Peklo / Reporty / Devils otočili zápas v Buffale

Devils otočili zápas v Buffale

Hráči Devils od prvej tretiny zápasu prehrávali na ľade Sabres. Zápas však otočili a odvážajú si ďalšie dva body.

Začiatok zápasu priniesol vlažnejšie tempo a dlhší úsek bez prerušenia. V prvej vážnejšej šanci sa ocitol domáci Foligno, ale Kinkaid bol namieste. Následne boli domáci aktívnejším mužstvom, no bez gólového úspechu. Hostia sa však nedali zahanbiť a začali ukazovať svoje ofenzívne schopnosti. V 10.minúte dostali domáci možnosť prvej presilovej hry v zápase. Hráči Sabres túto ponúknutú výhodu využili. Puk sa spoza brány dostal k úplne voľnému Mattovi Moulsonovi a ten nedal Kinkaidovi šancu na zákrok pri tvrdej strele  zblízka – 1:0. Po presilovej hre mali navrch domáci, ale druhý gól nepridali. Azda najlepšiu šancu na vyrovnanie mali Devils, keď sa dostali do prečíslenia 2 na 1. Hall zobral zodpovednosť na seba, ale domáci brankár ho vychytal skvelým zákrokom. Skóre sa už do konca tretiny nezmenilo, a tak po prvej tretine vyhrávali domáci najtesnejším rozdielom.
Strely: 13:13.

Sabres vstúpili do druhej tretiny s úsilím navýšiť skóre a dostávali sa aj do šancí. Obrana Devils pracovala spoľahlivo a hrozby odvracala. Následne sa v sľubných šanciach ocitli Hall aj Severson, ale Nilsson v bráne domáceho celku chytal spoľahlivo. Buffalo sa dostalo do obrovskej šance, keď zblízka zakončoval Grant, ale Kinkaid podržal svoj tím. Možnosť zahrať si presilovú hru dostali aj hosťujúci Devils. Táto presilová hra vytúžený vyrovnávajúci gól nepriniesla. Dlhšiu dobu sa hralo bez šancí. Domáci pohrozili Moulsonom, no bez úspechu. Devils dostali možnosť si zahrať druhú presilovú hru. Po 35. sekundách sa domáci previnili zdržovaním hry, a tak Devils hrali minútu a 25 sekúnd v presile o dvoch hráčov, no ani táto poskytnutá výhoda vyrovnávajúci gól nepriniesla. Keď do konca tretiny ostával čas 1:38, svoju druhu početnú výhodu si zahrali aj domáci. Táto presilová hra sa skončila 8 sekúnd pred koncom tretiny, keď bol faulovaný hosťujúci kapitán Greene, a tak sa dohrala tretina v rovnovážnom počte hráčov na ľade.
Strely: 8:11.

Po 22. sekundách v hre 4 na 4 hrali hostia skrátenú presilovku, no opäť bez úspechu. Čo sa nepodarilo v presilovke, podarilo sa o chvíľu neskôr. Hall nahral Johanovi Auvituovi na modrú čiaru a ten presnou strelou prekonal Nillsona. Na góle mal veľkú zásluhu aj Zajac, ktorý výborne zaclonil domácemu brankárovi. O malú chvíľu sa mohlo skóre meniť opäť. Domáce Buffalo mohlo ísť do vedenia, ale O’Reillyho vychytal Kinkaid. Od vyrovnávajúceho gólu boli aktívnejší Devils a snažili sa strhnúť vedenie na svoju stranu. V 53. minúte dostali Devils možnosť zahrať si 4.minútovu presilovú hru. Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou si išiel sadnúť na trestnú lavicu Kane. Hráčom Devils v tomto zápase presilové hry nevychádzali a bolo tomu tak aj pri tejto početnej výhode, keď sa nikto nedokázal gólovo presadiť. Do konca tretej tretiny sa už nič zaujímavé nestalo, a tak prišlo na rad predlženie.
Strely: 5:18.

Predĺženie nemalo napokon dlhé trvanie. V 29. sekunde unikal sám na bránu Greene, keď zatiahol ručnú brzdu Kane a rozhodca nekompromisne nariadil trestné strieľanie. Pre kapitána Devils Greena to bolo vôbec prvé trestné strieľanie v NHL. Na kapitánovi Devils to však nebolo poznať a svoju šancu využil a rozhodol tak o druhom bode pre svoj tím.
Strely: 0:1.

Hviezdy zápasu:
1. Anders Nilsson (BUF) – 95,3% úsp. zákroků
2. Keith Kinkaid (NJD) – 96,2% úsp. zákroků
3. Andy Greene – 1+0

Buffalo Sabres 1:2pp New Jersey Devils
Góly a prihrávky: 11. Moulson (Okposo, R. O’Reilly) – 44. Auvitu (Hall, Zajac), 61. Greene.
Vylučenia: 5:2. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 18 301 . Strely na bránu: 26:43 (13:13, 8:11, 5:18, 0:1).

Zostava Sabres: A. Nilsson (Lehner) – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Falk, C. Nelson – Okposo, R. O’Reilly, E. Kane – B. Gionta, Jo. Larsson, M. Foligno – Reinhart, Girgensons, Moulson – Baptiste, D. Grant, Carrier.
Zostava Devils: Kinkaid (Cory Schneider) – A. Greene, Severson, J. Moore, Lovejoy, Auvitu, Quincey – Hall, Zajac, Parenteau – B. Bennett, Henrique, Palmieri – Zacha, Josefson, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin

Zaujímavosti:
Yohan Auvitu strelil svoj 1.gól v NHL

Andy Greene rozhodol o výhre hostí svojím prvým gólom z trestného strieľania v kariére

– Travis Zajac si v súboji pripísal jeden kanadský bod za asistenciu, ktorou sa dostal na hranicu 400 bodov v NHL. Okrem toho sa mu podarilo bodovať v piatom zápase v rade

-Hráči Devils ohrozili súperovho gólmana 43 streleckými pokusmi, čo je doteraz ich tohtosezónne maximum

zdroj obrázku: Bill Wippert/GettyImages

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …