Peklo / Reporty / Devils premrhali vedenie 2:0 a prehrali

Devils premrhali vedenie 2:0 a prehrali

Devils bojovali o šieste víťazstvo v rade na ľade Ducks. V druhej tretine vyhrávali 2:0, ale napokon zo zápasu nezískali ani jeden bod a prehrali 3:2.

Začiatok zápasu priniesol hokej bez vážnejších šancí. Do streleckých pokusov sa dostali ako domáci tak aj hostia, ale gólovo sa nepresadili.V dobrej príležitosti sa ocitol Zacha, keď dostal peknú prihrávku od Henriqua, ale úspešne zakončiť nedokázal. Prvú vážnejšiu šanci si vypracoval domáci Perry,  ale pozorný Schneider bol na mieste. Ako prvý si presilovú hru v zápase zahrali domáci Ducks. Hostia toto oslabenie zvládli na výbornú a domácich nepustili do žiadnej  vážnej šance. Prvá tretina zápasu ale veľa hokejovej krásy nepriniesla. Výnimkou bola strela Perryho z ľavého kruhu, ale Schneiderova lapačka opäť zaúradovala.
Strely: 8:8.

Druhá tretina hneď na začiatku priniesla presilovú hru pre domácich Ducks, ale ani táto presilovka gól nepriniesla. Do obrovskej šance sa dostal Bennett, ktorý išiel sám na Berniera, ktorého si blafákom na forhend položil, ale nakoniec mu nevyšla koncovka a bránku prestrelil. Po tejto šanci si svoju presilovú hru zahrali aj Devils, ale gólové ovocie nepriniesla. Devils boli v druhej časti viac nebezpeční ako domáci a otvorili aj skóre zápasu. Po vyhratom buly v útočnej tretine sa dostal puk na modrú čiaru, kde bol pripravený Quincey. Ten tvrdou strelou trafil dobre cloniaceho Devanteho Smith-Pellyho, ktorý tak dal gól svojmu bývalému tímu. To ale nebolo všetko o malú chvíľu dobre prihral na modrú čiaru Zacha, kde bol opäť pripravený Kyle Quincey a ten tvrdou strelou prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Ducks si ešte vyžiadali coach challenge, ale bez úspechu video totiž ukázalo, že Bernierovi bránené v hre nebolo. Devils sa tak dostali do vedenia 2:0. Domácim sa však o malú chvíľu podarilo znížiť. Za bránu dobre potiahol puk Getzlaf, ktorý následne pred bránou našiel Rickarda Rakkela a ten prekonal Schneidera. To ale nebolo všetko, po 16 sekundách sa presadili opäť domáci a vyrovnali skóre zápasu. Jakob Silfverberg ostal sám na pravom kruhu a presnou strelou nedal brankárovi Devils šancu. Do konca tretiny sa už skóre nezmenilo, a tak bolo všetko pred poslednou tretinou otvorené.
Strely: 9:9.

Začiatok tretej tretiny bol z oboch strán veľmi opatrný. Devils dostali možnosť  zahrať si presilovú hru a vrátiť sa tak do vedenia, ale ponúknutú šancu nevyužili. Po presilovej hre pokračoval opatrný hokej bez vážnejších šancí. V 50.minúte sa strhli pred bránou Devils šarvátky, ale tresty sa neudeľovali. Do šancí sa nedarilo dostať ani jednému celku a brankári moc práce nemali. Do dobrej pozície sa dostal Kalinin a aj domáci Rakkel, ale skóre sa nemenilo. Následne Silfverberg spoza brány poslal prihrávku pred bránkovisko Ryanovi Keslerovi a ten prepasíroval puk za Schneidera a dokonal tak obrat v zápase. Po góle mali možnosť ďalšej presilovej hry Devils a dostali tak šancu vyrovnať skóre zápasu. Hosťom nevyšla ani táto početná výhoda a ukázali, že sa tento rok v presilových hrách trápia. Devils v závere skúsili ešte hru bez brankára, ale nedostali sa do žiadnej šance, a tak po piatich výhrach prišla na rad prehra.
Strely: 6:12.

Anaheim Ducks 3:2 New Jersey Devils
Góly a prihrávky:38. Rakell (Getzlaf), 38. Silfverberg (Cogliano, Holzer), 57. Kesler (Silfverberg, Manson) – 31. Smith-Pelly (Quincey, J. Moore), 35. Quincey (Zacha, Henrique)
Vylučenia: 3:2. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:14 954 . Strely na bránu: 23:29 (8:8, 9:9, 6:12).

Zostava Ducks: Bernier (Gibson) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Holzer, Bieksa – N. Ritchie, Getzlaf (C), Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Cramarossa, Vermette, Rakell – Garbutt, Wagner, Boll.
Zostava Devils: Cory Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Severson, Merrill, Lovejoy, J. Moore, Quincey – B. Bennett, Zajac, Parenteau – Zacha, Henrique, Palmieri – Boucher, Josefson, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.

New Jersey si na úvod přípravy poradilo s Washingtonem!

Capitals otevřeli skóre prvního přátelského utkání před sezonou 2017/2018 při vlastním oslabení, když se z dorážky prosadil Nathan Walker. První třetina se celkově nesla ve znamení obrovského počtu vyloučení, sudí rozdával jeden trest za druhým a z utkání dělal poměrně bramboračku. Ve 22. minutě Devils vyrovnali, tečovanou střelou od modré se o to postaral Mirco …