Peklo / Hlavní zprávy / Parenteau: Chci Islanders ukázat, že udělali chybu!

Parenteau: Chci Islanders ukázat, že udělali chybu!

Po poměrně povedené sezoně v Torontu, kdy si připsal 41 bodů v 77 zápasech, mu nebyla prodloužena smlouva. V létě se jako volný hráč upsal Islanders poměrně malou částku (1,25 milionu dolarů) a připravoval se na newyorské angažmá. V říjnu ho však Ostrované poslali na listinu waivers, odkud si ho vybrali Ďáblové. A za ně se v úvodních dvou zápasech prezentoval velice dobře…

Řeč je o P.A. Parenteauovi (celým jménem Pierre-Alexandre Parenteau), třiatřicetiletém rodákovi z kanadského Hullu. Zařazení na listinu waivers ho pochopitelně šokovalo, krátce poté, co od Islanders dostal novou výstroj, ji mohl vyhodit klidně do popelnice.

Šance v New Jersey se ale nezalekl, v prvním utkání se mu podařilo dát gól a vybojovat si místo v přesilovkové formaci. „Trenér John Hynes se ke mně zachoval velice dobře. Řekl mi přesně, co ode mě očekává a já vím, že se té šance chopím,“ oznamuje v rozhovoru pro nj.com. „Motivaci mám pochopitelně obrovskou. Nebudu tajit, že chci Islanders dokázat, že udělali chybu!“ hlásí odhodlaně.

Přitom před svojí premiérou v dresu Devils byl pouze na jednom tréninku pod taktovkou Johna Hynese. Ten se ho přesto nebál nasadit.

„Má skvělý dar být ofenzivním hráčem, který je rozumný a umí se přizpůsobit jakémukoliv hernímu stylu,“ vysvětluje americký trenér svůj tah. „Ukázal, že je schopen to zvládat. Dokáže hrát bez kotouče, a když ho má, tak s ním dělá chytrá rozhodnutí a zakládá tak útočné akce,“ pochvaluje si jeho výkony.

P.A. Parenteau sice ještě nebyl u výhry Devils, jelikož New Jersey oba úvodní duely prohrálo, ale přesto byl s výkony jeho spoluhráčů a sebe spokojen. „Především v Tampě Bay jsme hráli dobře jako tým. Myslím si, že jsme byli velice silní na kotouči,“ tvrdí Parenteau.

Prozatím si angažmá v New Jersey vychvaluje. „Jsem z toho opravdu nadšený. Dostal jsem se mezi první dvě pětky, na ledě trávím hodně času. Věřím si a myslím, že pro tým budu přínosem,“ pravil odhodlaně.

Na včerejším tréninku byl v lajně s Taylorem Hallem a Travisem Zajacem. To jsou bezesporu kvalitní spoluhráči. P.A. Parenteau dostal v New Jersey velkou šanci. Budou jeho kvalitní výkony pokračovat i nadále?

Komentáře

Čtěte také

Prežívajú Diabli najlepšie leto v histórii organizácie? Rok 1991 by bol určite proti!

Vedeniu Devils sa počas 38 dní podarilo získať veľmi kvalitné portfólio hráčov – do tímu z Newarku postupne prišli Jack Hughes, P.K. Subban, Wayne Simmonds a v priebehu minulého týždňa zatiaľ posledná posila Nikita Gusev. Fanúšikovia Devils môžu byť naozaj spokojní s posilnením ich obľúbeného tímu, ktorý sa bude snažiť o návrat do vyraďovacích bojov …