Peklo / Preview / Devils zůstávají na Floridě, dnes vyzvou Tampu Bay

Devils zůstávají na Floridě, dnes vyzvou Tampu Bay

Z prvního utkání brali ďáblové jeden bod, po prohře v prodloužení. Dobrou zprávou je, že si bod za asistenci připsala česká naděje Pavel Zacha a nováčci v sestavě Dvils Parentau a Auvitu. Dnes se tým přesune ze Sunrise do Tampy Bay, kde bude bojovat o další body.

Přípravné zápasy Tampy
Lightning odehráli v přípravě celkem 5 zápasů, ve kterých celkem třikrát zvítězili a dvakrát prohráli. Zvítězili nad Predators (5-3), Hurricanes (2-1 v prodloužení) a nad Panthers (2-0), přemožiteli jim byli naoplátku Hurricanes (3-2) a Predators (4-3).

Zopakuje Tampa loňskou sezonu?
V loňské sezoně to hráči Bolts dotáhli až do finále Východní konference, kde nestačili na pozdějšího vítěze Stanley Cupu – Pittsburgh Penguins. Pokud by se podařilo Tampě navázat na výkony z loňské sezony, určitě nebudou proti. Těch se účastnila i dvojice českých hráčů – Ondřej Palát a obránce Andrej Šustr. Palát patřil k útočným oporám, když dokázal nastřílet v základní části 16 gólů a nasbírat 40 bodů, k těmto pak v play-off přidal další 4 góly a 6 asistencí celkem v 17 zápasech. Andrej Šustr, ač obránce, disponoval také velmi slušnou statistikou. Odehrál ještě o 10 zápasů více v základní části, než Palát a posbíral 21 bodů (4+17), v play-off přidal body 3 (1+2).

Představení soupisky
Brankáři: Ben Bishop, Andrei Vasilevski
Jasnou jedničkou je Ben Bishop, který v loňské sezoně odchytal 61 zápasů s 2,06 obdrženými góly na zápas a procentuální úspěšností 0,926 a pravděpodobně tomu tak zůstane i letos. Záda mu bude krýt Vasilevski, který uhájil post dvojky také díky tomu, že právě do Devils odešel Anders Lindbäck.

Obránci: Braydon Coburn, Jason Garrison, Victor Hedman, Slater Koekkoek, Nikita Nesterov, Anton Stralman, Andrej Šustr
Obrana týmu zůstala v téměř nezměněné podobě, což znamená, že by mohla podávat díky sehranosti ještě lepší výkony, než v loňské sezoně. Proč také měnit něco, co v minulé sezoně fungovalo. Zkušené beky doplnil dvaadvacetiletý Slater Koekkoek.

Útočníci: Brian Boyle, J.T. Brown, Ryan Callahan “A”, Jonathan Drouin, Valtteri Filppula, Tyler Johnson, Alex Killorn, Nikita Kucherov, Vladislav Namestnikov, Ondřej Palát, Cedric Paquette, Brayden Point, Steven Stamkos “C”
O útočných řadách se dá říct totéž, co o těch defenzivních – proč měnit něco, co fungovalo dobře. Tak jako v obraně, ani mezi útočníky se příliš mnoho nezměnilo a jádro týmu zůstalo pohromadě. Jednoznačným lídrem útočných řad by měl být kapitán Steven Stamkos, od kterého tým očekává nejvíce. Radost českým fanouškům určitě udělal Ondřej Palát, který se zařadil po bok Stamkose v první lajně, což by mu mělo taktéž výrazně pomoci k dobré výkonnosti.

Vzájemné zápasy
Devils a Lightning proti sobě historicky odehráli celkem 59 zápasů a kladná bilance je na straně Devils v poměru výher 33:24. Poslední vzájemný zápas odehráli tyto dva týmy v dubnu, ze kterého vítězně vyšli Lightning 4:2. Celkově v poslední době hovoří statistiky spíše ve prospěch Bolts a je čas toto změnit – z posledních 5 utkání patřila 4 na stranu Tampy.

Z kabiny Ďáblů
Do dnešního zápasu pravděpodobně nezasáhnou pro změnu Josefson, Boucher a Auvitu. Zranění jsou stále Merrill, Gazdic a dlouhodobě Savard a do zápasu taktéž nezasáhnou.

Předpokládané sestavy
Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Strålman, Garrison, Šustr, Coburn, Nestěrov – Palát, Stamkos, Drouin – Killorn, Johnson, Kučerov – Naměstnikov, Filppula, Point – Paquette, Boyle, Brown
Devils: Schneider (Kinkaid) – Moore, Lovejoy, Greene, Severson, Quincey, Santini – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri, Zajac, Palmieri – Bennett, Zacha, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Speeers

Tipovačka 2

Devils : Panthers

Komentáře

Čtěte také

Střípky z prvního dne kempu

Jak jsme vás již informovali, tréninkový kemp Ďáblů je již v plném proudu. Než ale začnou přípravné zápasy a zapojení hráčů do týmového tréninku, jsou na řadě další povinnosti. Jako první museli hráči podstoupit tzv. Media Day, při kterém probíhalo focení, podpisy upomínkových předmětů, rozhovory s realizačním týmem, trenéry a hráči. Pro sezónní účely se …