Peklo / Preview / Devils vyzvou divizního soka z Caroliny

Devils vyzvou divizního soka z Caroliny

Dnes čeká od půlnoci Ďábly back-to-back zápas v Carolině. Včera to bohužel nevyšlo v Tampě, ale nyní je před námi další důležitý divizní souboj! Steně jako Devils, i pro Hurricanes to bude back-to-back zápas. Včera hráli Canes v Nashvillu a zvítězili až na samostatné nájezdy, to znamená, že hráči Caroliny mají ještě o pár minut zápasu v nohách více. Pro Devils dnešním zápasem končí 3zápasový trip po venkovních kluzištích a pozítří přivítaji v Prudential Center pro změnu opět Hurricanes.

Aktuální forma Hurricanes
Carolina je nejhorším týmem Východní konference. S deseti odehranými zápasy a se ziskem pouhých 9 bodů to ale stačí v celkovém zůčtování NHL na 27. místo. Za sebou nechali Canes ještě Predators, Canucks a Coyotes. V posledních pěti utkáním dokázali Canes 2x zvítězit a to proti Rangers 3-2, což nás těší, a podruhé pak včerejší zmiňovaný zápas proti Preds.

Představení soupisky
Brankáři: Eddie Lack, Cam Ward
Jedničkou je zkušený Cam Ward, který má odchytanou zatím většinu zápasů. Ze sedmi zápasů dokázal dvakrát zvítězit, třikrát pak prohrál a ve dvou zápasech pomohl svému týmu vybojovat alespoň bod. Eddie Lack, u kterého se předpokládá, že dnes nastoupí mezi tyčemi od začátku utkání, zatím odchytal 3 utkání s bilancí 1-1-1.

Cam Ward
Cam Ward

Obránci: Klas Dahlbeck, Justion Faulk “A”, Ron Hainsey, Noah Hanifin, Ryan Murphy, Jakub Nakládal, Brett Pesce, Jaccob Slavin
Obrané řady, snad kromě Faulka, neskrývají žádné velké jméno a je vidět, že tým je v přestavbě. Za zmínku pak určitě stojí český obránce Kuba Nakládal, kterého si krátce před začátkem soutěže vybrali. Mnoho toho ale zatím neodehrál. S odehranými dvěma zápasy, bez bodu a zápornou bilancí -3 je to pro české fanoušky zatím určitě zklamání.

Jakub Nakládal při tréninku
Jakub Nakládal při tréninku

Útočníci: Sebastian Aho, Bryan Bickell, Phillip Di Giuseppe, Elias Lindholm, Jay McClement, Nadrej Nestrašil, Joakim Nordstrom, Victor Rask “A”, Jeff Skinner “A”, Jordan Staal “A”, Viktor Stalberg, Lee Stempniak, Teuvo Teravainen
V útočných řadách se skrývá jedno zajímavé jméno. Tím je cestoval Lee Stempniak, který odehrál pár velmi slušných utkání i za Devils a dnes se postaví proti nim. Lee potvrzuje i v Carolině post spolehlivého hráče do nepohody a se čtyřmi góly a dvěma asistencemi je třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Nejproduktivnějším hráčem je pak Skinner s 12 body (6+6). Další české želízko, Andrej Nestrašil, zatím také nepodává optimální výkony a v 5 záapsech pouze jednou asistoval. V týmu se mihnul také Martin Frk, kterého si stáhli do týmu společně s Nakládalem. Odehrál zde však pouze dva zápasy a putoval zpět do Detroitu, odkud před sezonou přišel, resp. na farmu do Grand Rapids Griffins.

Andej Nestrašil
Andej Nestrašil

Vzájemné zápasy
Letos to bude mezi Devils a Canes první střetnutí, pozítří bude hned následovat druhé. V roce 2017 pak budou následovat další dvě vzájemná utkání. Historicky pak tito dva soupeři proti sobě nastoupili celkem v 64 zápasech. Z toho bylo 35 vítězných pro Devils a 29 pro Carolinu. Nutno podotknout, že z posledních 6 vzájemných utkání vyhráli 4x Hurikáni!

Z kabiny Ďáblů
Dnes se předpokládá start Keitha Kinkaida, což bude pro naši dvojku teprve druhý zápas. Ten první, jen pro připomenutí, odehrál proti Hawks, ve kterém Devils získali bod.

Co se týče produktivity, tak máme jednu podstatnou změnu! Nejproduktivnějším hráčem Devils se stal po včerejším utkání Damon Severson. S 9 body za dva góly a 7 asistencí o bod předskočil i Taylora Halla, který má bodů 8 (5+3).

Pokud se nestane nic nepředvídatelného, tak se dnes Andy Greene stane železným mužem Devils. Odehraje totiž své 321. utkání v řadě, čímž vyrovná čtvrtou nejdelší herní sérii Kirka Mullera v historii Devils.

Předpokládané sestavy
Hurricanes:
Lack (Ward) – Gainsay, Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, Murphy – Skinner, Rask, Stempniak – Nordstrom, Staal, Nestrašil – Aho, Lindholm, Teravainen – Stalberg, McClement, Di Giuseppe

Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Severson, Moore, Quincey, Auvitu, Lovejoy – Hall, Zajac, Parenteau – Cammalleri, Henrique, Palmieri – Bennett, Zacha, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin

Devils : Blue Jackets

Čtěte také

Devils 1-5 Bruins