Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes: Kinkaid byl rozhodujícím článkem

Kouč Hynes: Kinkaid byl rozhodujícím článkem

Kapitán týmu Andy Greene zahrával svůj první nájezd kariéry NHL. A hned z toho byl bod navíc pro Ďábly.

,,Doufal jsem, že za mě bude moci jet někdo jiný,” řekl ve vtipu Andy Greene.

Nebylo to ale potřeba, Greene totiž našel skulinku mezi betony Nilssona a zasloužil se tak o výhru 2:1 v prodloužení. Pro Devils to bylo již třetí vítězství v řadě.

,,Je to pro něj dobrá příležitost,” řekl kouč Hynes,,Pracoval tvrdě na tom, aby se dostal do pozice, ve které je. Je to skvělý hráč. V organizaci Devils je navíc dost dlouho a je opravdu krásné vidět, že se jeho práce vyplácí.”

Greene také připustil, že musel využít při nájezdu Plán B.

,,Původně jsem mu to chtěl dát nad levý beton, ale dobře mě vybruslil. Takže jsem musel vybrat tu druhou možnost a zkusit to propasírovat mezi betony,” doplnil kapitán,,Měl jsem štěstí, že to prošlo.”

Yohann Auvitu zažil jeden ze svých nejlepších zápasů.

,,Bylo to neskutečné,” svěřil se Auvitu, jenž vstřelil svůj první gól v NHL. ,,Nájezd Andyho byl parádní, jsem šťastný i za něj!”

Kaňkou na výkonu byly přesilové hry. New Jersey jich hrálo šest, ale ani jednou nedalo gól.

,,Být schopni prosadit se v některých přesilovkových situacích byl velký problém dnešního a nejen dnešního večera, ” řekl kouč Hynes,,Víme, že můžeme udělat lepší práci. Přesilovky jsou důležitým aspektem hry. Bylo by dobré, kdybychom je využívali a pomohli si tak. Na druhou stranu je dobré vidět, že nevyužité výhody neměly na hráče negativní vliv.”

Taylor Hall ale i přes vyjádření kouče mluvil o frustraci.

,,Ano, trochu jsme byli frustrovaní. Ale co s tím naděláte? Nepřestanete prostě střílet nebo měnit úplně vaši hru,” řekl Hall. ,,Myslím si, že jsme na dobré cestě. Postupem času se to bude vše zlepšovat a my najdeme správnou k využívání gólových příležitostí. Pro nás je teď hodně důležité, že za sebou máme dva skvělé gólmany, kteří nás podpoří i když nedáme moc gólů.”

Kinkaid byl jedním z hlavních hrdinů. Z 26 střel inkasoval pouze jednou.

Kinkaid byl rozhodujícím článkem,” řekl Hynes,,Hlavně pak ze začátku zápasu. Buffalo nás drželo pod tlakem a Kinkaid musel předvést několik těžkých zákroků. Pokaždé, kdy zatím chytal, tak předvedl, že má špičkové kvality.”

Keith byl samozřejmě po zápase velmi spokojený.

,,Prostě jsem se snažil udržet šanci na výhru,” řekl náhradník Coryho. ,,A my to zvládli! Bojovali jsme a zaslouženě jsme vyhráli. Měli několik dobrých šancí a nedávali nám moc prostoru. My jsme ovšem dokázali vyhrát, ale musíme to potvrdit ještě doma.”

Na konci třetí třetiny byl vyloučen Kane na čtyři minuty. Devils ale nedokázali šanci využít.

,,Byli jsme hodně frustrovaní,” řekl Taylor Hall. ,,Musíme se v přesilovkách zlepšit. Jsou to klíčové situace v zápasech, které by nám pomohly k tomu, abychom nemuseli stále do prodloužení.”

Zajímavosti na konec:

Asistence Travise Zajace znamenala bod číslo 400. Taktéž odehrál svůj zápas číslo 712. Vyrovnal tak Johna Maddena v historii Devils.

Greene byl teprve druhým obráncem Ďáblů, který byl kdy odměněn nájezdem. Scott Niedermayer zahrával jeden na den přesně o 18 let dříve.

Devils nevyužili ani jednu z patnácti přesilovek, které odehráli v posledních čtyřech utkáních.

HIGHLIGHTY z utkání najdete na našem webu ZDE!

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …