Peklo / Ohlasy / Sharks hráli skvěle, musíme se z toho poučit, velí Keith Kinkaid

Sharks hráli skvěle, musíme se z toho poučit, velí Keith Kinkaid

Kalifornský trip Ďáblům nepřinesl ani jeden bod. A to všechno začalo tak pěknou výhrou v Dallasu… Devils padli na závěr čtyřzápasového tripu 0:4 se San Jose, a domů se tedy vraceli se svěšenými hlavami.

Zápas přitom začal zajímavě. Hned ve druhé minutě dostali Devils možnost přesilové hry, místo gólu do sítě Martina Jonese však přišla trefa Sharks v oslabení. „A tak jsme prohrávali o jeden gól. Pořád ovšem ještě bylo dost času na to odpovědět a do zápasu se vrátit, bohužel jsme to nedokázali,“ mrzelo trenéra Johna Hynese.

Podle jeho slov mělo New Jersey ještě tu samou přesilovku využít a bylo by znovu veselo. „Měli jsme na to opravdu čas, nicméně jsme neskórovali,“ nepotěšilo kouče, jehož tým nevyužil již 29 přesilovek v řadě.

Navíc bylo na branku Devils vysláno 41 střel! „San Jose odehrálo skvělý zápas,“ chválil soupeře místo veřejné kritiky svého celku John Hynes. „Mají velmi dobrý tým. Vlétli na nás a dařilo se jim, hráli tvrdě. Byli lepší v několika ohledech. Někdy prostě musíte uznat, že byl soupeř velmi dobrý,“ řekl trenér.

Keith Kinkaid si připsal 37 zákroků a dvakrát schytal střelu do oblasti krku. Zápas se mu velmi podařil, bohužel to na výhru nestačilo. „Keith chytal parádně. Bojoval až do konce a dával nám šanci zůstávat v zápasu,“ pochválil gólmana Hynes. „Bohužel jsme se toho nijak nechopili.“

Co teda hře Ďáblů chybělo? „Musíme více střílet. Potřebujeme mít větší počet šancí a více se tlačit do branky. Dnes jsme tak nečinili,“ odpověděl americký trenér.

Kinkaid byl se svým výkonem spokojen, kredit za něj dal i spoluhráčům. „Pomáhali mi, jak jen to bylo možné. Já už musel pouze odvádět svoji práci, zabránit dorážkám a odehrávat puky do rohu,“ řekl skromně.

Účastník posledního světového šampionátu inkasoval i velmi smolnou branku, když si Kyle Quincey dal vlastní gól a upravil stav zápasu na 4:0. „On se snažil jen odvést svoji práci,“ litoval spoluhráče Keith Kinkaid. „Padal, neměl situaci moc pod kontrolou. Rozhodně za to nemůže, puk prostě skákal mimo naše hokejky. Martin Jones měl skvělý zápas, stejně jako celý jejich tým. Musíme se z toho poučit,“ velí Kinkaid.

Zdroj: Andrew Gross, Fire & Ice

Foto: Don Smith, nhl.com

Čtěte také

Predators 6-4 Devils