Peklo / Binghamton Devils / Rekordní start Albany i holicí pěna pro Mandáta

Rekordní start Albany i holicí pěna pro Mandáta

Naprosto snový vstup do sezóny! Hokejisté ďábelské farmy z úvodních šesti utkání ztratili pouze dva body a zůstávají jedním z výsledkově nejlepších družstev American Hockey League. Ve výtečném světle se předvedl Jan Mandát, který hned ve svém prvním zápase za Albany vstřelil gól.

Devils na začátku ročníku překonali rekord. Farma vyhrála na ledě Providence Bruins 3:1, k čemuž přidala plný bodový zisk z domácího prostředí proti St. John’s IceCaps (5:2). To znamená, že Albany poprvé ve své historii vyhrálo oba úvodní zápasy sezóny. „Určitě to je povzbudivé. Dosavadní výsledky mohou pomoci k lepší týmové souhře,“ řekl trenér Rick Kowalsky.

Herní pohoda ďáblů gradovala. K týmu se připojil útočník Brian Gibbons, jenž zmeškal předchozí duely z důvodu narození syna. „Dáme mu prostor ve formaci s Josephem Blandisim a Blakem Pietilou,“ určil Kowalsky Gibbonsovu pozici. Nájezdové drama s Binghamtonem (3:2sn) rozhodl ve prospěch farmy již zmiňovaný Pietila.

Ve čtvrtém střetnutí základní části Albany narazilo na celek Utica Comets. A právě v tomto souboji Devils opět přepisovali historii. Žádnému mužstvu ze stejného regionu se za 27 let fungování AHL nepovedlo vyhrát všechna čtyři utkání nového ročníku! Rozhodující trefu ve svém prvním měření sil mezi dospělými zaznamenal český hokejista Jan Mandát, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Premiérový střelec Jan Mandát tradičnímu rituálu s pěnou na holení neunikl

What a night to remember! I owe one 👉🏻 @joeblandisi #firstgame #creampie

Fotka zveřejněná uživatelem Jan Mandát (@jmandy95),

Forma Devils přetrvala i do pátého duelu sezóny, v rámci něhož se Albany podruhé během deseti dnů představilo na půdě Providence Bruins. Tentokrát utkání dospělo do prodloužení a vítězství opět získala ďábelská farma (4:3p). Štěstí ale Kowalského svěřence záhy opustilo a přišla první prohra 1:3 s Wilkes-Barre.

Hráči Albany jsou zatím druzí o skóre za Torontem Marlies jak v Severní divizi, tak celé Východní konferenci. „Budeme se soustředit, abychom neusnuli na vavřínech,“ přeje si Rod Pelley.

foto: thealbanydevils.com

Čtěte také

Capitals 5-2 Devils