítil jsem se lépe než v pondělí. Myslím, že umím být lepší při dorážkách,” říká Schneider. S přesouváním, čtením hry a pozorností jsem spokojen. Ostrované měli nějaké příležitosti a šance. Cítil jsem se více zapojený do hry, to je také pozitivum.” Schneider odchytá dvě třetiny zápasu s Panthers, takový je plán.

Hodnocení kouče Hynese

Nehráli jsme dobře v obraně a Schneiderovi jsme nepomohli,” analyzuje Hynes. Když se podíváte na počet střel, které mířily na Coryho, tak jste rádi za Schneiderovu dobrou práci.

Barzalův únik zastavil háčkem obránce Ben Lovejoy. Schneider zabránil gólu hokejkou. Barzal měl obrovskou rychlost. Ujížděl na branku skoro sám. Trošku jsem zkameněl při jeho šanci. Jen jsem zoufale zkusil zákrok. Měl jsem štěstí,” vrací se k situaci Schneider.

Akce Henriquea s Hallem zakončená gólem

Začalo to pěknou kombinací,” říká Henrique. Dobře jsme sebrali kotouč soupeři a poté se vrhli do protiútoku. Hall si najel za ně a já věděl, že jsou unavení, tak jsem zkusil dlouhou přihrávku. Byl z toho pěkný gól.”

Zúžování soupisky pro novou sezónu

Samozřejmě soupisku Devils čeká radikální řez, jelikož se na ní vejde jen 23 hráčů.

Hynes řekl, že ještě není rozhodnutý, zda zúží soupisku už před sobotní bitvou s Pantery. Stále jsou tam hráči, kteří mají možnost uspět. Po všech 7 přípravných duelech máme poměrně jasno koho vybereme. Musím říci, že hráči nám to svými výkony moc neusnadnili. Byl to velmi kvalitní kemp. Odvedli dobrou práci a my máme před sebou těžkou rozhodovací misi.”

Zdroj: Fire and Ice blog

Maskované naděje v organizaci: Kdo bude budoucí hvězda?

Brankářská dvojice pro novou sezónu už je známá, ale v organizaci jsou ještě další nové talentované tváře, o kterých si povíme v tomto článku trochu více. Vezmeme to pěkně popořadě a začneme hned tím nemladším. Evan Cormier (19) oslaví v listopadu kulaté dvacáté narozeniny (6.11.), ale v hokejovém prostředí o sobě dal vědět už v roce 2013, kdy se …