Peklo / Preview / Devils dnes přivítají zatím tápající Kojoty

Devils dnes přivítají zatím tápající Kojoty

Ďáblové zatím dokázali oba domácí zápasy vyhrát a dnes vyzvou ke třetímu zápasu Kojoty z Arizony. No a vůbec, do konce října zbývají už jen domácí zápasy, takže by byla škoda této bilance nevyužít!

Přípravné zápasy Arizony
Kojoti měli poněkud výživnější přípravu a odehráli celkem 8 utkání, ve kterých se jim poměrně dařilo. Z 8 utkání dokázali 5x zvítězit, což bylo proti Kings, dvakrát proti Ducks, Canucks a na závěr Sharks. Tři utkání prohráli, z toho však jednou až v prodloužení a jednou na nájezdy, což znamená, že v regulérní hrací době prohráli v celé přípravě pouze jednou. V ostré sezoně se však Yotes zatím na výsledky z přípravy navázat nepodařilo.

Minulá sezona
Loňská sezona Coyotes nevyšla tak, jako ta předloňská a do play-off se vůbec neprobojovali. Se 78 body zůstali jako první pod hranicí postupové příčky. Ale rozdíl to nebyl nikterak těsný. Minulý soupeř Devils – Minnesota postupovala z posledního 8. místa a ta měla bodů o 9 více.

Zatím jediná výhra
Kojotům se na výsledky z přípravy sice podařilo navázat, to jim ale vydrželo pouze první zápas. Hned první zápas sezony dokázali udolat Flyers 2-1 v prodloužení, pak to už ale šlo ráz na ráz. Pravda, Yotes mají těžký los na začátek sezony – první zápas doma, pak šest zápasů na venkovních kluzištích. Zatím mají za sebou 4, ani jeden vítězný. Po domácí výhře prohráli v Ottawě, v Montrealu, na Long Islandu a naposled v New Yorku s Rangers. Dnes je přivítají Ďáblové a trip ukončí ve Philadelphii. Sečteno podtrženo, 5 zápasů – 2 body – poslední místo v Západní konferenci.

Představení soupisky
Brankáři: Mike Smith*, Louis Dominque, Justin Peters

phx_flip_022812

Obránci: Jakob Chychrun, Kevin Connauton, Oliver Ekman-Larsson “A”, Alex Goligoski, Jamie McBain, Connor Murphy, Luke Schenn, Michael Stone

465692583_slide

Útočníci: Lawson Crouse, Laurent Daphin, Shane Doan “C”, Max Domi, Anthony Duclair, Christian Dvorak, Martin Hanzal “A”, Jordan Martinook, Jamie McGinn*, Brad Richardson, Tobias Rieder, Dylan Strome, Radim Vrbata, Ryan White

460608445_slide

Vzájemné zápasy
Ďáblové se s Kojoty v minulé sezoně potkali celkem dvakrát a v obou případech uspěli. Nejprve zvládli domácí duel v prodloužení 3:2, když se vítězným hrdinou stal Adam Larsson. Posléze uspěli na ledě Arizony po brankách Bouchera s Palmierim 2:0, ačkoliv byli drtivě přestříleni.

Předpokládané sestavy
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Moore, Quincey, Auvitu, Lovejoy – Hall, Zacha, Palmieri – Cammalleri, Zajac, Parenteau – Bennett, Henrique, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Boucher.
Coyotes: Peters (Domingue) – Ekman-Larsson, Murphy, Goligoski, Stone, Chychrun, Schenn – Domi, Hanzal, Vrbata – McGinn, Martinook, Duclair – Rieder, Richardson, Doan – Crouse, Dvorak, White.

Devils: Detroit:
Střelec první branky Devils:

17: Ruský (ne)oblíbenec

Do začátku nového ročníku zbývá již jen 17 dní. Přípravné zápasy jsou v plném produ. Dnes si představíme nositele sedmnáctky. Simon Nolet (1975-1977) Vítěz Stanley Cupu z roku 1974 (tehdy hájil barvy Philadelphie) se do organizace dostal v roce 1974 při jejím vzniku a působil zde až do roku 1977. Odehrál zde 165 zápasů se …