Peklo / Ohlasy / Nesmělí Ďáblové si připomněli retro časy, ne a ne dát gól

Nesmělí Ďáblové si připomněli retro časy, ne a ne dát gól

Jeden gól je málo.
Jako za starých časů si museli Devils připadat ve třetí třetině proti Panthers. Po slibných dvou třetinách se v té poslední horko těžko dostávali k brance Roberta Luonga. Natož pak očekávat nějakou branku. „Hráli jsme solidně, pak to zmizelo. Nedokázali jsme puky dostat hlouběji,“ řekl P.A. Parenteau, při svém debutu jediný střelec Ďáblů.

Cory Schneider pochytal 32 střel, přežil všechny tři přesilové hry soupeře. Na gól Barkova v prodloužení už však nedosáhl. „Máme bod, každý řekne, že by chtěl i ten druhý a já myslím, že jsme ho mohli mít. Myslím si, že jsme hráli dobře, oni však dali najevo sílu,” řekl Cory Schneider. „Myslím, že jsme byli trochu nesmělí ve třetí třetině. Samozřejmě jsme málo stříleli, během druhé přestávky jsme o tom mluvili, jenomže asi zbytečně. Byli jsme jako na podpatku,“ dodal Kyle Palmieri.

Rozhodujícímu gólu předcházela obrovská hrubka obránce Seversona. Ten se nechal doslova posadit na zadek od obránce Mathesona, čímž dal soupeři volné pole v útočné třetině. Barkov se nemýlil. Ani kouč Hynes, ani Severson si na hit nestěžovali. „Rozhodčí to posoudil jako čisté, tak to čisté bylo. Bojovali jsme za bránou, pro něj dobrá hra, pro mě trochu nešťastné. Nakonec však se zápasem můžeme být spokojení. Měli jsme šance v útoku, v obraně potřebujeme doladit pár věcí. Kluci, kteří přišli nově, odvedli dobrou práci. Nevypadali nervózně,“ vyjádřil se k chybě a spoluhráčům Severson

Dohromady sedm hráčů si odbylo debut v červeném dresu – Parenteau, Hall, Fiddler, Speers, Lovejoy, Auvitu a Quincey. „Měl jsem pár pěkných chvil, budu na tom stavět. Teď si uvědomuji, že jsem měl více času, než jsem si myslel, že mít budu. Stejně ale méně, než bych rád měl. Bude to proces,“ říká o svém debutu Speers.

Schneider se ještě vyjádřil ke svému výkonu. „Vím, že musím vystoupit a předvádět lepší výkony než v přípravě. Chci mít dobrý start s Devils, ukázat jim, že jsem připraven na nový ročník,“ řekl.

Statistické poznámky:

-Zajac odehrál svůj 700. start v NHL, vše v jediném dresu Devils od draftu v roce 2004

-Kyle Quincey si v zápase připsal čtyři hity, nejvíce ze spoluhráčů

– Ben Lovejoy vede v blokování střel, v zápase se do cesty postavil čtyřem střelám

– Pavel Zacha má nyní tři asistence ve dvou zápasech NHL

-Ďáblové za dvě přesilové hry ani jednou nevystřelili

Devils opravdu musejí přesilové hry zlepšit. V první formaci na přesilovou hru se objevili Palmieri, Severson, Henrique, Josefson a Zajac. V té druhé Auvitu, Cammalleri, Zacha, Hall a Smith-Pelly.

„Se Zajacem a Josefsonem jsme docela pěkně kombinovali, navíc před bránou operoval Henrique, který tam odváděl výbornou práci. Myslím, že se brzy prosadíme,“ hodnotil Palmieri.

„Je těžké hodnotit, musíme naši přesilovou hru zrychlit, potrénovat pořádně,“ dodal k druhé formaci Hall.

zdroj:http://fireandice.northjersey.com/

zdroj obrázku: nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Střípky z prvního dne kempu

Jak jsme vás již informovali, tréninkový kemp Ďáblů je již v plném proudu. Než ale začnou přípravné zápasy a zapojení hráčů do týmového tréninku, jsou na řadě další povinnosti. Jako první museli hráči podstoupit tzv. Media Day, při kterém probíhalo focení, podpisy upomínkových předmětů, rozhovory s realizačním týmem, trenéry a hráči. Pro sezónní účely se …