Peklo / Hlavní zprávy / Našli Devils v Yohannu Auvitovi klenot?

Našli Devils v Yohannu Auvitovi klenot?

Sice je ještě na nějaké závěry brzy, ale podle přípravných zápasů to vypadá, že Devils našli v obránci Yohannu Auvitovi to, co potřebovali. Bude jen na něm, jestli si svojí solidní formu dokáže udržet i na hlavní část NHL.

Pět asistencí. Přesně taková je statistika francouzského obránce v přípravě na nový ročník NHL, který je nejlépe bodujícím Ďáblem. „Výborně bruslí, jeho vedení puku je opravdu skvělé a vidím od něj samé dobré věci na přesilovkách,“ hodnotil výkony obránce trenér John Hynes.

Prvním utkáním pro sedmadvacetiletého rodáka z Ivry-sur-Seine, jenž leží hned u Paříže, byl souboj s největším rivalem. „Byl jsem trochu nervózní, protože to byla moje premiéra v Prudential Center. Vše jsem měl ale nakonec pod kontrolou,“ popisoval své momenty z premiérového startu.

„Bylo to ovšem skvělé utkání. Jsem moc rád, že se mi povedlo třikrát přihrát na gól,“ neskrýval nadšení nejlepší obránce finské ligy minulého ročníku po výhře 5:4 nad Rangers.

Jak si myslíte, že zapadáte do organizace od doby, kdy jste se k ní připojil v červenci v nováčkovském kempu? Odehrál jste s Rangers výborný zápas.
„Všechno se událo celkem rychle. Smlouvu jsem podepsal v květnu a už je začátek října. Zkouším sem zapadnout nejrychleji, co to jde. Snažím se dělat nejlépe to, co po mě trenér chce, a to je největší šance, jak se dostat do týmu. Jsem velmi šťastný, atmosféra na utkání byla opravdu skvělá.

Už vás trenéři stihli nějak ohodnotit? Líbí se jim, jak do týmu zapadáte?
„Zatím ne. Snažím se bojovat a dostat se do hlavního týmu, jak to mé kvality dovolují. Snažím se pracovat také na svých slabinách. Dělám přesně to, co jsem dělal poslední rok ve Finsku. Ukázat prostě to nejlepší, co umím. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.“

Je NHL rychlejší než soutěže, které jste předtím hrál?
„Ano, o něco ano. Hráči zde jsou talentovanější. Znamená to, že musím hrát rychleji a rychleji také reagovat a číst hru, když jsme třeba pod tlakem.“

První utkání jste odehrál v Montrealu, jaké to pro vás, jako pro Francouze bylo?
„Bylo to neuvěřitelné (smích). Když vyrostete ve Francii, nesledujete nezbytně hokej. Navíc před patnácti lety nebyl internet a my neměli sto kanálů, jak je tomu dnes. Každopádně v posledních pěti letech jsem Montreal Canadiens hodně sledoval a bylo skvělé hrát v Bell Centre.“

Jak jste na tom se souhrou se spoluhráči?
„Cítím se jistě. Hráči kolem mě jsou dobří, je hodně lehké s nimi hrát (smích).“

Zdroj: thehockeywriters.com
Foto: Rich Graessle/Icon Sportswire

Komentáře

Čtěte také

Diabli, ktorí sa predstavia na MS v Bratislave a Košiciach

Pre Devils sa tento rok sezóna skončila už po základnej časti, a tak niektorí Diabli cestujú na Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku v Bratislave a Košiciach. KanadaMacKenzie Blackwood Big Mac, ako je prezývaný tento brankár, zažíva sezónu ako z ríše snov. 22-ročný gólman bol pred sezónou až štvorkou mužstva Devils. Avšak …

Ďáble, co na to říkáš...?