Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes o zápasu s Chicagem: chyběla nám chytrost

Kouč Hynes o zápasu s Chicagem: chyběla nám chytrost

New Jersey Devils zažili další těžký zápas. S Chicagem sice vedli ještě dvě minuty před koncem, ale nakonec prohráli v prodloužení. Jak se k zápasu vyjadřoval kouč Hynes?

,,Kontrolovali jsme hru, hráli jsme tvrdě,” řekl kouč Hynes. ,,Hráli jsme velmi dobře na to, abychom získali jeden bod, ale ne dost chytře na to, abychom získali dva.”

,,Hodně nám ublížily i zbytečné fauly,” pokračoval. ,,Opět jsme se několikrát zbytečně poslali do čtyř. Sice jsme oslabení většinou hráli dobře, ale to není omluva. Obzvláště poslední přesilovka, která trvala čtyři minuty, byla velmi smolná. Ačkoliv jsme po celý zápas hodně bojovali, tak jsme nakonec neuspěli. Jak jsem říkal, musíte se snažit, hrát dobře a k tomu být i chytří. Ta poslední část nám dnes chyběla.”

Co říkáte na výkon Keitha Kinkaida?

,,Keith hrál výborně, předvedl několik skvělých zákroků. Bylo dobré ho mít v bráně. Rozhodně nezklamal, naopak potěšil a ukázal, že je dobrým brankářem.”

Myslíte si, že v prodloužení rouzhodla chyba Auvita?

,,Rozhodně ne. Hra tři na tři je ovlivněna celou trojicí. Bylo to několik chyb, které začaly v útoku a skončily až obdrženou brankou. My se na to musíme podívat a poučit se z toho.”

Jak jste spokojený s výkonem Nicka Lappina?

,,Líbil se mi. S Fiddlerem a Kalininem hráli výborně. Chtěli jsme po nich, aby dokázali udržet pásmo a hráli zodpovědně. To se jim dařilo, dokonce si vytvořili i několik šancí. Strávili v ofenzivní třetině hodně času. Hrál opravdu dobře.”

Budou nějaké změny ve čtvrté lajně do zítřejšího zápasu?

,,To vám teď neřeknu, musíme se na to podívat, ale hrali dobře, tak uvidíme.”

Bude zítra chytat Cory Schneider?

,,Ano, určitě.”

Jak jste byl spokojený s novým uskupením formací?

,,Byl jsem opravdu spokojený. Od první po poslední formaci hráli kluci skvěle. Byli jsme schopní být lepší ve hře pět proti pěti, a to i přes to, že jsme hráli proti hráčům jako jsou Toews, Kane apod.”

Co si vzít z tohoto utkání do dalšího pokračování sezóny?

,,Musíme se  z toho špatného konce rychle dostat. Zítra nás čeká další zápas, my tak máme šanci své zaváhání napravit. Jak už jsem říkal, snaha ani kvalita nám dnes nechyběla. Musíme se poučit z toho, co jsme dnes nezvládli nejlépe a zaměřit se hlavně na tu chytrou část hry. Pokud to zvládneme, tak jsem přesvědčen, že to bude zítra za dva body.”

Co říkáte na Parenteaua?

,,Myslím si, že je skvělým doplňkem našeho týmu. Perfektně myslí, vymýšlí akce a dokonce skóruje góly. Už nyní hraje výborně, já si však myslím, že s postupem času bude ještě lepší a lepší.”

Po zápase zajistili Czech Media Services rozhovor s Michalem Kempným a Mariánem Hossou. Pokud vás zajímá, jak se vyjadřovali hráči Blackhawks, tak si můžete pustit video pod článkem.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …