Peklo / Reporty / Devils v Bostone bez bodu

Devils v Bostone bez bodu

Devils v Bostone bojovali o body až do samého konca, ale neúspešne. Víťazný gól inkasovali v predposlednej minúte. Na konci im už nepomohla ani presilová hra 6 na 4.

V Bostone sa od začiatku hral aktívny hokej, ale bez vážnejších šancí. V 8. minúte zabojoval za domácou bránou Fiddler a získaný puk poslal pred bránu voľnému Boucherovi, ale ten v koncovke zlyhal. V druhej polovici prvej tretiny si Boston vytvoril tlak, no bez vážneho ohrozenia Schneiderovej brány. Do kabín sa tak šlo za stavu 0:0.
Strely: 11:6

Boston pokračoval tlakom aj v druhej tretine. Najprv sa Nash ocitol v samostatnom úniku, ale netrafil bránu. Následne si Boston zahral presilovú hru. Devils umne bránili a Hall sa dostal aj do šance no hneď na to zbytočne fauloval a Boston hral 14 sekúnd presilovku 5 na 3, ktorú využiť nestihli. Keď sa hralo 5 na 4 Bergeron trafil ľavú žrď Schneiderovej brány, ale hosťujúci brankár sa dobre zorientoval a odrazený puk prikryl. Po presilovke sa v dobrej šanci ocitol aj Hall, no bez úspechu. Na konci druhej tretiny si zahrali presilovú hru aj Devils, ale vážnejšiu šancu si nevytvorili.
Strely: 8:15

Začiatok tretej tretiny priniesol zlepšenú hru Devils. V 44. minúte pri avizovanom vylúčení Greene prihral Hallovi pred úplne prázdnu bránu, ale skvelo zasiahol Chára a prekazil tak Hallovi radosť s gólu. Devils tento moment nemusel dlho mrzieť. V presilovej hre skvelo na modrej čiare zastavil puk Severson, ktorý nahral na ľavý kruh Kyleovi Palmierimu a ten sa nemýlil a otvoril gólový účet zápasu 0:1. Domáci sa po inkasovanom góle rýchlo dali dokopy a vytvorili si tlak a vypýtali si aj presilovú hru . V presilovke sa ocitli v dobrých šanciach Backes aj Marchand, ale skórovať sa im nepodarilo. Čo sa Marchandovi nepodarilo v presilovke sa mu podarilo o chvíľu. Brad Marchand si s pukom nakorčuľoval na pravý kruh a pohotovou strelou prestrelil Schneidera 1:1. Boston pokračoval v aktivite a vypýtal si aj ďalšiu presilu hru, ktorá opäť ostala nevyužitá.  1 minútu a 15 sekúnd pred koncom spoza brány Marchand prihral na vrchol kruhov Patriceovi Bergeronovi a ten presnou strelou poslal Bruins do vedenia 2:1. Devils si v záverečnom tlaku ešte vypýtali presilovú hru, ale jej trvanie bolo len 50 sekúnd.  V hre 6 na 4 to Devils skúsili, ale bez úspechu.
Strely: 17:8

Boston Bruins 2:1 New Jersey Devils
Góly a nahrávky:
 50. Marchand (Liles, C. Miller), 59. Bergeron (Marchand, Pastrňák) – 45. Palmieri (Severson, Josefson)

Vylúčnia: 3:4. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 17 565. Strely: 36:29 ( 11:6, 8:15, 17:8)

Zostava Bruins: Rask (Chudobin) – Carlo, Chára, Krug, Morrow, Miller, Liles – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Backes, Krejčí, Heinen – Hayes, Nash, Beleskey – Acciari, Moore, Schaller.

Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, Greene, Lovejoy, Moore, Quincey, Auvitu – Parenteau, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, Cammalleri – Smith-Pelly, Zacha, Bennett – Josefson, Fiddler, Boucher.

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …