Peklo / Reporty / Ďáblové vybojovali na ledě Floridy jeden bod

Ďáblové vybojovali na ledě Floridy jeden bod

Devils začali aktivněji. Vyhráli úvodní vhazování a ihned se přesunuli do útočného pásma, kde potrápili domácího gólmana Luonga. Po třech minutách aktivní hry se ke střele dostal domácí Jaromír Jágr, ale Schneider byl připraven. Oba týmy si připravovaly pěkné akce, více práce měl hostující brankář. V polovině první třetiny si první útočná řada vytvořila menší tlak před brankou a na konci akce byl Jonathan Marchessault, který s pomocí odrazu od obránce Lovejoye překonal ďábelského gólmana. 1:0!
Newarští měli možnost hrát přesilovou hru, ale nedokázali si vytvořit žádnou větší šanci. O větší vzrušení se postarali John Moore a Shane Harper, kteří si vyříkali naražení na mantinel menší bitkou a odešli si odpočinout na trestnou lavici. Floridský tým byl celou třetinu aktivnější, Cory Schneider měl hodně práce. Hosté se ke konci první periody zvedli a začali útočit. Po krásné individuální akci Taylora Halla a neúspěšné dorážce Pavla Zachy od modré čáry napřáhl nováček Yohann Auvitu a P.A. Parenteau tečí překonal Luonga. 1:1!
První třetina tedy skončila nerozhodným stavem.
Střely: 11:9.

Druhé dějství začalo větší aktivitou Ďáblů, na skoro dvě minuty uzavřeli soupeře v útočném pásmu. Panteři dostali možnost také hrát v početní výhodě, když by vyloučen Jacob Josefson. Domácí se celý začátek druhé třetiny doslova trápili a nedokázali se vypracovat do nějaké útočné akce. V polovině zápasu se hrálo na obě strany, jak hosté, tak domácí tvořili akce, bez úspěchu. Další hra byla ve znamení nepřesností a špatných střel. I když byli Devils aktivnější, gól nepadl.
Střely: 5:8.

Remízový stav asi napínal nervy hráčů jako struny, protože začátek třetí části se po odehrané minutě změnil v ring. Jussi Jokinen neudržel své nervy na uzdě a několikrát seknul Damona Seversona do nohou. Ten si to nenechal líbit a rány opětoval, v tom se do toho vložili další hráči. Rozhodčí rozdali tresty, ale pokračovalo se ve hře 5 na 5.
Jaromír Jágr byl nejaktivnějším hráčem domácích, několikrát si počíhal na Schneidera, ale ten byl bezchybný. Domácí měl velkou převahu, což se projevilo i na počtu střel. Necelých sedm minut do konce základní hrací doby byl hákován Kyle Palmieri a když padal k zemi, tak zasáhl hokejkou Aarona Ekblada a hrálo se 4 na 4. To se nelíbilo domácím, dožadovali se pouze dvojítého trestu pro Devils. Po uplynutí trestu se opět provinili hosté a Florida mohla pokračovat v klasické přesilovce. V posledních dvou minutách se ještě pokusili zvrátit stav Hall a Severson, ale Luongo po závaru zastavil kotouč před brankovou čarou. Stejně tak vychytal kapitána Greenea, když napřáhl od modré čáry.
Dnešní zápas se přesunul do prodloužení.
Střely: 16:7.

Týmy nastoupily ke hře 3 na 3 a hned na začátku Taylor Hall nahrál Adamovi Henriqueovi, ale ten mířil mimo. Zápas mohl ukončit Jaromír Jágr, ale Pavel Zacha zablokoval jeho střelu. Nakonec nepozornosti využil Michael Matheson, který objel branku a nahrál volnému hráči, kterým byl Aleksander Barkov střílející do odkryté branky. 2:1!
Střely: 2:0.

Florida Panthers 2:1pp New Jersey Devils
Branky a nahrávky: 10. Marchessault (Barkov, Petrovic), 63. Barkov (Matheson) – 20. Parenteau (Auvitu, Zacha)
Vyloučení: 7:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 17 128. Střely na branku: 34:24 (11:9, 5:8, 16:7 – 2:0).

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Moore, Lovejoy, Auvitu, Quincey – Hall, Henrique, Smith-Pelly – Cammalleri, Zajac, Palmieri – Josefson, Zacha, Parenteau – Wood, Fiddler, Speers.

Vynechali: Bennett, Boucher, Santini.

Sestava Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad, Matheson, Demers, Pysyk, Petrovic – Marchessault, Barkov, Jágr – J. Jokinen, Trocheck, R. Smith – McCann, Malgin, Sceviour – McKegg, MacKenzie (C), Harper.

Vynechali: Kampfer, S. Thornton.

Rozhodčí: Ghislain Hebert – Kevin Pollock, Scott Cherrey – Michel Cormier

• v týmu Devils nastoupili k zahajovacímu zápasu dva teenageři Blake Speers a Pavel Zacha. To se naposledy stalo v roce 1985, kdy v utkání nastoupili Kirk Muller a Craig Wolanin
  • Travis Zajac nastoupil ke svému 700 utkání v NHL

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …