Peklo / Reporty / Paráda! Devils vyhráli poprvé od roku 2013 pětkrát za sebou

Paráda! Devils vyhráli poprvé od roku 2013 pětkrát za sebou

Lepší začátek čtyřzápasového tripu si Devils nemohli přát. Připsali si pátou výhru v řadě, což se jim naposledy povedlo v roce 2013 v období 3. – 12. 2., kdy porazili Islanders, Rangers, Lightning a dvakrát Penguins.

O první střelu zápasu se postaral hostující Vernon Fiddler, když vyzkoušel Niemiho z pozornosti. To bylo ale na dalších 5 minut ze strany Ďáblů všechno. Dallas začal více bruslit, u puku byl vždy dříve a měl také více ze hry. Ale v osmé minutě se skóre měnilo. Hosté si udělali tříčlenný výlet do útočného pásma, zleva nahrával P.A.Parenteau a do protipohybu brankáře zakončoval obránce Damon Severson. 0:1!
Tento stav ale netrval dlouho, po veliké chybě Kylea Quinceyho v obraně se dostal do protiútoku Roussel a nahrál volnému Patricku Eavesovi, který do růžku zakončil. 1:1!
Zápas se hrál velmi vysokém tempu, hodně se střílelo a vidět byl střelec prvního gólu Damon Severson. Stav už se ale v první třetině neměnil
Střely: 9:8

Ve druhé třetině se oba týmy soustředily na chyby z minulé třetiny. Důkladně bránily a nepouštěly soupeře do žádných vyložených akcí. Pohledný hokej střídající akci za akcí ale nepřinášel infarktové momenty. Nejvíce se toho událo koncem periody, kdy se hodně střílelo, vyloženou šanci na strhnutí výsledku na svou stranu měl dvě minuty před druhou sirénou Pavel Zacha. V poslední minutě jel na Niemiho sám po levé straně Beau Bennett, jeho pokus zastavila branková konstrukce. Ve druhé třetině gól již nepadl, Devils byli aktivnější.
Střely: 7:16

Poslední část základní hrací  doby začala a hráči obou týmů se snažili získat vítězství na svou stranu. Pavel Zacha se prodíral útočným pásmem, až donutil Stephena Johnse k faulu, a Devils tak mohli hrát první přesilovou hru zápasu. Ta ovšem není v této sezóně Newarskou silnou stránkou a tak se bez změny skóre pokračovalo ve hře v plném počtu. Klidnou hru dvanáct minut před koncem narušil najíždějící Dan Hamhuis, který Schneidera sice překonal, ale ten na poslední chvílí puk usměrnil mimo branku. Kyle Palmieri se protlačil až před Niemiho, byl přidržen Oduyou, ale rozhodčí hru nechali běžet. Domácí v poslední pětiminutovce ožili a začali ostřelovat branku Schneidera. Hosté si zkomplikovali situaci, když ve velmi hraničním zákroku byl vyloučen Travis Zajac za krosček, a domácí tak mohli hrát v početní výhodě. Vše se ale obešlo bez většího ohrožení branky a boj o druhý bod pokračoval. V tom ale ani jeden tým neuspěl, a tak se šlo do prodloužení.
Střely: 8:8

Nastavený čas začali lépe domácí, vytvořili si šance, ale po hrubé chybě v přihrávce se dostal do útoku Kyle Palmieri, který přesnou přihrávkou našel najíždějícího Adama Henriquea a ten překonal bezmocného Niemiho. 1:2!
Devils berou oba body!
Střely: 0:1

Dallas Stars 1:2pp. New Jersey Devils
(1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Eaves [7] (Roussel [8]) – 7. Severson [3] (Parenteau [2], Bennett [4]), 61. Henrique [3] (Palmieri [4])
Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 18039 Střely na branku: 24:33 (9:8, 7:16, 8:8 – 0:1).

Hvězdy zápasu:
1. Antti Niemi (DAL): 31 zákroků, úspěšnost 94%, čas na ledě 60:44
2. A.Henrique (NJD): 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:30
3. D.Severson (NJD): 1+0, 2 střely, čas na ledě 22:20

Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Bennett, Zajac, Parenteau – Zacha, Henrique, Palmieri – Boucher, Josefson, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.
Vynechali: Merill, Hall, Cammalleri.

Sestava Stars: Niemi (Lehtonen) – Hamhuis, Klingberg, Oduya, Johns, Nemeth, Jordie Benn – Jamie Benn (C), Faksa, Korpikoski – Roussel, Seguin, Eaves – Smith, Shore, Spezza – McKenzie, Cracknell, Ritchie.
Vynechali: Oleksiak, Lindell.

Rozhodčí: Peel, Leggo – Racicot, Gibbs.

Československá stopa
Pavel Zacha (NJD): 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:12
Radek Faksa (DAL): 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:40

• Obránce Damon Severson se trefil již potřetí v sezoně a je osmým nejproduktivnějším obránce ligy s 12 body (3+9).
  • Oba týmy se v historii potkaly již stočtyřikrát s bilancí 42-50-12.

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …