Peklo / Ohlasy / Důležitá výhra, hráli jsme parádně, radoval se Henrique

Důležitá výhra, hráli jsme parádně, radoval se Henrique

Hrdinou úvodního duelu čtyřzápasového tripu se stal Adam Henrique. Kanadský útočník vstřelil do sítě domácího Dallasu vítěznou branku 44 sekund po začátku prodloužení a získal pro svůj celek pátou výhru v řadě.

V kabině New Jersey tak pochopitelně zavládla velká spokojenost. „Je to velmi důležitá výhra. Hráli jsme opravdu parádně, každý bojoval pro vítězství,“ pochvaloval si Adam Henrique. „Ať už útočíte, nebo ne, vždy je důležité bodovat. A nám se podařilo získat dva body,“ radoval se.

Ano, vítězství 2:1 v prodloužení není žádný přesvědčivý debakl, ale počítá se. „Nejde o to, jak hrajete. Důležité je mít vítěznou formu, i když se nám předtím v některých zápasech vůbec nezadařilo,“ podotýká Kyle Palmieri.

30gólový střelec z minulé sezony narážel například na prohru 1:4 s Tampou Bay, která se udála 5. listopadu. „Od té doby jsme odehráli velmi solidní zápasy,“ myslí si Kyle Palmieri.

Právě on byl u okamžiku, kdy Henrique duel rozsekl. Perfektní příhrou mu totiž předložil nadýchaný bochánek do dobré střelecké pozice. „Oba byli našimi klíčovími hráči, jako obvykle,“ pochválil je trenér John Hynes.

„V prodloužení musíte být často velmi trpěliví a vyčkat si na ten vhodný moment,“ říká Henrique. „Vytvořili jsme si přečíslení dva na jednoho, Palms to udělal skvěle okolo soupeřova obránce a já jsem využil té příležitosti,“ popsal inkriminovaný moment, o který se postarali dva kanonýři.

„Jsem rád, že za tu tvrdou práci byli odměněni, jelikož v předchozích případech to ne vždy tak bylo,“ pokračoval trenér John Hynes v hodnocení této dvojice. „Jako tým jsme dnes odvedli parádní výkon, nikdo to neodfláknul. Dobře zahrál jeden gólman, šest obránců a dvanáct útočníků,“ uzavřel trenér hodnocení.

Špatnou zprávou pro Devils ale je, že Taylor Hall odletěl zpátky do New Jersey k lékařskému vyšetření. Do duelu se Stars nezasáhl kvůli zranění ve spodní polovině těla, na tripu se tak s největší pravděpodobností nepředstaví. „Za pár dní bychom měli vědět více,“ říká Hynes

Foto: Glenn James

Komentáře

Čtěte také

DEVILS MAJÍ PRVNÍ VOLBU

JE TO DOMA New Jersey Devils zažívají Dejavu a po dvou letech opět budou v Draftu, konaném 21. června 2019 ve Vancouveru, vybírat z prvního místa! Dle odborné veřejnosti je předpokládanou jedničkou draftu je americký útočník Jack Hughes. Konečné výsledky loterie: 1 . New Jersey Devils2. New York Rangers3. Chicago Blackhawks4. Colorado Avalanche5. Los Angeles …