Peklo / New Jersey Devils / Florida je pro Ďábly zakletá, nevyhráli zde ani napočtvrté

Florida je pro Ďábly zakletá, nevyhráli zde ani napočtvrté

Utkání ve slunečném státě bylo v režii domácích Lightning, zásadní byla druhá třetina.

Začátek utkání se nesl v klidnějším rytmu v prvních minutách si vážnější šance vytvořili jen Ďábelský Hall a bleskový Stamkos. První možnost hry v přesile si mohli vyzkoušet hosté, když domácí Ondřej Palát „vyhodil“ puk mimo hrací plochu. Ďáblové si vytvořili několik šancí, ale domácí se ubránili. Zajímavá situace se naskytla v polovině třetiny, kdy se Victor Hedman ohnal po Tayloru Hallovi a pak se ještě snažil jej vyprovokovat na bitku, do toho se zapojilo více hráčů a nakonec z toho bylo přesilovka Devils. Obrovskou šanci měl Ondřej Palát pět minut před sirénou, když dostal pass od Stevena Stamkose, ale Schneider pokryl. Pár vteřin na to promluvil nejproduktivnější hráč Devils. Od modré čáry si nabruslil před branku k odraženému puku Damon Severson a otevřel skóre. 0:1!
Hosté hráli velmi zodpovědně a domácí k žádné větší akce nepouštěli. Ovšem někdy se chyba stane a tak si Pavel Zacha šel odpykat dvouminutový trest za hru vysokou holí na Viktora Hedmana. Domácí se snažili vyrovnat, obrana ďáblů byla ale nepropustná a když náhodou nějaký puk našel cestu přes obranu, stál tam Cory Schneider.
Střely: 8:12

Druhá část, respektive její začátek patřil hostům. Ti si připravili tři šance, Ben Bishop, hájící domácí svatyni, byl připraven. Na druhé straně se po kolotoči před brankou jako poslední dostal k puku obránce Brian Boyle a z prostoru kruhů vyrovnal. 1:1!
Hosté se vyrovnávacího gólu nezalekli a krásnou akci předvedli Taylor Hall a Travis Zajac, ovšem domácí gólman zastavil střelu betonem v poslední chvíli. Domácím se povedlo dostat do pěkné šance, zakončoval Kučerov, dokonce se rozezněl tón při vstřeleném gólu, ale rozhodčí přerušili hru a gól neuznali, protože nepřekročil brankovou čáru. Napodruhé se to ale Tampě povedlo, ze vhazování se skákající puk dostal na modrou čáru a do střely se opřel Victor Hedman a proměnil. 2:1!
Na trestnou lavici byl vyslán Adam Henrique za hákování domácí tak mohli útočit v početní přesile. To ale nevypadalo, jelikož ďáblové pořádali výlety do obraného pásma soupeře. Domácí zlepšili hru dopředu, měli přesnější přihrávky a hosté začínali být nervóznější a dělali chyby. To vyústilo v další přesilovou hru v podání domácích Lightning. To naštěstí nebyla jejich silná stránka a tak se skóre neměnilo.
Střely: 21:8

Do poslední části nastoupily oba týmy v akčním tempu, na střely byli úspěšnější domácí. Blízko k vyrovnání měl Taylor Hall, ale po jeho nájezdu z levé strany mu střelu chytil Bishop. Hned na to rozhodčí zapískali provinění proti Devils, na trestnou lavivi usedl Travis Zajac. Moc dlouho se tam neohřál, po třech vteřinách se z dobře nastavené hokejky na teč radoval Brayden Point. Bylo to jeho první gól v NHL. 3:1!
Atmosféra na ledě se začínala „vařit“ o osobní souboje nebylo nouze. Devils měli možnost si také zahrát v početní převaze a přílišnými kombinacemi často ztráceli puk z pásma. Krásným průjezdem se střelou a dělovkou od modré se prezentovali John Moore a Kyle Quincey, ale gól nepadl. V polovině periody měli Ďáblové trochu navrch, zavřeli domácí v jejich obranném pásmu, a zkoušeli zda se koncentrace domácího brankáře někam nevytratila. Stála při něm i při akci Pavla Zachy a Johna Moora. Ten pověstný poslední klín zasadil šest minut před koncem ruský rychlík Nikita Kučerov, když si v individuální akci „položil“ Schneidera a pohodlně zakončil. 4:1!
Zvrátit strašlivě vypadající skóre mohli Devils při přesilové hře, kdy trenér John Hynes poslal na led 4 útočníky a jednoho obránce. Domácí Lightning ale přesilovou hru ustáli a tak třetí vzájemné setkání týmů skončilo jejich výhrou.
Střely: 6:18

Tampa Bay Lightning 4:1 New Jersey Devils
(0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Boyle [3] (Hedman [7], Brown [1]), 29. Hedman [3] 46. Point [1] (Kučerov [11], Filppula [5]), 55. Kučerov [4] (Stamkos [7], Sttalman [6]- 15. Severson [2] (Hall [3], Zajac [3])
Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 19.092
Střely na branku: 35:38 (8:12, 21:8, 6:18).