Peklo / Preview / Devils poprvé doma. Vyhrají na třetí pokus?

Devils poprvé doma. Vyhrají na třetí pokus?

Hrací den! Ďáblové hrají od 1:00 SEČ doma s Anaheimem. Po úvodních dvou prohraných zápasech sezóny, budou chtít Devils konečně vyhrát. Trip na Floridu se nepovedl, a tak je tu šance na reparát. Kačeři na tom nejsou o moc lépe. Nepoznali radost z výhry, mají 3 odehraná utkání a jen 1 bod. Bude to zápas zklamaných.


Přípravné zápasy

Ducks odehráli v tzv. preseason 7 duelů. Příprava jim moc nevyšla.  Zaznamenali jen dvě výhry. Zdolali dvakrát soupeře z divize San Jose – 2:0, 3:2 pp. Nestačili dvakrát na Arizonu – 1:2, 2:3 pp, dvakrát na Los Angeles – 1:6, 0:1 a 5. října prohráli s Edmontonem – 1:2.

Devils vs Ducks 

V minulé sezóně se Devils s Ducks potkali dvakrát. Dvakrát zvítězili Kačeři. Těsně před Vánoci 2:1 na ledě Prudential Center a 15. března Anaheim rozdrtil Ďábly 7:1. Hattrickem se v onom zápase blýskl švédský forvard Jakob Silfverberg. Jednou ze zajímavostí je, že Devils porazili Ducks naposled v roce 2013, když v listopadu uspěli na ledě Ducks 4:3 po prodloužení. Z českého pohledu to bylo velice podařené utkání. Jágr dal gól, Židlický se též trefil jednou do černého a Eliáš si připsal 3 asistence.

Poučí se Ducks z loňského neúspěchu v play off?

Ducks vyhráli v uplynulém ročníku Pacifickou divizi. Získali 103 bodů a do play off šli z prvního místa. Narazili ovšem na lépe připravený a semknutý Nashville. Nashville vyřadil Kačery i přesto, že postoupil do vyřazovací části na divokou kartu. Ducks nejsou v nové sezóně bez šancí na Stanley Cup. Pokud tým potáhnou opory Getzlaf, Perry a Kesler, určitě mohou promluvit do konečného umístění. Ducks mají i kvalitní obránce. Spolehnout se mohou na Vatanena, Fowlera či Lindholma. Sečteno, podtrženo, Anaheim s kádrem jaký má, musí skončit lépe než minulý rok.

Představení soupisky

Brankáři: O místo jedničky se pravděpodobně popere mladičký John Gibson a nově příchozí Jonathan Bernier. Gibson v uplynulé sezóně odchytal 40 mačů s úspěšností zásahů 92 % a průměrem obdržených branek 2.07. Jonathan Bernier přišel před sezónou z Toronta, kde strávil 3 ročníky. Je možné, že s nimi bude trenér Randy Carlyle míchat podle formy.

Obránci: V obraně mají Ducks několik kvalitních a spolehlivých beků. Mezi mladé nadějné patří Hampus Lindholm, Sami Vatanen a Cam Fowler. Žádného typického ofenzivního beka Ducks nemají, avšak tito 3 vyjmenovaní se postarali v minulé sezóně o 106 kanadských bodů. Navíc je v kádru ještě zkušený Kevin Bieksa, který může mladé vést a učit. Do obrany Kačeři zařadí nejspíše i Mansona a Desprese.

Útočníci: Nejvíce bodů se čeká od ofenzivních mistrů Perryho, Getzlafa a Keslera. Tito 3 útočníci patří mezi velké hráče. Jsou to takoví „anaheimští dinosauři.” Velcí, ale i technicky zdatní. Perry loni vstřelil 34 branek. Švédové Rakell se Silfverbergem by měli každý udělat okolo 50 bodů. Carlyle by na ně měl spoléhat v prvních 2 útočných řadách. Cogliano je dobrý bruslař, který dodá útoku rychlost a je schopný vstřelit 20 branek za sezónu. Útok zůstal od minulé sezóny dost podobný. Na první dvě řady se nesáhlo. To znamená nejen sehranost, ale i víru generálního manažera Boba Murrayho v osvědčené hráče. Nové tváře: Vermette, Garbutt, Boll, Raymond a Wagner. Garbutt s Wagnerem odehráli půl loňské sezóny za Ducks.

Zranění hráči

Devils: Gazdic (zlomená noha), S. Kalinin (nemoc?), M. Savard (otřes mozku)

Ducks: Despres (zranění v horní části těla), Lindholm, Rakell (oba nespecifikované zranění), Thompson (achillova šlacha)

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Lovejoy, Auvitu, Quincey – Hall, Zajac, Parenteau – Cammalleri, Henrique, Palmieri – Bennett, Zacha, Smith-Pelly – Boucher, Fiddler, Josefson.

Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, Stoner, Manson, J. Larsson, Bieksa – Rictchie, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Raymond, Vermette, Sorensen – Garbutt, Wagner, Boll.

TIPOVAČKA 3

Devils : Panthers

Komentáře

Čtěte také

Střípky z prvního dne kempu

Jak jsme vás již informovali, tréninkový kemp Ďáblů je již v plném proudu. Než ale začnou přípravné zápasy a zapojení hráčů do týmového tréninku, jsou na řadě další povinnosti. Jako první museli hráči podstoupit tzv. Media Day, při kterém probíhalo focení, podpisy upomínkových předmětů, rozhovory s realizačním týmem, trenéry a hráči. Pro sezónní účely se …