Peklo / Preview / Stejně jako říjen i listopad Devils zahájí proti Panthers

Stejně jako říjen i listopad Devils zahájí proti Panthers

Po 4denní pauze se dnes i naši Ďáblové vrací opět do akce. Stejně jako v říjnu, tak také v listopadu budou zahajovat měsíc proti Pantherům z Floridy v jejich BB&C Center.

Aktuální forma Panthers
V listopadu mají Panthers, na rozdíl od Devils, již jedno utkání odehráno. Na domácím ledě vyzvali Boston, podlehli však těsně 1-2. Co se týče dlouhodobější formy Cats, není nijak oslnivá. Start sezony sice zvládli na výbornou, když pokořili Devils v prodloužení a Red Wings hravě 4-1, pak ale přišel útlum, který více méně trvá dodnes. V posledních 5 utkáních dokázali zvítězit pouze jednou, shodou okolností také nad Red Wings, obdobným poměrem 5-2. Předtím následovaly tři prohry s Pens 2-3, Leafs takréž 2-3 a Sabres 0-3. Pravda, floridští měli těžký los, a všechna tato prohraná utkání po sobě byla na kluzištích soupeřů.

Představení soupisky
Brankáři: Roberto Luongo, James Reimer.
Zkušený sedmatřicetiletý Luongo byl pro tento ročník doplněn Jamesem Reimerem, jenž je na roli náhradníka zvyklý.

Obránci: Jason Demers, Aaron Ekblad, Steven Kampfer, Michael Matheson, Alex Petrovic, Mark Pysyk, Keith Yandle.
Obrana Panthers není zrovna nabitá hvězdnými jmény. Keith Yandle sice bude velkou posilou do první obranné dvojice s velice dobře hrajícím Aaronem Ekbladem, nicméně ve druhém páru by měli nastupovat Jason Demers s Michaelem Mathesonem, který všehovšudy hrál NHL zatím jen osmkrát. Mark Pysyk při svém angažmá v Buffalu nijak nepřesvědčil, čtyřiadvacetiletý Alex Petrovic má v sobě talent. Steven Kampfer na svojí šanci zřejmě bude čekat jako sedmý obránce.

Útočníci: Aleksander Barkov, Nick Bjugstad, Shane Harper, Jonathan Huberdeau, Jaromír Jágr, Jussi Jokinen, Derek MacKenzie, Denis Malgin, Jonathan Marchessault, Jared McCann, Greg McKegg, Colton Sceviour, Reilly Smith, Shawn Thornton, Vincent Trocheck.
Jedno jméno hned na první pohled bije do očí. Jaromír Jágr. Tenhle pán hrál v NHL ještě před více než 20 lety, ve svém věku 44 let však nadále patří mezi hlavní hvězdy této soutěže. Po jeho boku měl spolu s Aleksanderem Barkovem nastupovat i Jonathan Huberdeau, jenomže ten se v posledním přátelském utkání právě s Devils zranil a připraven nebude několik měsíců. A to navíc Panterům ještě bude chybět zraněný Nick Bjugstad…
Překvapením v přípravě byly výkony devatenáctiletého švýcarského útočníka Denise Malgina, jenž si vybojoval místo v sestavě. Dobře si počínal již zmíněný Marchessault, pozici nového týmového kapitána získal bojovník Derek MacKenzie.

Vzájemné zápasy
Devils a Panthers se ve své historii prozatím mezi sebou utkali 55krát. Newarští si v celkové bilanci vedou lépe, když zvládli 33 zápasů ze zmíněného počtu. Panthers uspěli 22krát. Průměrně navíc padlo 5,1 branek na zápas.

Poslední vzájemný zápas, jak už bylo v úvodu zmíněno, se odehrál na Floridě, kde domácí zvítězili v prodloužení. Zde si můžete připomenout ohlasy k tehdy prvnímu ostrému zápasu sezony a také highlighty!

Z kabiny Ďáblů
Jak bylo zmíněno v ohlasech po utkání proti Bolts, do tréninku se zapojili už i Luke Gazdic a Jon Merrill. Včera jsme vám také přinesli článek, který shrnuje aktuální dění v týmu, z čehož asi pro nás nejvýznamnější novinkou je povolání Vojtěcha Mozíka z Albany do hlavního týmu!

Předpokládané sestavy
Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Demers, Ekblad, Matheson, Pysyk, Petrovic – Marchessault, Barkov, Jágr – Sceviour, Trocheck, Smith – McCann, Malgin, Rau  – MacKenzie, McKegg, Harper
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Moore, Quincey, Lovejoy, Auvitu,  – Hall, Zajac, Cammalleri – Parenteau, Henrique, Palmieri – Bennet, Zacha, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin

Devils : Blue Jackets

Čtěte také

Kanadský trip pokračuje, dnes opět do akce na ledě Edmontonu

Neuplyne ani 24 hodin a Devils budou opět hájit barvy svého klubu. Jelikož je právě teď tým na čtyřzápasovém tripu po Kanadě, dnešní soupeř je jen pár kilometrů od Calgary. Od 3:00 SEČ se ďáblové představení na ledě Edmontonu. Hráči z Newarku budou chtít velmi rychle zapomenout na porážku z Calgary na naskočit zase na …