Peklo / Reporty / Dvoustou výhru v Prudential Center schytali Wild!

Dvoustou výhru v Prudential Center schytali Wild!

New Jersey skvěle otočilo průběh zápasu s Minnesotou a připisuje si na konto dvoubodový zisk. V prodloužení o historicky 200. výhře v Prudential Center rozhodl hvězdný útočník Taylor Hall.

Začátek zápasu byl hodně opatrný od obou týmů.  V prvních pěti minutách se jen „oťukávaly“ a za zmínku stály jen střely Taylora Halla a Johna Moorea, brankář Dubnyk byl ale pozorný. Devils se svou hrou dokázali držet v útočné třetině a ohrožovat branku. Skvělou práci odváděli obránci, kteří zachytávali puky na modré čáře. Minnesota měla možnost si zahrát přesilovou hru, na trestnou lavici byl poslán Michael Cammalleri za krosček na Granlunda. V přesilové hře ohrožoval branku bývalý Ďábel Zach Parise, ale Kyle Quincey jej odstavil od Schneidera. Po skončení přesilovky se domácí opět vrátili do útočného pásma a Pavel Zacha, hrající v první lajně, se snažil puk dostat za Dubnykova záda. Výhodu přesilové hry měli i Devils, když si za hru vysokou holí proti Travisu Zajacovi šel odpočinout Jonas Brodin. Za stejný přestupek odešel „vychladnout“ i Kyle Quincey, a tak se role obrátily. Do konce třetiny se ještě hrálo po jedné přesilové hře na každé straně, domácí útočili, Pavel Zacha i Taylor Hall měli několik šancí, ale skóre se nezměnilo.
Střely: 9:3

Do druhé části nastoupili domácí s 20 vteřinovou výhodou přesilové hry, ve které vystřelil na bránu Pavel Zacha. Po špatném zachycení vystřeleného puku se již v plném počtu hráčů k dorážce dostal Joel Eriksson Ek, přehodil padajícího Schneidera a zajistil si při debutu první gól v kariéře a vedení svého týmu. 0:1!
Ani po obdrženém gólu se domácí nevzdávali. Jejich napadání a rychlé přechody do třetiny vytvářely skvělý pocit ze hry a fanoušci často tleskali nadšením. V druhé polovině periody se do tlaku dostali i hosté a několikrát ohrozili skvěle chytajícího Schneidera. Chvílemi to vypadalo, jakoby domácí hráli v dlouhém oslabení. Asi největší šance domácích přišla ve 33. minutě, kdy byl u puku Beau Bennett a nedokázal přehodit ležícího Dubnyka z úhlu.  A na druhé straně skvěle vychytal osamoceného Granlunda domácí Cory Schneider. Neuvěřitelnou šanci na vyrovnání měl dvě minuty před koncem třetiny Taylor Hall, ale dlouho váhal se střelou nakonec došlo na nahrávku, ale ta neprošla. Poslední střelu druhé části si zapsal Kyle Palmieri, který z prostoru mezi kruhy vypálil, ale Dubnyk nepustil.
Střely: 11:18

Na začátku poslední části se opět ukázal hostující Dumba. Při útočné akci natlačil Kylea Palmieriho na Schneidera a strhla se strkanice. Do další šance se dostal Henrique, který nedokázal nadvakrát protlačit nahrávku Halla do branky. To se nepovedlo ani Fiddlerovi, jenž pálil z první. Devils ostřelovali branku Dubnyka jako o život, ale jeho svatyně byla pro ně zakletá. Trenér Hynes zasáhl do sestavy a posílal na led různé kombinace hráčů. To prakticky okamžitě změnilo průběh hry a pomohlo, po krásné akci, kterou začal Zajac, se rozjel po levé straně Cammalleri a do branky vypálil P.A. Parenteau. Devils se tedy dočkali vyrovnání. 1:1!
Tlak domácích neustával, vytvářeli si šance a na týmu Wild bylo vidět, že mu docházely síly. Šest minut před koncem měli opět Devils možnost hrát v početní výhodě, ve které se střelecky prosadili Zacha, Palmieri a Auvitu, ale nevyužili šanci na zvrácení stavu. Ani po skoro dvouminutovém nátlaku se nepodařilo vstřelit branku, a tak tento zápas došel až do prodloužení.
Střely: 11:8

Diváci si nestihli ani dojít pro občerstvení a hned v první půlminutě se po rozjel Adam Henrique po pravé straně a nahrál do volného prostoru, kde byl Taylor Hall a ten rozhodl utkání!

New Jersey Devils  2:1pr.  Minnesota Wild
Branky a nahrávky:
52. Parenteau (Cammalleri, Zajac), 61. Hall (Henrique) – 21. Eriksson Ek (Zucker)
Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:  16.514  Střely na branku: 32:29  (9:3, 11:18, 11:8 – 1:0).

Hvězdy zápasu:

1. NJD Taylor Hall, 1+0, 6 střel, čas na ledě 21:38
2. NJD P.A. Parenteau, 1+0, 3 střely, čas na ledě 13:24
3. NJD Cory Schneider, 28 zásahů, úspěšnost 96,6%, čas na ledě 60:26

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Moore, Quincey, Auvitu, Lovejoy – Hall, Zacha, Palmieri – Cammalleri, Zajac, Speers – Bennett, Henrique, Parenteau – Kalinin, Fiddler, Smith-Pelly.
Vynechali: Josefson, Boucher, Santini, zranění – Merrill (zlomený prst), Gazdic (zlomená levá noha)

Sestava Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (C), Dumba, Brodin, Folin, Scandella, Prosser – Parise, Staal, Coyle – Granlund, M. Koivu, Stewart – Niederreiter, Dalpe, Pominville – Zucker, Eriksson Ek, Pulkkinen.
Vynechali: Spurgeon, Haula

Rozhodčí: Nicholson, Kozari – Devorski, Cherrey.

Wild a Devils se potkali v historii pouze devatenáctkrát. Vzájemné zápasy byly 12-5-2 z pohledu Ďáblů, po dnešku tedy 13-5-2.

V hale Prudential center bylo dneska vybojováno dvousté vítězství Ďáblů.

Joel Eriksson Ek z Minnesoty vstřelil svůj první gól v NHL hned při debutu.

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …