Peklo / Reporty / Vyprodaná hala viděla další výhru Devils nad Buffalem

Vyprodaná hala viděla další výhru Devils nad Buffalem

1. Třetina

První třetinu začali domácí hokejisté velmi aktivně. A byli za to velmi brzo odměněni. Od modré se do puku opřel Kyle Quincey a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Quincey si tak připsal první gól v dresu Devils. Ďáblové pak šli vinou Josefsona do čtyř, ale ne na dlouho. Kane se totiž provinil podražením a šlo se do čtyř na obou stranách. Ve zkrácené přesilovce se dostal do šance Hall, ale se svou dorážkou z velké blízky nepřekonal Lehnera. New Jersey pokračovalo v tlaku, ale ani Devante Smith-Pelly neuspěl. Ve velké šanci mířil hodně nad. V 13. minutě se opět do šance dostali domácí, Hall předvedl parádní sólo, ale Lehner byl opět úspěšnější. Na konci třetiny byl opět hodně vidět Hall. Tentokrát však kvůli něčemu zcela jinému. Hall dohrál Ristolaiena, ale při pádu málem zasáhl svého soka bruslí do hlavy. Naštěstí se nic nestalo a do šaten se tak mohlo odejít bez újmy na zdraví.

Střely: 11-7

2. Třetina

Druhou třetinu začalo lépe Buffalo. Falk si sjel na vrchol levého kruhu, ale jeho střelu zastavila pouze tyč. Falk se ještě dostal do k dorážce, ale Schneider zachránil svůj celek. Ve 24. minutě už se mu ovšem tolik nezadařilo. Tlak hostů vyústil v gól Marcuse Foligna, jenž dorazil odražený puk za bezmocného domácího brankáře. Odpověď Devils na sebe ale nenechala dlouho čekat. Těm vrátil vedení Nick Lappin, jenž zužitkoval chytrou přihrávku Halla. V polovině utkání bylo ještě veseleji, konečně se totiž trefil Palmieri, který z blízka překonal hostujícího brankáře střelou do šibenice. Ďáblové navíc nepřestávali v parádním výkonu. V další šanci se objevil Smith-Pelly, ale z mezikruží nedokázal překonat Lehnera. Ten předvedl parádní semafor. Domácí pokračovali nadále v tlaku, ale ani jedna střela už se neujala. Druhá třetina tak opět dopadla lépe pro domácí.

Střely: 9-10

3. Třetina

Poslední část zápasu začala hodně divoce, nejprve se do šance hnal Henrique, ale jeho finální přihrávka byla zblokována. Pak trochu přidali hosté, ale obrana Devils pracovala na jedničku. V 46. minutě byl opět vyloučen Kane, ale hned na to šel sedět i Severson za vražení na hrazení. Hrálo se tak 4 na 4. A lépe to zvládli domácí hráči! Do šance se totiž dostal Henrique s Moorem. První jmenovaný našel na druhé straně svého spoluhráče, jenž překonal přesunujícího se brankáře. Aby toho nebylo málo, tak hned na to byl vyloučen Baptiste za podražení. Po vypršení trestu se opět hrálo čtyři na čtyři a Devils mohli znova skórovat. Hall střílel z velké blízkosti, ale dnes mu střelecky nebylo přáno. Naopak na druhé straně se dostal před Schneiderem k puku Moulson a s pomocí břevna překonal domácího brankáře. Hra se poté přesouvala ze strany na stranu, ale na významnější šanci jsme čekali až do 56. minuty. Kyle Palmieri se snažil natlačit před Lehnera, ale při svém průniku byl podražen. New Jersey tak šlo zahrávat další přesilovou hru a mohlo definitivně rozhodnout o osudu dnešního utkání. To se jim sice ani po tutovce Zajace, jenž střílel z mezikruží, nepovedlo, ale jejich soupeři již nezbývalo moc času na vyrovnání. Hned po skončení oslabení byl navíc vyloučen za vysokou hůl Foligno. Ďáblové už se nikam nehnali a pohlídali si v poklidu konec zápasu.

Střely: 7-5

New Jersey Devils 4:2 Buffalo Sabres

Góly a přihrávky: 5. Quincey (Severson, Palmieri), 27. Lappin (Hall, Lovejoy), 32. Palmieri (Severson, A. Greene), 47. J. Moore (Henrique, Hall) – 24. M. Foligno (B. Gionta), 50. Moulson (Carrier, Franson)

Vyloučení: 1-4 Využití: 0-0 V oslabení: 0-0 Střely na bránu: 27-23 Diváci: 16514 (Vyprodáno)

Sestava Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – Severson, A. Greene (C), Lovejoy, J. Moore, Quincey, Auvitu – Parenteau, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, B. Bennett – Smith-Pelly, Zacha, Josefson – Lappin, Fiddler, Kalinin.

Sestava Sabres: Lehner (A. Nilsson) – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Falk, C. Nelson – B. Gionta, Jo. Larsson, M. Foligno – Okposo (C), Cole Schneider, E. Kane – Reinhart, Girgensons, Moulson – Baptiste, D. Grant, Carrier.

• Kyle Quincey vstřelil první gól za Devils.
  • Andy Greene nastoupil k 325. zápase v řadě.
  • Kyle Palmieri se trefil poprvé po devíti zápasech.
  • Ďáblové si drží neporazitelnost v základní hrací době na domácím ledě. Jejich statistika je momentálně 6-0-1.

Devils budou jedním z nejhorších týmů, soudí odborníci

Bookmakeři z Las Vegas zveřejnili kurzy na vítěze Stanleyova poháru v sezoně 2017/2018. New Jersey Devils zařadili mezi nejhorší týmy vůbec, dávají jim tak opravdu minimální šance a předpokládají další boj na chvostu tabulky. Společně s New Jersey mají stejný kurz Red Wings, Canucks, Coyotes a Golden Knights. Mezi fanoušky Ďáblů to vyvolalo rozruch, svému …