Peklo / Preview / Ďáblové dnes startují čtyřzápasový trip

Ďáblové dnes startují čtyřzápasový trip

Devils mají za sebou jednu z nejúspěšnějších částí sezony, kterou už jsme dlouho nezažili. Devils vyhráli 4 zápasy v řadě a přesně tak dlouhý trip je nyní čeká.

Dnes se podívají na led do Dallasu a poté budou následovat tři zápasy  v Kalifornii v pořadí Ducks, Kings, Sharks. Na trip s Devils neodjel Michael Cammalleri kvůli stále blíže nespecifikovaným osobním důvodům.

Aktuální forma Stars
Stars se zatím příliš neblíží loňské sezoně, kdy vyhráli jak divizi, tak konferenci, a start mají poměrně vlažný. V současnosti okupují 8. příčku Západní konference s 16 body ale již s 16 odehranými zápasy.

Z posledních pěti zápasů dokázali zvítězit pouze 2x a to nad Calgary (4-2) a silným Edmontonem (3-2). Další dva body přidali za prohry v prodloužení v zápase se Chicagem (4-3 OT), Vancouverem (5-4 OT) a Winnipegem (8-2).

Představení soupisky
Brankáři: Kari Lehtonen, Antti Niemi
Mezi brankáři není jasná jednička. Kari Lehtonen má odchytaných 10 utkání, Antti Niemi jen 7, avšak výher mají na svých kontech shodně po třech. Niemi se pravděpodobně postaví proti Devils a odchytá tak svůj 8. zápas.

Antti Niemi se dnes pravděpodobně postaví útočníkům Devils
Antti Niemi se dnes pravděpodobně postaví útočníkům Devils

Obránci: Jordie Benn, Dan Hamhuis, Stephen Johns, John Klingberg, Esa Lindell, Patrik Nemeth, Johnny Oduya, Jamie Oleksiak
Obrana Stars v této sezoně nepracuje zatím příliš spolehlivě. Obrana resp. brankáři obdržely v 17 zápasech již 55 gólů, hůře je na tom už pouze Philadelphia a Calgary. Stejný počet obdržených branek má pak už jen Toronto. Devils mají pro srovnání ve 14 zápasech obdržených pouhých 30 gólů.

John Klinberg - nejproduktivnější obránce Stars
John Klinberg – nejproduktivnější obránce Stars

Útočníci: Jamie Benn “C”, Adam Cracknell, Justin Downling, Cody Eakin, Patrick Eaves, Radek Faksa, Aleš Hemský*, Jiří Hudler*, Mattias Janmark, Lauri Korpikoski, Curtis McKenzie, Brett Ritchie, Antoine Roussel, Tyler Seguin, Devin Shore, Gemel Smith, Jason Spezza
Útok Stars se musí obejít bez dvojice zraněných českých hráčů Hudler-Hemský. Ve hře je však ještě třetí české želízko, kterým je Radek Faksa. Ten má zatím na svém kontě po 16 zápasech 1 gól a 4 asistence. Nejproduktivnějším útočníkem je Tyler Seguin se statistikou 7+13!

Tyler Seguin - nejproduktivnější útočník Stars
Tyler Seguin – nejproduktivnější útočník Stars

Vzájemné zápasy
Devils a Stars zatím odehráli 18 vzájemných utkání a poměr výher a proher mají rozdělen přesně na polovinu po devíti výhrách a devíti prohrách. Z posledních 4 zápasů mají však mnohem lepší bilanci Stars, když dokázali vyhrát 3 z nich.

Ďáblové a Hvězdy letos odehrají ještě jedno utkání, které se odehraje v březnu v Prudential Center.

Předpokládané sestavy
Stars: Niemi (Lehtonen) – Hamhuis, Klingberg, Oduya, Nemeth, Oleksiak, Benn – Benn, Faksa, Korpikoski – Roussel, Seguin, Eaves – McKenzie, Shore, Ritchie – Smith, Downlig, Cracknell
Devils:
 Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Hall, Zajac, Parenteau – Bennett, Henrique, Palmieri – Josefson, Zacha, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin

Devils : Blue Jackets

Čtěte také

Canadiens 3-4 OT Devils