Peklo / Preview / Trip pokračuje ve Staples Center

Trip pokračuje ve Staples Center

V minulém zápase přišli Ďáblové na ledě Ducks o svoji šnůru neporazitelnosti. Z Honda Center sice nevezou Devils žádné body, ale pokud by se jim podařilo navázat na předvedený výkon, v LA by mohli určitě bodovat. A hraje se už od 22:00!

Aktuální forma Kings
Hra Kings je určitě hluboko za očekáváním. Nyní drží až 10. příčku v Západní konferenci s 18 odehranými zápasy a 17 nasbíranými body.

Bilance z posledních pěti utkání je v podání Kings bídná a Devils by mohli tohoto určitě využít. V tomto období dokázali vyhrát pouze jedinkrát, a to v posledním zápase proti nyní se trápícímu Edmontonu. Před touto výhrou čtyřikrát prohráli – s Canadiens (1-4), Senators (1-2), Jets (2-3 sn.) a Avalanche (1-4).

snimek-obrazovky-2016-11-19-v-13-20-11

Představení soupisky
Brankáři:
Peter Budaj, Jonathan Quick, Jeff Zatkoff, Jack Campbell
V brankovišti to byla u Králů v poslední době docela divočina, samozřejmě kromě Jonathana Quicka, ten je pevnou součástí brankoviště. Ovšem Quick se zranil hned v prvním utkání, od té doby do žádného zápasu nezasáhl a to byla pro Kings výrazná komplikace. Naskytla se ale druhá šance pro Petera Budaje, který dokonce přeskočil rovněž zraněného Zatkoffa a z pozice třetího gólmana je jedničkou. Poměr odchytaných zápasů je v poměru šestnácti pro Budaje a čtyřech odchytaných zápasů pro Zatkoffa, který přišel v létě z Pittsburghu. Start Budaje se předpokládá i proti Devils, záda mu bude krýt také záloha z farmy Campbell.

Peter Budaj - současná jednička Kings
Peter Budaj – současná jednička Kings

Obránci: Drew Doughty “A”, Derek Forbort, Tom Gilbert, Kevin Gravel, Matt Greene, Alec Martinez, Brayden McNabb, Jake Muzzin
Jedním z důvodů špatné formy Kings je slabší obrana. Se 47 obrženými brankami v 18 zápasech patří k nejhorším týmům své konference. Světlým místem obrany je Alec Martinez, který je třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu s 10 body za 2 góly a 8 asistencí.

Nejrpoduktivnější obránce Kings Alec Martinez
Nejproduktivnější obránce Kings Alec Martinez

Útočníci: Andy Andreoff, Dustin Brown, Jeff Carter “A”, Kyle Clifford, Nic Dowd, Marián Gáborík, Dwight King, Anže Kopitar “C”, Trevor Lewis, Jordan Nolan, Tanner Pearson, Teddy Purcell, Devin Setoguchi, Nick Shore, Tyler Toffoli
Útočné řady Kings kosí zranění. K dispozici svému týmu pravděpodobně nebudou Andreoff, Gáborík a ani kapitán Anže Kopitar. Kopitar nenastoupil již do třetího zápasu a svému týmu chyběl ve Winnipegu, Coloradu i při posledním domácím zápase proti Oilers. S největší pravděpodobností nenastoupí ani dnes.

Nejproduktivnějšími hráči je dvojice z první lajny Carter – Toffoli. Carter po zranění Kopitara převzal místo prvního centra a je zároveň nejlepším střelcem týmu se 6 brankami a k těm přidal 7 asistencí. Toffoli má na svém kontě 5 branek a 6 asistencí.

Nejproduktivnější hráč Kings Jeff Carter
Nejproduktivnější hráč Kings Jeff Carter

Vzájemné zápasy
Dnes čeká Kings a Devils jubilejní střetnutí s pořadovým číslem 100. Bilance z předchozích 99 zápasů je pro Devils výrazně záporná a je znát, že Devils na LA příliš neumí. 35 utkání z 99 dokázali vyhrát Devils, 51 jich však prohráli, 11 skončilo remízou a dvakrát Devils prohráli v prodloužení.

Na druhou stranu se v současném stánku Kings – ve Staples Center – Devils poměrně daří. Z 10 utkání jich zde Ďáblové 7 vyhráli, jednou prohráli v základní hrací době a dvakrát v prodloužení.

Předpokládané sestavy
Kings: Budaj (Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Gilbert – Pearson, Carter, Toffoli – Brown, Down, Setoguchi – King, Lewis, Nolan – Clifford, Shore, Purcell.
Devils:
Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson,Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey,  – Bennett, Zajac, Parenteau – Zacha, Henrique, Palmieri – Boucher, Pietila, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Čtěte také

Stars 2-0 Devils