Peklo / Reporty / Devils porazili Tampu a Henrique si pripísal stý gól v NHL

Devils porazili Tampu a Henrique si pripísal stý gól v NHL

Devils v bojovnom zápase ukázali svoju silu. Za zodpovedný tímový výkon si doma pripisujú ďalšie dva body do tabuľky.

Začiatok zápasu sa hral v dobrom tempe. Ako prvý sa presadili hneď v úvode domáci. Severson  poslal presnú prihrávku na útočnú modrú pre Adama Henriquea a ten presnou strelou s ľavého kruhu nedal Vasilevskému šancu. Po góle si vyskúšali domáci aj hostia svoje presilové hry, ale bez úspechu. V druhej polovici prvej tretiny boli aktívnejší domáci hráči a svoju snahu korunovali druhým gólom. Medzi kruhmi sa ocitol Henrique, ktorý pohotovo vystrelil a brankár puk len vyrazil. Vyrazený puk sa dostal na hokejku Damona Seversona a ten už nemal problém poslať puk do odkrytej brány. Po druhom góle boli aktívnejší hostia, ale do gólovej šance sa nedostali.
Strely: 8:12

Na začiatku druhej tretiny bolo pred Schneiderom rušno a tvorili sa šarvátky. Na ľade bol Kalinin, ktorý ukázal, že pred domácou branou musí byť poriadok a v bitke si to odskákal Paquette. O malú chvíľu dostali možnosť hostia hrať druhú presilovú hru. V tejto presilovke nepustili domácich 117 sekúnd s obrannej tretiny a hru prerušil až Schneider a tak si unavená štvorica mohla ísť zaslúžene oddýchnuť. Devils po oslabení zvýšili aktivitu a tešili sa po tretí krát s gólovej trefy. Pri mantinely dobre zabojoval Quincey, ktorý prihral puk Lappinovi a ten s ľavého rohu poslal prihrávku pred bránu, kde umne tečoval puk do brány Devante Smith-Pelly, 3:0! Po tomto góle si znova zahrali presilovku Bolts, ale opäť bez úspechu. Po presilovke sa v dobrej šanci ocitol Palát, ale Schneider bol pozorný. Do konca tretiny sa v dobrých šanciach ocitli Zacha, Cammalleri aj Parenteau, no bez úspechu, v bráne totiž čaroval Vasilevskij.
Strely: 12:11

Úvod tretej tretiny priniesol rýchly gól Tampy. Za domácou bránou získal puk Brayden Point, ktorý videl pred Schneiderom voľného Tylera Johnsona a ten sa nemýlil. Po góle sa hostia tlačili do útoku, ale vážnu šancu si nevypracovali. Domáci umne bránili a vyrážali do protiútokov. V 52. minúte sa do samostatného úniku dostal Cammalleri, ale hosťujúci brankár stále držal svoj tím v boji o body. Bolts dostali v 54. minúte možnosť hrať ďalšiu presilovú hru. V nej mal dobrú šancu Piont, ale domáci brankár bol namieste. Tampa 3:11 pred koncom odvolala brankára, ale skóre sa už nemenilo!
Strely: 3:10

New Jersey Devils 3:1 Tampa Bay Lightning

Góly a prihrávky: 4. Henrique (Severson, Cammalleri), 14. Severson (Henrique, Greene), 26. Smith-Pelly (Lappin, Quincey) – 42. Johnson (Point).
Vyloučení: 4:1, navyše Kalinin (NJD), Paquette (TBL) 5 minút za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 13 098. Střely na branku: 23:33 (8:12, 12:11, 3:10).

Zostava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Hall, Zajac (A), Parenteau – Cammalleri, Henrique (A), Palmieri – Bennett, Zacha, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.
Zostava Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman (A), Strålman, Garrison, Šustr, Nestěrov, Coburn – Palát (A), Stamkos (C), Drouin – Naměstnikov, Killorn, Johnson – Conacher, Filppula, Point – Boyle, Paquette, Brown.

Zaujímavosti:
– Adam Henrique strelil svoj 100.gól v NHL
– Damon Severson strelil svoj prvý gól od 11.12 2015
– Nick Lappin si za asistenciu pripísal prvý bod v NHL
– Kyle Quincey si pripísal prvý bod v drese Devils
– obránci Devils si v dnešnom zápase pripísali spolu 4 body

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …